Akvarijní rostliny IN-VITRO XXL!
:: Obecně o akvaristice a rostlinách :: Živočichové
Zaběhlé CO2 akvárium a nově koupené ryby (dusí se)   

hdonoceni
clen Prvok napsal 9 příspěvků
hodiny 11/01/2018 18:23:35

Ahoj,

udělal jsem ukázkovou botu — do zaběhlého akvária napumpovaného CO2 jsem koupil dvacet neonek. Po tepelné aklimatizaci v plovoucím sáčku a následném vypuštění je jasné, že s tak vysokou hladinu CO2 se v pěstírně jaktěživy nesetkaly.

Zhasl jsem tedy světlo, vypnul plyn a rozstřikovací rampu nastavil tak, aby čeřila hladinu.

Je jasné, že rybky jsou schopné se aklimatizovat, protože několik neonek v nádrži dlouhodobě mám a vysoká hladina oxidu jim nijak nevadí.

Zajímalo by mne, jestli někdo dokážete odhadnout, jak dlouho taková aklimatizace může probíhat. Nechci nechat rozvrátit fungující ekosystém prudkou a dlouhotrvající změnou podmínek.

Jak tyhle případy řešíte Vy? Aklimatizační nádrž? Nebo jen několikadenní kratší svícení společně s kratší dobou dávkování CO2?

Díky!

——————————
Akvárium 40l
Vnější filtr, CO2
Upravil/a Prvok dne 11/01/2018 18:51:53

gejza
 erik
 E.

hdonoceni
clen erik1982 napsal 17 příspěvků
hodiny 12/01/2018 10:54:36

Ja ich necham aklimatizovat v sacku asi 20 min.Nasledne im dolievam postupne vodu z akva do sacku tak zo sacku nieco odlejem a znovu dam vodu z akva.Trva to asi 40min a tak ich hodim do akvarka.Zatial sa mi nestalo aby toniektora z nich neprezila.

Přejít na fórum:

Máte zájem abychom Vás informovali o nových článcích na webu, nových trendech v akvaristice a slevách? Tak se přihlašte do odběru novinek.

Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Table '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't exist