Akvárium s řasokoulemi Více zde 03d 17h 21m 20s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Založení rostlinného akvária

V kategorii: Obecně o rostlinách a

Bedna - 24/10/2012

Zdravím mám v plánu založit si přírodní akvárium o rozmech 40x20x25 což je přesně 20l
vybral jsem jako světlo rampu s 2x8W což mi pak vychází 0,8W/L
filtraci bych zvolil Eheim Ecco Pro 130

jedinný problém mám v tom když koukám na ceny CO2 kompletu boba + ventily přijdemi to strašný peníze? CO2 určitě chci jen bych potřeboval kdyby jste mi prosím poradili nějakou levnější variantu pokud není nedá se nic dělat

chtěl bych se zeptat chtěl bych tam jednoduchou kompizici s kobercovou rostlinou a jednou vyšší a zvolil bych jeden hlavni ustřední motiv buď kámen nebo kořen

potřeboval bych moct s výběrem složení dna jak by jste mi do doporučili a následné chemie? myslel jsem EasyLife Profito 500ml, EasyLife Carbo 500ml ale s tím dnem si nevím rady? pomůžete?prosím?

budu rád za každé rady a připomínky chci si vše nejdříve dokonale naplánovat a postupně koupit nechci na to zpěchat aby se nic nepokazilo

předem děkuji za každou odpověd a těším se na vaši pomoct :) přece jenom jste zkušenější děkuji s pozdravem Bednář


Dejvwa - 25/10/2012

CO2: Jde udělat z hasicího přístroje, je na to tady na webu hezkej návod. Já jsem si našel v Šumperku firmu která se zabývá plněním a revizí hasičáků a tlak. nádob. Prodali mi 6kg láhev za 800,- pak stačí koupit redukční ventil, elektromagnatický ventil a jehlový ventil popř. nějaký difuzor. Celkem mě to vyšlo na cca 2300,- Na tomhle webu je přesnej popis i s odkazy na jednotlivý součásti setu a jak to celý složit : Akvarium.napady.net
Jinak tobě bude stačit určitě mnohem menší láhev a doporučuju láhev která není zbavená tzv. stoupačky uvnitř láhve, protože když tam ta stoupačka není, nikdy nevyužiješ všechen plyn. Dole je sice v kapalným stavu, ale průtok plynu je tak malej, že se žádná pěna netvoří.


Ardjuna - 25/10/2012

.


Bedna - 25/10/2012

Děkuji s tím filtrem máš pravdu bude stačit.CO2 musím ještě pořešit
vzhled akvária chci usporadat jednoduse jeden hlaavni motvi dejme tomu vetsi kamen v popredi jen kobercova rostlinka a v pozadi rostlinka o neco vyssi. ridim se heslem v jednoduchodti je sila Strasne se mi líbí jako motiv Koren ve tvaru stromu ale nvm zda se mi povede do takle malého akvária to nějak napasovat

substrat zvolim tu drazsi variantu

jinak chci ze zacatku neco maleho jsem student a uz takle to bude pro mne ze zacatku velka investice

chtel bych rozmer 40x20x25 a osvetlovaci rampu 2x8W

dekuji za dalsi nazory toto je muj vzor :) https://www.rostlinna-akvaria.cz/video/one-step-closer-step-by-step-53


Gargamel - 25/10/2012

Ohledně CO2 sytému jsem odpovídal právě teď zde: https://www.rostlinna-akvaria.cz/forum/prvni-zalozeni-nano-akvaria-691-0#post_180477
Jinak na skladu v e-shopu máme teď nové komponenty CO2 systémů a pokusím se sestavit vhodný CO2 systém za hodně slušné peníze. Verzi s 2kg lahví bez nočního vypínání vložíme do e-shopu za něco málo přes 2000,-Kč. Je to pomalu 1/3 ceny Ratajových setů a setů od Dennerle a troufám si tvrdit že srovnatelné kvality., ne-li lepší. Stejný set jsem si skládal před třemi lety a jede pořád bez chybičky.


Bedna - 25/10/2012

určitě za to budu rád.kdy to tak můžu očekávat?


Bedna - 25/10/2012

Pořád musím přemýšlet o velikosti akvária..

chtěl bych do začátku ne moc velké ne příliš malé a chtěl bych to zkombinovat s dobrým osvetlením

zatím mam vybráno 40d x 20v x 25 h se světelnou rampou 2x8W což mi vychází ovětlení 0,8W na litr
ale asi bych chtěl trochu větší.jenže nevím jaké rozměry a hlavně jaké světlo k nim doporučit?

mohli by jste mi něco doporučit?prosím?nechci to moc vysoké (jen když dám vyšku 20cm a do toho substrát tak mi moc nezbyde nebude lepší dát třeba výšku 25 a mít čistou výšku vody 20?

to je nejvetší problém pro mně prosím poradte


Gargamel - 25/10/2012

[quote]určitě za to budu rád.kdy to tak můžu očekávat?[/quote]
Tak dneska jsem to sestavil. Je to ze stejných značkových komponent jako jsem použil před třemi lety a jede to bezchybně. Natočím nějaké video jak na sestavení a spuštění setu, sepíšu k tomu nějaký článek a udělám fotky. Zítra se to objeví v e-shopu.
Tenhle set bude obsahovat 2kg láhev, což by mělo i pro velká akvária vydržet minimálně několik měsíců bez nového naplnění. Zatím ještě z Itálie nedorazily cívky pro elektromag. ventil, takže zatím bude k dispozici jen set bez nočního vypínání. Obsahem toho setu bude:
1) nová 2 kg láhev plná CO2
2) redukční ventil se dvěma budíky - měří tlak v láhvi a na výstupu
3) kovová spojka s těsněním
4) značkový jehlový ventil Camozzi
5) přechodka na hadičku
6) hadička 2,5m
7) zpětný ventil
Když jsem to teď rychle propočítával, bylo by to v e-shopu pro zájemce k mání za nějakých 2500,-Kč.

Klasická velikost trošku většího akvária (60l) je 60x30x35cm.


Bedna - 25/10/2012

tak to je paráda určitě mám zájem :)

těch 60L je pro mně zase moc chci se to na nějakém menším nejdříve naučit ale nevim jaké rozměry a jaké světla :( predstavoval bych si to tak maximalne 30 litru ale nvm jake rozmery a to svetlo


grunda - 25/10/2012

v tomto případě platí, že větší je lepší (více prostoru na chyby), u malého akva je problém, že i malá chyba se ti může vymstít.


Ardjuna - 26/10/2012

.


Bedna - 27/10/2012

no já mám v plánu osvětlovací rampu délky 42cm s 2x 8waty,

ale porad hledám ideální řešení v rozměrech akvária a k tomu vhodnému osvětlení.

pokud máte někdo radu třeba určitý rozměr s doporučeným osvětlením k tomu třeba vaše vlastni zkusenost budu jenom rád dekuji )


Bedna - 29/10/2012

Tak konečně po dlouhodobém studování přecházím k realizaci a začínám zasílat objednávky do Eshopu:

chtěl bych vám nastínit jak jsem se rozhodl načrtl jsem novou skříňku pod akvárium udělá mi ji známý truhlář,(původně jsem chtěl v ADA stylu ale nakonec vyhrála nad vzhledem praktičnost.)

Technika:
Filtr--Eheim Classic 2211
CO2--tlaková bomba 2L plnitelná
OSvětlení-- osvětlovací rampa 2x8W
akvárium--40x25x25
(ostatní doplnky jako lily pipes,co2 difuzor,teplomer,drop checker,)ani neuvádím to je samozřejmostí

Složení dna:
Adativa--Tourmaline BC (1 lžička),ADA Penac W (1 lžička),ADA Penac P (1 lžička)
substrát--Power Sand Special S 2l(bude stačit 1L)a na to příijde Aqua Soil Amazonia 3l Powder(mělo by stačit)------>počítám výšku dna 5cm a [right]výšku vodního sloupce 20cm[/right]

jako hlavní motiv bych chtěl sehnat kořen ve tvaru stromu velkou inspiraci mám v tomto layoutu:https://www.rostlinna-akvaria.cz/video/one-step-closer-39-40-days-after-setup-58 a nebo složím layout poze z kamenů kde bude jeden dominovat.

Kapalné hnojivo:
plánuji hnojit EasyLife Profito - 500ml a EasyLife Carbo 500ml

co si o tom myslíte?za každe další rady nebo připomínky budu jen rád zatím mám objednaný pouze filtr a CO2set ostatní budu objednávat až si budu uplně jistý dokonalým výběrem.A využiji Vánoc pro nadělení komponentů pod "stromeček" jelikož jsem student tak si takhle vypomohu.

s pozdravem Bednář


grunda - 29/10/2012

za mě dobrý


Bedna - 29/10/2012

Přehodnotil jsem budoucí vzhled a do kořene se pouštět nebudu kvůli lepšímu proudění a zatím u mně tedy vede tento vzhled : http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3IfaBdajyBA chtel bych se o nej nejspise pokusit ve zmensene podobe ale jeste mam cas poradd se ponecem koukam.pokud mate tip na jine dobre stranky kde jsou prosim nejlepe mini layouty sem snimi diky :)


Bedna - 30/10/2012

Potreboval bych prosim jeste par nazoru abych mohl doobjednat zbytek veci prosim diky


Gargamel - 31/10/2012

Ten výpis, co jsi tady uvedl je OK. Co dalšího chceš ještě kupovat?


Bedna - 31/10/2012

no musím doobjednat zbytek akvárko,substráty,svetla dekorace hnojivo atd... proste vse

jeste premyslim nad slozenim dna adativa jsou jasna akorat jsem přehodnotil situaci a vemu od každého 2 lžičky --Tourmaline BC ,ADA Penac W ADA Penac P a ještě vemu Bacter 100

dále bude 1LPower Sand Special S
a na to Aqua Soil Amazonia a ted řeším jestli radší nevzít 9L baleni přotože 9L je 9cm výšky doporucuji 5 ve predu a chci udělat nějaky kopec zrejmne.a jeste nevim zda radsi tu Amazonii hrubsi je levnejsi nebo tu jemnejsi ktera je drazsi? je to o hodne znat ta jemnost kdyz tam bude kobercovka? co myslite? stimdle si nevim porad rady a až todle vyřeším zbývá mi vymyslet Layout ale na to jedu do showroom k Adamovi Votavi kde se chci inspirovat a vyberu si kameny na míru :)

jinák plánuji natočit video z výstavby snad se povede :) ale na to je ještě dost času _)


bago - 31/10/2012

pokial budes presadzat rastliny Power Sand Special S tam nedavaj alebo ked tak velku vrstvu Amazonie,ked to vyjde na povrch nie je pekne a moze sa ti tvorit sinica.Na ,,kobercovky" urcite Amazonia Powder.Adam ti poradi aj ohladne dna ,drzim palce :)


Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde