Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Hygrophila polysperma

V kategorii: Rostliny na pozadí

Rostlina Hygrophila polysperma

 

Díky své nenáročnosti si tato rostlinka vysloužila obdiv mnoha generací akvaristů.

 

 

Pěstování: Na světě existuje jen málo nenáročnějších rostlin než hygrophila polysperma. Světlo při jejím pěstování nehraje velkou roli, ačkoli při silnějším osvětlení roste rychleji a má větší listy. Není nijak náročná na hnojení, avšak dávejte pozor, aby nespadly dusičnany a fosforečnany na nulu, pak by vám nerostla ani ta sebenenáročnější rostlina. Hodnoty tvrdosti a pH nejsou pro tuto rostlinku rozhodující, stejně tak jako přidávání CO2. Z těchto důvodů by měla začátečníkům jako první padnou do oka tato rostlinka.

 

 

Rozmnožování: Hygrophila polysperma tvoří množství postranních výhonků, takže je stačí odštípnou a znovu zasadit. Roste velice rychle, takže je důležité často odstřihovat vrchní části. Spodní části nechte jak jsou, velice brzy zase obrazí. Růst je tak rychlý, že se doporučuje jednou za 2 týdny celkový sestřih velkými nůžkami.

 

Aquascaping: Nejlepší je umístit tuto rostlinu do středu akvária, a jde použít i na pozadí. Rozhodně ji nesázejte blízko k čelnímu sklu, protože vám zastíní výhled díky své rychlosti růstu. Takashi Amano ve svých nádržích používá tuto rostlinu jako doplněk k ostatním stonkovým rostlinám.

 

Možné umístění v akváriu:

 

 

 

Další fotografie:

 

 

K zakoupení v E-SHOPU Rostlinna-akvaria.cz : HYGROPHILA POLYSPERMA