Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Výběr filtru a Lily Pipes

V kategorii: Aquascaping

Gargamel - 05/08/2013

V ADA akváriích se zásadně používají vnější filtry. Použití vniřních filtrů je z estetického hlediska neakceptovatelné.


ada


V nově založeném akváriu nemá filtr svou filtrační schopnost, protože je „mrtvý“. V akvarijních filtrech totiž žijí milióny užitečných bakterií, které jsou právě zodpovědné za čistotu vody. Trvá několik týdnů, než se bakterie ve filtru usídlí. ADA proto doporučuje počkat s vpuštěním ryb. První várka živočichů by měly být krevetky a Otocinlus sp. Jedná se o řasožravce a ADA je doporučuje přidat dva týdny po založení nádrže, jako prevenci výskytu řas, které by se jinak po založení zcela jistě objevily. První týdny bude také třeba ve zvýšeném množství měnit vodu (o tom více v příštích kapitolách).


Filtrace v akváriu plní nejen funkci čištění vody, ale i vytváření proudu.Proud je důležitý z toho důvodu, že přináší rostlinám živiny, rozpuštěné CO2, odstraňuje výkaly ryb z listů rostlin. Na hladině se často tvoří mastný film, který se jejím čeřením odstraňuje.


 lily


Abychom v akváriu zajistili adekvátní proud, používají se speciálně tvarované skleněné trubice, které se nasazují na vstupní a výstupní hadici vnějšího filtru. Použitím skleněných trubic dosáhneme naprosto čistého vzhledu. ADA přichází se čtyřmi druhy skleněných trubic přesně dle Vašich potřeb.


Lily Pipe


Proud z této trubice vychází všemi směry. Sílu čeření hladiny můžeme ovlivňovat výškou, ve které je trubice nainstalována. Jedná se o nejpoužívanější druh.


 lily


Poppy Glass


Speciálně designováno pro akvária s rybami, které preferují slabší proud. Proud je bržděn a čeří se zejména hladina.


 poppy


Violet Glass


Proud vody směřuje k dolním patrům akvária. Nečeří vodní hladinu.


 violet


Violet Glass Jet


Vytváří silný lineární proud vody.


 violet glass jet


V našem e-shopu naleznete kompletní nabídku skleněných trubic: Skleněné trubice do akvária