Akvárium s řasokoulemi Více zde 05d 12h 12m 45s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Vstupní voda

V kategorii: Parametry vody, testy

Dejvwa - 08/07/2013

Ahoj, moje vstupní voda (z kohoutku) má hrozné množství dusičnanů. Naměřil jsem 40-50mg/l (SERA) a dle vodohosp. spol. má 47,3mg/l. Nejsem nijak schopen tohle v akváriu snížit, a tak řasy mají pre, hlavně u substrátu, kde se navíc tvoří dendrit, je u skla a na substrátu všemožná řasa. Samozdřejmě vím, že dusičnany řasy nezpůsobují, ale udržet AQ bez řasy při takovém množství NO3 je obtížné, aspoň pro mě. Vím, že snížit by to šlo reverzní osmózou, ale na tu nemám peníze. Hledám různé jiné zdroje, ale všude jsem naměřil kolem 50mg/l. Je možné používat třeba vodu dešťovou? Má někdo zkušenosti s její kvalitou resp. parametry a její vhodností do akvária?


grunda - 09/07/2013

dešťová voda je většinou fajn,ale je třeba ji změřit. Pokud používáš CO2, tak si dávej pozor, dešťovka je hodně měká, může ti hodně rychle spadnout pH. Jinak pokud máš místo, tak stačí dát někam nádobu na vodu, do ní naházet pistii a máš vodu bez dusíků. Při výměně pak ber vodu z nádoby a dolej novou


Sentinel - 09/07/2013

2Grunda: to je docela zajímavé s tou Pistii, myslíš že by bylo rozumné umístit jednu přímo do akva? Nemám tušení jak rychle odčerpává dusík...


grunda - 09/07/2013

rychle, ale taky rychle roste a hodně svítí. Já používám na úpravu vody Salvinia auriculata - výluhu. Míchám rašelinu, listy mandlovníku, dubovou kůru a olšové šišky v akva cca. 250 litrů. Kytka vyžere dusíky a výluh může do akva.
Vypadá to takhle:


Dejvwa - 10/07/2013

Díky za radu, zítra jedu koupit Pistii a vyrobím si tu "reverzní osmózu" :D Jinak ten tvůj výluh, jak to funguje a k čemu přesně slouží?


grunda - 10/07/2013

je to pro ryby - humidy a třísloviny, ryby z Amazonie to mají rády:D


Vyghum - 10/07/2013

A navíc je to ohromně dekorativní doplněk pokoje :DB)


Pepis - 16/10/2014

Mám velmi měkkou vodu z vodovodu hnojím metodou EI a pro přidání hořčíku je k hnojivu přibaleno MgSO4x7H2O pro zvýšešení hodnoty vápníku mi došel vápník zakoupen tady na eshopu. Neví někdo chem. značení nebo co to mohlo být. Zeptal jsem se provozovatele eshopu a zatím bez odpovědi.


administrator - 17/10/2014

Byl to CaCO3. Jinak nám žádný takový dotaz nepřišel.


Pepis - 17/10/2014

Dík za info. Bude ještě na eshopu?


Pepis - 18/10/2014

Jinak se parádně zviditelní proud vody pomocí CaCO3, které naberu s vodou do stříkačky a vpustím je do reaktoru. Sleduji vytékající bílou vodu z rozstřikovací rampy a promíchávání se s vodou v nádrži. Jsou vidět mrtvá místa.


Ardjuna - 18/10/2014

CaCO3 je extrémně špatně rozpustný. Ve 100L vody se při pokojové teplotě rozpustí maximálně 2 gramy. Proto není ke zvyšování vápníku v akváriu příliš vhodný (pokud tedy nepotřebuješ zvýšit ten vápník opravdu jen malinko). Lepší je použít CaSO4*2H2O.


Pepis - 19/10/2014

Marceli dík za info.:)


Pepis - 19/10/2014

Jsem koukal, že je to obyčejná sádra.
http://www.fichema.cz/sran-vpenat/961-siran-vapenaty-dihydrat-caso42h2o-700g-potravinarsky-8592861091034.html


Ardjuna - 20/10/2014

Pozor: Sádra je hemihydrát síranu vápenatého CaSO4 * ½ H2O, což není totéž jako dihydrát síranu vápenatého [color=#3366ff]CaSO4 * 2H2O[/color] !!! Do akvária používejte pouze [color=#3366ff]dihydrát[/color], nikoli hemihydrát. Když zkusíte do akvárka přidat obyčejnou sádru (hemihydrát), tak se to tam nerozpustí.

PS: Pokud sádru smícháte s vodou a necháte jí ztvrdnout, a pak to rozdrtíte na prášek, vznikne vám tím ten dihydrát (ale je to pracnější, než si ten dihydrát koupit už v práškové podobě).


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde