Nůžky a pinzety FRISCER Z USA!
:: Obecně o akvaristice a rostlinách :: CO2 - oxid uhličitý
Vypínání CO2 na noc   

Staveniště

hdonoceni
clen makra napsal 84 příspěvků
hodiny 24/08/2013 23:11:10

Ja se obávám, že v reálu je to jinak. Nereagoval jsem hned, protože jsem to chtěl nejdřív zkusit, ale nyní se asi potvrdilo, co jsem si myslel.
Při napojení Lahev > Up atomizer bez počitadla bublin i zpětného ventilu (jen na vyzkoušení a eliminaci úniku ve spoji) po vypnutí elmag se komora kolem keramického válečku zaplavila do 2 hod ze 3/4 vodou. Hadička je na CO2, JBL, na obou koncích dotažená maticí. Myslím, že dokud se nezaplaví celý povrch válečku z obou stran vodou, nebude na něm rovnováha tlaku a ta voda tam prostě spodní částí pomalu nateče, zatímco nahoře tlak může unikat do akva.

danyboy 450l
 Danyboy TEST
 The Green Mountains
 Shrimp Garden

hdonoceni
clen danyboy77 napsal 678 příspěvků
hodiny 24/08/2013 23:29:30

Mi i kdyz se atomizer zalil vodou tak se pak po spusteni co2 vsechna voda vytlacila ven. Dnes uz to vubec nesleduju a nijak to neresim. Pro me je dulezite ze tak ci tak mam pri zapniti svetel dostatek co2 ve vode na hodnote kterou mam nastavenou.

Staveniště

hdonoceni
hodiny 25/08/2013 13:48:03

Karas, žhavíme! Cool
Zapojil jsem UP atomizer trvale do okruhu a trochu si stím hraju - při 1 bublině za dvě vteřiny to lehoulince práší z rampy. Při třech bublinách za vteřinu, které jsem měl předtím nastavené pro difuzor s tabletou, to udělá v akváriu dost slušnou mlhu. Uvidíme, co bude říkat dropchecker, ale zatím se mi to jeví dost dobře.
Otázkou je dlouhodobý provoz - čištění.

danyboy 450l
 Danyboy TEST
 The Green Mountains
 Shrimp Garden

hdonoceni
hodiny 25/08/2013 15:15:05

Ja ho za celou dobu co to mam jeste nikdy necistil Wink a stale prasi, stale prasi Grin Zrejme soudruzi s Ciny nekde neudelali chybu Grin

Staveniště

hdonoceni
hodiny 25/08/2013 15:51:42

Mají to vyzkoušeno na milionech rostlinných akvárii Grin

"Budeme uvidět..." Smile

Tanaka

hdonoceni
clen anub napsal 62 příspěvků
hodiny 05/10/2013 16:58:13

A když mám v akvárku jenom rostlinky a žádný rybičky,bude škodit rostlinkám non-stop pouštění CO2 i při několika násobném přesycení CO2 ?

Two worlds

hdonoceni
clen grunda napsal 852 příspěvků
hodiny 05/10/2013 18:05:35

nebude, ale je to zbytečné plýtvání

danyboy 450l
 Danyboy TEST
 The Green Mountains
 Shrimp Garden

hdonoceni
hodiny 06/10/2013 01:13:12

Ja ted zkousim nonstop co2 a mam to serizene na minimum tak abych nemel ve vode moc bublinek, ale dosahl jsem na uroven 30mg/l. Hlida mi to PH controller. A vecer nechavam vic cerit hladinu. Zkousim to proto, ze mam pocit ze i Amano to takhle praktikuje ve svych nadrzich. Tak jsem zvedavy jak mi to bude fungovat.

Burikovo
 Red Mountains

hdonoceni
clen Burik napsal 259 příspěvků
hodiny 06/10/2013 09:06:14

Adam nám na workshopu říkal,že amanovský akvárka se na noc vypínají..se světly vypnou a až se světly zapnou.
Že CO2 rozhodně není to,na čem ty akvária stojí

Tanaka

hdonoceni
clen anub napsal 62 příspěvků
hodiny 06/10/2013 10:11:34

Mě se jedná jen o to,že když už tam nemám nic živého,tak bych to tam mohl nechat non-stop a taky proto,že pokaždé,když se mi to na noc vypne,tak difuzor bublá pokaždé jinak.

danyboy 450l
 Danyboy TEST
 The Green Mountains
 Shrimp Garden

hdonoceni
hodiny 06/10/2013 12:57:33

A rikal vam Buriku na cem to teda stoji? V cem je teda ten figl? ...krome svetla.

Burikovo
 Red Mountains

hdonoceni
clen Burik napsal 259 příspěvků
hodiny 06/10/2013 14:31:25

světlo,substrát,hnojivo a neustálá údržba

danyboy 450l
 Danyboy TEST
 The Green Mountains
 Shrimp Garden

hdonoceni
hodiny 06/10/2013 18:02:55

S tim co2 jsi mel pravdu Wink koukal jsem ted do ADA book a vazne se co2 zapina a vypina s co2. Na svem akva to ted ale vyzkouset nemuzu, protoze by se to cele zhroutilo kvuli jine intenzite co2 nez mam ted. Ale nekdy to vyzkousim Grin

Návrat k akvaristice

hdonoceni
clen MirekRuzicka napsal 15 příspěvků
hodiny 15/04/2016 10:18:46

Ahoj, můžu se zeptat... Vypínám CO2 na noc. Ráno mám DC úplně modrý. Je to v pořádku? Neklesá mi hladina CO2 až moc přílišným čeřením hladiny?

Two worlds

hdonoceni
clen grunda napsal 852 příspěvků
hodiny 15/04/2016 12:39:04

ano, je to v pořádku. Ideální je zapínat CO2 tak 2 hodiny před světly

Návrat k akvaristice

hdonoceni
clen MirekRuzicka napsal 15 příspěvků
hodiny 15/04/2016 12:57:12

Díky, ptám se proto, že mě poslední dobou začala zlobit řasa. Tak hledám příčinu. A chtěl jsem začít u CO2. Já ho dokonce poutím už cca 4 hodiny před světly. No, možná je to zbytečně moc, ale vypozoroval jsem, že tak už mám v době zapnutí světel zelený DC, skoro zelenožlutý a vydrží tak do konce osvitu.

hdonoceni
clen Jindras napsal 4 příspěvků
hodiny 30/12/2016 22:10:08

Ahoj,zkoušel jsem různou distribuci-od kamínku,přes korek,různé fajfky až po atomizér. Všecno je v koši. Od doby,co jsem -sice nerad,je drahý- dal Flliper. Nejlepší distribuce. Skoro nulová ztráta. A vypínání na noc? Taky vůbec ne. Jede mi to rok a půl nepřetržitě, 1 bubl/2s. A Drop checker je taky někde v šuplíku. Vyhozené peníze. A vše roste,jak bláznivé-týdně při výměně 60l vody z RO,protrhávám. I Pogostemon erectus-roste neuvěřitelně. A skoro všechny rostliny bublinkujou a řasy nejsou. https://rybicky.n...on_erectus
tady to je

http://jindrakapr...Roste_to./

Přejít na fórum:

Máte zájem abychom Vás informovali o nových článcích na webu, nových trendech v akvaristice a slevách? Tak se přihlašte do odběru novinek.

Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Table '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't exist