🔥Osvětlení Sinkor v akci Více zde 03d 13h 13m 30s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Zakládáme: „Tree´s life“

V kategorii: Aquascaping

Zakládáme: „Tree´s life“

 

Dnes bych se s vámi chtěl podělit o pár vychytávek, které jsem aplikoval na mém novém layoutu.

 

nature aquarium

 

K vytvoření takovéhoto kmene budete pořebovat suchou kúru a takovéto plastové mřížky. Jdou samozřejmě nahradit i něčím jiným, záleží pouze na vaší fantazii. Kúru rozdělíme na kusy, které poté fixujeme k těmto mřížkám. Doporučuji použít každou mřížku jiné velikosti, docílíte tak zajímavějšího tvaru kmene.

 

nature aquarium 2

 

Vytvořený kmen umístěte do nádrže šikmo, větším otvorem k přednímu sklu a menším k zadnímu.

 

nature aquarium 3

 

Uprostřed kmenu vytvořte díru. Jednak takto bude kmen působit přirozeněji a za druhé do tohoto otvoru lze umístit kámen, který zabrání vyplavání kmenu.

 

nature aquarium 4

 

Do kúry můžete udělat menší dírky a do nich přichytit mech nebo riccii.

 

nature aquarium 5

 

Do zadního rohu akvária můžete umístit kameny a o ně opřít kúru s přichyceným mechem. Vytvoříte tím tak menší svah.

 

nature aquarium 6

 

V tomto layoutu jsem požil vrbové větvičky s přichyceným mechem, abych vytvořil hustý les.

 

nature aquarium 7

 

Připevnil jsem mech k větvičkám (lze použít i riccii). Na obrázku jsou použity rozstříhané přísavky. Lze použít i silonový vlasec.

 

nature aquarium 8

 

Takto to vypadá krátce po umístění do akvária.

 

nature aquarium 9

 

Po dvou týdnech mech takto porostl.

 

nature aquarium 10

 

Za měsíc už mech kompletně zarostl přísavky a silonové vlasce.

 

nature aquarium 11

 

Výsledný efekt.

 

nature aquarium 12

 

Anubias nalevo není v úplně dokonalé kondici, protože větve s mechem blokují proud vody, který je tím pádem v nádrži slabý, a tak se rostlinám vlevo příliš nedaří. Výsledný efekt však i přesto vypadá výborně.

 

Volně přeloženo z www.cau-aqua.net


goril - 08/06/2011

nádherný výsledek.z jakého materiálu je kůra na vytvoření kmenu?


administrator - 09/06/2011

Tohle akvárium jsem nezakládal já, ale v originálu psali, že je to skutečná kúra ze stromu, neuvedli ale z jakého.


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde