Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Hygrophila corymbosa

V kategorii: Rostliny do středu

Hygrophila corymbosa - vodní rostlina

Jedná se o velmi odolnou rostlinu, která je snadno k dostání v akvaristikách.

Pěstování: Pokud nemáte příliš malé akvárium nebo akvárium bez umělého osvětlení, bude tato rostlinka prosperovat. Požadavky na světlo a živiny jsou střední. Navíc je tolerantní ke všem hodnotám tvrdosti vody a pH. Nicméně při nedostatku železa začnou její listy žloutnout a zelené zustanou jen žilky. Pokud nebude ve vodě dostatek makroživin (dusík, fosfor), bude růst zakrslý a pomalý. Pokud však budete alespoň trochu přihnojovat makroživiny, bude vše v pořádku. Pokud budete přidávat i železo a osvětlení bude dostatečné, hygrophila vás odmění načervenalými vrcholky.

Rozmnožování: Jednoduše vezměte nůžky a rostlinku uprostřed ustřihněte. Vršek znovu zasaďte do substrátu, kde velice rychle vytvoří kořeny. Spodní část vytvoří mnoho postraních výhonků.

Aquascaping: Je to vynikající rostlinka pro sřed akvária až pozadí. Velké listy krásně kontrastují s jemnolistými rostlinami. Terasovité uspořádání od nejnižší po nejvyšší rostlinu vzadu působí velice efektně. Je velice vhodná do biotopních akvárií spolu s Cryptocorynami.

Možné umístění v akváriu:

Další fotografie:

K zakoupení v E-SHOPU Rostlinna-akvaria.cz : HYGROPHILA CORYMBOSA

Zdroje:

  • http://www.aquariumdomain.com
  • http://www.plantedaquariums.co.uk
  • http://mathieuc.unblog.fr
  • http://www.aquabotanic.com