Akvárium s řasokoulemi Více zde 01d 13h 24m 58s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Založení rostlinného akvária

V kategorii: Obecně o rostlinách a

Bedna - 20/11/2012

Zámer je docilit jednoducheho iwagumi s jednou nizkou kobercovkou maximalne doplnit jednou malou stonkovkou,,¨


k tomu svetlu tedy? bude lepsi 2 zarovky nebo 1 silnejsi?
myslel jsem 18 a 11W v tom ze bych ze zacatku svitil jen 11 W a po case treba 18W a nasledne obouma najednou ?co myslite?


Gargamel - 20/11/2012

Pokud se dá regulovat vzdálenost od hladiny, vzal bych jedno silnější. PAR pak můžeš regulovat jen oddálením/přiblížením.


Bedna - 20/11/2012

dá mám stojan ve výšce 80cm ,výška akvária bude 30 a cc15cm bude vysoke svetlo takze na regulovani vysky dost míísta si myslim


Bedna - 28/11/2012

tak o víkendu proběhla hrubá kompletace světla už má konečně tvar zbývá přidělat ocelové lanka (s nastavitelnou výškou) a připojit objímky s kabelem


Gargamel - 28/11/2012

Vypadá to dobře.


danyboy77 - 28/11/2012

Bedno a budes ty drevene bocnice jeste nejak lakovat nebo natirat barvou?


Bedna - 29/11/2012

jsou nalakovane uz lakem na parkety je pruhledny a extremne odolny.

jinak je to zakladem a 3 vrstvami :)


Bedna - 30/11/2012

Dnes jsem přivezl akvárium a dokončil jsem upevnění osvětlení pomocí ocelového lanka 1,5mm tlustého.:)


milosak - 30/11/2012

Pěkný. :)

Předpokládám, že stojánek z jeklu je otáčecí.

Na údržbu bych ho nechal točit z pravé strany, teda jestli to vidim dobře, že
je nyní u zdi.


Bedna - 30/11/2012

máš pravdu, je navrtán přesně uprostřed skřínky,a při údržbě půjde otočit za podmínky dotažení šroubu :) jinak jsem rád že se líbí a ještě vám chci nabídnout sledování novinek ze světa akvaristiky a mého akvária na stránkách na Facebooku. http://www.facebook.com/JanBednarAkvarium?ref=hl


LaXo - 30/11/2012

Dôkladná príprava, musím uznať! Už sa teším na faunu a flóru.


Bedna - 01/12/2012

Jak jse tady někdo ptal na seriovou výrobu těch stojanů na světla tak jsem to zjišťoval a ta možnost by tady byla takže kdo by mněl zájem nějak se dohodneme :)


Bedna - 02/12/2012

Chtěl bych se zeptat zda má nějaký význam pořídit si vedle akvária plastový sud 25-50L na vodu kde bych ji nechal odstát a při výměně vody nebo údržbě akvária vždy čerpal ze sudu

má to smysl nebo to mám brát hned z kohoutku radilo mi pár lidí a každy jinak tak se ptám zde odborníků na přírodní akvária?je to tam jiné?


danyboy77 - 02/12/2012

Ja napoustim vzdy primo z kohoutku a nepozoruju ze by to kytkam vadilo. Spis mi to prijde lepsi v tom,kolik CO2 je v cerstve vode.


tommate - 02/12/2012

u malého akvária není problém si připravit vodu do kanystru a je to i vhodnější, protože malé akva je citlivější, takže doporučuji, u velkých se to nedělá, protože je to technicky problém, a taky ušetříš energii, protože vodu nemusíš přihřívat, vytemperuje se aspoň na pokojovou teplotu

to DANYBOY77: kolik CO2 je ve vodě přímo z vodovudu? voda z kohoutku bude vadit kytkám ze všeho nejmíň, ale v akva nejsou jen kytky, ale i živočichové včetně bakterií


danyboy77 - 02/12/2012

Ano to mas pravdu u malych nadrzi to neni problem nechat si vodu odstat. (jako maly kluk jsem to tak delal u sveho akva) A nepovim ti ted kolik je v nasi vode co2 pac to nevim. Jde preci hlavne o to kolik je ve vode chloru.


grunda - 02/12/2012

ve vodovodní vodě CO2 v podstatě není(stačí si vzít vodu z vodovodu a nechat ji stát přes noc, pH jde dolů, jak se váže plynné CO2 ze vzduchu ve vodě), vodárny záměrně vyhánějí CO2 z vody - kyselá voda koroduje trubky. Jinak není třeba nechat odstát vodu, Marcel někde psal, že měl úhyn krevetek po vodovodní vodě, já jsem teď rušil krevetárko a vyplachoval jsem jej vodou z vodovodu, pak jsem napustil 150 litrů přímo z kohoutku, voda měla asi 18 stupňů a žádná jiná v akva nebyla a krevetky byly v pohodě, nalovil jsem jich ještě asi 60(byly schované za pozadím) a terčovci měli hody:D


danyboy77 - 02/12/2012

:D


Ardjuna - 03/12/2012

.


Bedna - 03/12/2012

Ohledně sudu si tedy nevím rady, beru ještě na vědomí aby se ta voda nekazila takže jsem na vážkách,jestli nebude lepší jen když budu vědě,že budu měnit vodu tak si sehnat jednorázový soudek a nechat to jen přes noc.

jinak dnes konečně proběhla finalizace elektroniky osvětlení a zkušební svícení 40W žárovkou


Pro MARCELA myslíš že by jsi z té fotky mi dokázal změřit PAR?Pokud bych ti změřil všechny vzdálenosti a zakreslil do fotky? ja že se budu chystat obejdnat úsporky tak aby jsme se konečně dopracovali spolu k zdárnému výsledku

myslel jsem třeba http://www.kupzar...-2264.html + http://www.kupzar...-2230.html

vychází mi to tímto kalkulatorem na http://www.aquapa...ulator.php na 1,03W/l co myslis?

nebo http://www.kupzarovky.cz/panasonic-efd24e672v-24w-240v-e27-p-4749.html ta vypada dost kvalitne a doplnit ji treba 15W

nebo to mám nakombinovat jinak?


Předchozí stránka

Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde