Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Hygrophila difformis

V kategorii: Rostliny na pozadí

 

Hygrophila difformis

 

 

Pěstování: Jedná se o velice nenáročnou rostlinu. Roste velice dobře i pod mírným osvětlením, pod silnějším světlem však poroste rychleji. Pokud ke kvalitnímu světlu přidáte ještě dostatek CO2, přidávání dusičnanů a fosforečnanů, bude růst neuvěřitelně rychlý. Z tohoto důvodu je Hygrophila difformis ideální rostlinou při zakládání akvária. Při dostatečném osvětlení budou navíc její listy tenčí a tím i atraktivnější. Tvrdost vody a hodnota pH pro ni nehrajou žádnou roli a její růst bude impozantní i v akváriu bez hnojení CO2. Na nedostatek železa však reaguje poměrně rychle vyblednutím a zpomalením růstu.

 

 

Množení:

 

Rozmnožení je velice snadné, stačí odstřihnou vrcholek a znovu jej zasadit. Spodní část velice rychle vytvoří kořeny a bude pokračovat v růstu. Velice často se také větví i bez sestřihu, což způsobí, že vytvoří neproniknutelné houští, které je třeba protrhávat. Větvení probíhá i těsně nad substrátem, výsledkem je, že se začne plazit po dně a kořeny se zachytává ke štěrku.

 

 

Aquascaping:

 

Díky její velikosti a rychlému růstu je nevhodná do malých nádrží. Vlastníci větších akvárií si ji však budou jen pochvalovat. Lze ji použít k vytvoření houští a kopců ve středu nádrže čí na pozadí. Její krásně zelená barva bude nádherně kontrastovat s načervenalými rostlinami.

 

Možné umístění v akváriu:

 

 

K zakoupení v E-SHOPU Rostlinna-akvaria.cz : HYGROPHILA DIFFORMIS