Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Veďte si deník (pomůžete ostatním)

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Ardjuna - 04/01/2013

Chtěl bych všechny "kolegy akvaristy" poprosit, aby si vedli [color=#990000]deník[/color], ve kterém zdokumentují především (často komplikované) [color=#3366ff]počáteční období[/color] při zakládání akvária.

Spousta akvaristů (i zde na fóru) řeší nejrůznější problémy s řasami a/nebo špatným růstem rostlin v prvních několika týdnech po založení svých akvárií. Jen málo z nich si ale o tom vedou nějaké podrobnější záznamy ve svých denících. A ideální by pak bylo, kdyby si k tomu vedli i nějakou [color=#006600]fotodokumentaci[/color].

Myslím si, že když by alespoň pár lidí popsalo, jak přesně u nich probíhalo "zabíhání" akvária [color=#999999](jak dlouho po založení se u nich objevily řasy a které to byly; co přesně dělali nebo nedělali, aby se jich zbavili; za jak dlouho poté pak řasy ustoupili ... atd.)[/color], pomohlo by to spoustě dalších kolegů akvaristů. Řada z nás zde na fóru ostatním radí, ale když pak nikdo do deníku tyto zkušenosti nezapíše, tak z toho nikdo nebude mít žádný prospěch. A to je velká škoda. Když by každý z nás sepsal své zkušenosti se zabíháním akvária (a řasami), tak bychom mohli všichni mnohem lépe pochopit, jak vývoj akvária funguje (co je dobré a co naopak špatné ... jak být lepším akvaristou).

Marcel


Bedna - 04/01/2013

Souhlasím s Marcelem.Bylo by to opravdu ku prospěchu ostatních a myslím si,že by to nebylo zas tolik namáhavé pro ty co by to mohli psát.Takže bych byl také rád kdyby se to trochu rozjelo. Sám to teď chystám při zakládání své nádrže kde chci udělat i video z ze stavby a podobně.

Ještě bych chtěl Marcela pochválit za snahu zlepšit toto forum,který to ale spíše dělá z důvodu prospěchu ostatních uživatelů viz. jeho webové stránky,které jsou plné důležitých informacích o akvaristice a nenajdete na nich vlastně nic zbytečného. http://www.akva.wu.cz/