Akvárium s řasokoulemi Více zde 01d 21h 35m 41s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Zelená řasa

V kategorii: Řasy

paja - 28/04/2013

Zdravím všechny a prosím o radu. Mám měsíc založené 300l akvárium a stále bojuji s řasami. Asi po týdnu začala invaze hnědé řasy ale po ní už není ani památky zato se naplno rozjela invaze zelené vláknité řasy. CO2 dávkuji 4 bublinky za vteřinu, filtr eheim 2126 s roztřikovací rampou, osvětlení LED 11000 lumenů 6500K a 5500K na střídačku, dno JBL manado. Hodnoty dle testů: NO3 5mg/l, NO2 0mg/l, GH 16, KH 6, ph 7, fe 0. Kytky rostou jako divý ale na listech je ta řasa do kvaria jsem nasadil japonky, otíky a čichavce líbající papají řasu jako diví ale nestačí. Děkuji moc za rady.


grunda - 29/04/2013

čerstvé akva a moc světla, ale bez fotky je to jen tip


Pepis - 30/04/2013

málo NO3, Fe 0, to je špatné. Jak je to s rospustností CO2?
Potřeba foto jak psal Grunda


paja - 30/04/2013

Tady je foto bohužel nemam fotoaparát tak je to pouze mobilem.


Pepis - 30/04/2013

Ahoj, podle mého názoru:
1. nevidím test na CO2-- jaká je přibližná hodnota CO2 v akva?
2. bude chybět dostatečný proud pro distribuci CO2 a živin.
3. podle udávaných hodnot málo živin NO3, Fe a kolik máš PO4, K?
4. rostliny moc zdravě nevypadají
Vláknité řasy-- málo CO2 a moc světla.
Mrkni k Marcelovi, má to krásně napsáno.
http://prirodni-akvarium.cz/index.php?id=rasy_kontrola
Taky mi to pomohlo.:)


paja - 30/04/2013

CO2 je přibližně 19 mg/l, NO3 15 testy na K a PO4 bohužel nemám. Proud se mě zdá být v pohodě rostliny se hýbou všechny a bublinky CO2 doplují až na konec akvaria.


Pepis - 01/05/2013

Ještě se zeptám, děláš pravidelné výměny vody cca 1/2-- 1x za týden + odkalení nádrže?


paja - 01/05/2013

Vodu měním jednou za dva dny asi 1/3


Pepis - 01/05/2013

Tak to teda chce jen trpělivost, když děláš vše jak máš


paja - 01/05/2013

Ještě jsem přidal na CO2 a ubral světlo. Ještě že jsem zainvestoval a vyrobil LED osvětlení a výkonného zdroje který se snadno a plynule reguluje ;) ještě mám jeden dotaz nemám zkusit přihnojit do vody? Děkuji


grunda - 01/05/2013

pokud chceš někam hnojit, tak do dna


paja - 26/05/2013

Zdravím všechny, nakonec jsem se v boji se zelenou řasou rozhodl bojovat týdenní tmou. Řasa se ztratila vyměnil jsem 1/2 vody v akvariu snížil osvětlení a zvýšil dávkování CO2. Po třech týdnech se začíná oběvovat zase hlavně na echinodurech. Nevíte co by mohlo být špatně?


azonic - 29/05/2013

Hnojíš? Pokud ne, tak bych zkusil PMDD a pomocí KNO3 bych zvedl NO3 klidně na 30mg/l


grunda - 29/05/2013

nebo zkus vyhnojit dno a dělej častější výměny vody


erik1982 - 31/12/2013

zdravim vsetkych prosim o radu.Mam zelenu riasu.
Neni to este rozsirene.Rastlinky mi dobre rastu az na parvulu ta idem dost pomali. svetlo 2x 8w osram 640 8h dene,CO2 z flase 1 bl. za s. 2.5 pred zapnutim svetla.Substrat manadao filter denerle Eckfilter Nano. zalozene akva cca 2 mesiaceParametre vody NO3 cca 25mg/l neviem to presne urci tetra test. JBL test na PO4 0.8 az 1.2.Hnojim feroxom 1ml 3x za tyzden.osadenstvo 7 krevetky jeden otik,okruzak a neritina.
Prosim co mam spatne ze mi zacala rast ta riasa a ako sa jej zbavit.Jedine co ma napada ze som bol doma na sk a kamos to trochu prehnojil NO3. je to mozne?

dik za rady.


Burik - 01/01/2014

tahle zelená vláknitá je z málo CO2 a hodně světla.Takže bych zkusil buď ubrat na světle,nebo přidat CO2.Pokud to živočichové snesou.

Ale je to relativně "mladé"akva..ještě není zaběhlé,jak by mělo


erik1982 - 01/01/2014

aha diky.dnes som si pozrel kolko bubliniek mi ide s CO2 a bolo to menej ako 1 bl za sekundu.Tak asi kvoli tomu sa mi to zariasilo.nemam pocitadlo BL.a jak som si to nastavil tak som nato uz nepozeral.tak som si to znovu nastavil.
Diky za radu.


marco23 - 01/01/2014

Zdravim

Mam zalozene akva biotop amerika.
Mam tam 4 tercovce.

V akva sa mi tvori zelena vlaknita riasa na listach echinodoru. CO2 davkujem cez PH meter momentalne nastaveny na 6.4 PH, rozpustam to cez skleneny co2 difuzor + este sera fil bioactive 500, hnojim pomocou PMDD

Makroživiny:

25g dusičnan draselný KNO3
5.8g fosforečnan draselný KH2PO4
11g síran draselný K2SO4
20g síran hořečnatý heptahydrát MgSO4*7H2O
V 500 ml destilované vody.

Mikroživiny:

10g tenso cocktail (nebo CSM+B)
250 ml destilované vody.


Maktoziviny si rozrabiam vzdy len na polovicnu davku aby to bolo stale cim cerstvejsie
KNO3 som mal dost nizke tak som skusil trosku upravit "recept" nedal som 12,5g polovicu ale 19g

Davkujem 15 makro a 6 mikro

Dnes som robil testy
Tak Fe musim znizit nameral som Fe - 1 mg

NO3 - 25
KH - 4
GH - 10
NO2 - 0
PO4 - 1,8 opat vysoka hodnota ...

Vodu menim kazdy tyzden

Moze sposobovat riasu vysoke Fe a PO4 ?

Ake opatrenia by ste odporucili ?

http://rybicky.net/nadrze/14178


Vyghum - 01/01/2014

Při KH 4 je pH 6,4 poměrně dost, osobně bych šel na cca 6,7. Mohl bys upřesnit kde na těch listech řasa je? Nahoře u hladiny, nebo všude po celých listech. Pokud je jen lokálně u hladiny, mohl by být problém v nerovnováze světla a CO2 v daných místech. Světla u hladiny je více než u dna. Pokud dávkuješ CO2 z difusoru, nemusí být obsah CO2 ve vodním sloupci konstantní a kde je více světla je i větší poptávka po CO2...


Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde