Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Heteranthera zosterifolia

V kategorii: Rostliny do středu

Heteranthera zosterifolia - vodní rostlina

Tato křehká jemnolistá rostlinka se v několika posledních letech stala velmi běžnou.

Pěstování: Je relativně snadná na pěstování a je vynikajícím indikátorem kvality podmínek v akváriu. Ačkoliv roste dobře i při nízkém osvětlení a bez přidávání CO2, svůj potenciál ukáže teprve při vysokém osvětlení a dostatkem CO2. Projeví se velkými listmi a krátkými rozestupy mezi jednotlivýi patry listů. Pokud bude mít dostatek CO2 a světla, a přesto bude její růst zakrslý, bude to určitě zapříčiněno nedostatkem živin ve vodě. Heteranthera zosterifolia je velký žrout dusičnanů a fosforečnanů, proto musíme udržovat tyto hodnoty poměrně vysoko (alespoň 10 mg/l NO3 a 1 mg/l PO4). Na nedostatek dusičnanů reaguje náhlým zprůhledněním listů a následným opadáním. Nedostatek fosforečnanů nám pak prozradí její neobvykle velmi tmavě zelená barva. Nedostatek mikroživin a železa vede k tomu, že listy začnou od okrajů černat.

Množení: Je ideální nechat tuto rostlinku trochu rozrůst a následně zastřihnou (vrcholky lze znovu zasadit). Po každém zastřižení začne tvořit obrovské množství výhonků, které způsobí, že bude tvořit hustý křovinatý porost. Pokud ji necháte růst blízko u hladiny, bude při ideálních podmínkách tvořit fialové květy.

Aquascaping: Je velice oblíbená u aquascaperů díky své světle zelené barvě. Lze ji použít na pozadí či do středu akvária, kde vytvoří houští. Při aquascapingu se používá velice často.

Možné umístění v akváriu:

Další fotografie:

K zakoupení v E-SHOPU Rostlinna-akvaria.cz : HETERANTHERA ZOSTERIFOLIA