nabídka co2 setů
:: Obecně o akvaristice a rostlinách :: CO2 - oxid uhličitý
Zakládáme akvárium bez umělého přidávání CO2   


 Netherlands - battle with algae
 Layout 4

hdonoceni
clen Dejvwa napsal 120 příspěvků
hodiny 09/01/2013 22:47:41

Zdravím všechny, asi to sem do tohoto vlákna úplně nepatří, ale mám takový problém. Došlo mi totiž CO2 v láhvi. Ještě dnes jsem v plnírně dostal jinou plnou láhev, která ovšem mírně uchází a tak mám teď akvárium bez přihnojování CO2 než zase budu mít jinou. Chci se vás zeptat na opatření, kterýma bych se mohl řídit po dobu, co nebudu pouštět CO2, aby to pro akvárium dopadlo co možná nejlépe. Zatím jsem nezapínal světla a taky vůbec nehnojil. Jinak hnojím EI. Poradíte mi něco? Předem díky =)hdonoceni
clen Ardjuna napsal 709 příspěvků
hodiny 09/01/2013 23:03:07

Úplné vypnutí světel není dobré (a určitě by nemělo trvat déle než pár dnů). Doporučoval bych omezit světlo (např. svítit kratší dobu nebo méně zářivkami), případně si můžeš koupit přípravek Easy-Life EasyCarbo nebo Seachem Excel Flourish, což je tekutý přípravek obsahující sloučeninu glutaraldehydu, který se ve vodě rozkládá na uhlík, jež rostliny dokáží využít (místo CO2). Je to téměř plnohodnotná náhrada CO2. Pokud ti CO2 dojde, je vždy dobré mít jednu lahvičku po ruce. Stačí každý den dávkovat do vody doporučené množství přípravku. V případě, že se rozhodneš používat ten EasyCarbo nebo Excel, můžeš nechat světla svítit tak, jako obvykle. "Pod obrazy"

hdonoceni
clen Vespertilio napsal 25 příspěvků
hodiny 26/01/2013 00:49:00

Ahoj, rád bych se věnoval prozatím low-teh akváriu. Tyto stránky jsou parádní, ale většina článků informuje o tom, jak se věnovat high tech akváriím s přidáváním CO2 z venku. Tady na stránkách jsem hledal více článků zaměřených na low tech akvária, ale nic víc jsem nenašel. Poradíte mi prosím, zda jsou tu i jiné články o low tech akváriích, nebo jen špatně hledám? Díky.


 Two worlds

hdonoceni
clen grunda napsal 852 příspěvků
hodiny 26/01/2013 01:01:46

http://www.akva.w...id=squireshdonoceni
clen JanaP napsal 2 příspěvků
hodiny 25/09/2017 00:34:41

Super článek, moc díky! Chystám se založit 200l low-tech akvárko a momentálně si lámu hlavu nad substrátem. Mám tu z dřívějších dob křemičitý písek zrnitosti 1-3mm, ten by se hodil navrch. Tady se doporučuje podložit živným substrátem, jinde ale naopak píšou, že u low-tech akvárek, to akorát způsobí problémy s rozjezdem - moc živin ve vodě, málo světla, pomalý růst rostlin --> po pár dnech super nájezd řasy, který je v podstatě nevyhnutelný a musí se nějak řešit. A teď babo raď! Je to tak?

Můj aktuální postoj je asi takový koupit Dennerle deponit mix, překrýt pískem, přidat bakterie - asi takový ten komplet mix od rataje a dohnojovat Easycarbem. Po pár dnech pořídit pár řasožravých rybek, další ryby nasadit až později. Zní to schůdně?

A otázka č.2: Ve starém akvárku (těch 200l) jsem měla vnější filtr Eheim, objem tuším 3l (nejsem si jistá objemem, ale tehdy jsem to dost řešila a koupila jsem lehce naddimenzovaný, možná to bylo 5l...). FIltrovalo to strašně mizerně, Voda nebyla zakalená, ale plavalo v ní hrozně moc takového toho makroskopického bordelu. Pomohlo přidat ještě jeden filtr - klasickou vnitřní molitanovou kostku. Z té jsem snad každých 14 vymývala tuny a tuny hnědého bordelu. Kde mohla být chyba? Takhle by to přece být nemělo, ne?

Moc díky za jakékoliv podněty ;-)

Přejít na fórum:
 

Máte zájem abychom Vás informovali o nových článcích na webu, nových trendech v akvaristice a slevách? Tak se přihlašte do odběru novinek.

Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Table '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't exist