Akvárium s řasokoulemi Více zde 01d 18h 31m 20s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Velká neznámá

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Pepis - 21/10/2012

Dne 21.10.2012 v 21:42 byla založena prezentace akvária Velká neznámá.


Pepis - 21/10/2012

Ahoj, tak to mám hotové. Nádrž založena, myslím , že to je to nejlehčí. Výzva bude udržet to v co nejlepším stavu, pokud možno bez invaze řas. Mám v plánu prvních 14 dní měnit tak 1/2 vody každý den. Zatím je akva bez osádky. Akva jsem už měl dříve, dalo by se říci jen jako lampičku v obyváku. Poslední dobou mě to velice chytlo a co je moc důležité, mám velkou podporu u ženy, tak nemá tolik řečí, když do toho sypu peníze. Budu rád, když mi pomůžete radou či doporučením.


Pepis - 21/10/2012

21.10.2012


Pepis - 21/10/2012

Může mi někdo napsat, co dělám špatně, že mám fotky moc velký.


ADMIN: Opraveno


Pepis - 22/10/2012

Nevadí velké dávky CO2 rostlinám a nitrifikačním bakteriím


Pepis - 22/10/2012

Začátek.


Pepis - 22/10/2012

No uvidím. Dnes jsem vyměnil cca 100l vody


Ardjuna - 22/10/2012

Rostlinám vysoké dávky CO2 rozhodně nevadí, spíše naopak. Uškodit by jim mohly možná jen nějaké extrémně vysoké dávky (>1000 mg/L = minerálka), což ale není prakticky možné v akváriu dosáhnout. Přímo v CO2 reaktoru (= místo s nejvyšší koncentrací) se pohybuje koncentrace CO2 kolem 150 mg/L. V akváriu, pak stěží dosáhneš poloviční koncentrace, což je pro rostliny nejen neškodné, ale spíše prospěšné. Že by měla tato poměrně nízká koncentrace CO2 nějaký negativní vliv na nitrifikační bakterie, o tom jsem nikdy nečetl. Podle mě jim CO2 nijak přímo nevadí; ke své činnosti totiž potřebují především kyslík (CO2 je podle mě nebude nijak zajímat). Jediné, co by mohlo bakteriím nepřímo vadit, je nižší pH (pokud vím, tak ideální prostředí pro nitrifikační bakterie je pH kolem 7-8, což ovšem neznamená, že by při nižším pH přestaly kompletně "pracovat").


Gargamel - 22/10/2012

Zapni obě zářivky, ale denně je nechej svítit jen 6 hodin. Pokud se neobjeví řasa, můžeš přidávat. Pokud ano, naopak uber.
CO2 na maximum. Ničemu to teď neuškodí.
Výměny vody stačí obden.
Hnojit zatím moc nemusíš, možná jenom trochu mikro a draslík. Stejně by jsi to lil do záchodu.


Pepis - 27/10/2012

Před založením nádrže jsem namočil rostlinky na 5 minut do roztoku Flourish Excel a vody v poměru podle návodu, protože byly napodeny Ruduchou z minulé nádrže. Jaké překvapeni po třech dnech bylo, když se mi rostliny začaly rozpadat a přežily to jen Anubiasi a to jen tak tak.
Musel jsem nakoupit rostliny nové, Anubiási otrhat a uvdím jak se jim bude dařit dál. Snad tu koupel v Flourish Excel přežijí. Nevím kde byla chyba. Celou lahvičku jsem nalil do 750 ml vody, tak jak bylo v návodu. No nic, nové rostliny vypadají dobře. Musím udělat foto, protože nádrž vypadá trochu jinak, než jak je na prezentaci. Flourish Excel budu už přidávad jen do nádrže 5ml na 200l, to by mělo být OK.


Pepis - 30/10/2012

Tak jsem zasázel nové rostliny. Doufám, že tyto už vydrží. Zatím dolaďuju množství CO2 jsem pořád na vzestupu s množstvím. Drop checker je pomalu žlutý, tak sleduju ryby jak reagují a uvidím. Rostliny krásně perlí, tak doufám, že se nebude opakovat invaze Ruduchy, jak to bylo v minulé nádrži.


Pepis - 30/10/2012

Tady ještě něco.


Pepis - 30/10/2012

To je zatím vše.:)


Pepis - 08/11/2012

Tak jsem odlovil parmičky žraločí a panceřníčky, protože se neskutečně hrabali v substrátu a akva bylo pořád zakalené. Po odkalení jsem vypustil neonky a tetry krvavé z karantény a zatím vše OK.


Gargamel - 08/11/2012

Vidím, že řasa se zatím nekoná. Vypadá to dobře. Ukázkový rozjezd.


Pepis - 02/12/2012

Tak po 6 týdnech zatím docela dobrý. Zatím řasy držím na uzdě. Mám pomocníky v parmičkách černopruhých, už mi okusujou z nedostatku řas i mladé listy. Budu přikupovat čerpadlo, které napojím na podomácku vyrobený biofiltr + reaktor na CO2 a pak na rampu, která bude na celé zadní straně nádrže. Musí se využít vánoce.:)
Přidávám pár fotek stavu nádrže.


Pepis - 02/12/2012

Ješte pár foteček.


Pepis - 02/12/2012

Nevím jak uložit video, jinak bych ho dal.


Bedna - 02/12/2012

nutnost nahrát přes youtube. a pak jen vložit odkaz ;)


Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde