🔥Osvětlení Sinkor v akci Více zde 02d 12h 28m 08s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Urob si sám: difúzor na púšťanie CO2

V kategorii: Vyrob si sám

Gargamel - 29/08/2011

Vyrobil som si niekoľko difúzorov, ktorých základom je lipové drievko. Použil som ako obal niekoľko kelimkov, štamprlov, solničiek, aby som nakoniec prišiel na to, že najlepšie a najpraktickejšie je hrdlo z pet-fľaše. Farbu pet-ky si môžete vybrať sami, ja som si vybral zelenú. Keďže som to úspešne zrealizoval, chcem sa s vami podeliť a opísať jeho jednoduchú výrobu.
Takže najprv si odrežeme hrdlo


1


potom si z konára, (z lipy) odrežeme koliesko a dáme dole kôru


2


3


priložíme si koliesko k hrdlu a obkreslíme priemer hrdla


4


Drievko-kloiesko na brusnom papieri dookola obrusíme, dávame však pozor, aby sme ho obrúsili do konusa. Užšou stranou pôjde dnu


6


a natlčieme ho do hrdla, (musí ísť dnu na silu)


5


7


povrch zabrusíme


8


Do vrchnáka navŕtame dierku, do nej vlepíme pomocou sek. lepidla spätný ventil a na neho nasadíme kolienko, hadičku a dáme do aq, tak, aby bol celý v substráte. Počkajte hodinku, nech sa drievko napije a môžte dávkovať CO2


9


No, aby som nezabúdol ešte sťahovaciu pásku a prisavku. Vrchnák doporučujem s tesnením, majú ich niektoré nápoje a pivo.
Na zdravie!


Bublinky sa zmenšujú ako sa drievko napíja vody. Ďalšia výhoda je to,že čím je šikmejšie zabrúsené, (kónus), tak ide ťažšie natlcť a tým pádom to viac stlačí. Výsledkom sú ešte menšie bublinky. Tieto mi však vyhovujú a podľa permanentného testu som ešte musel ubrať, avšak ďakujem


A tu je videjko ako sa správa pri práci:


milan666 - 30/08/2011

To hrdlo viac stlačí to drievko,(lipa je mäkké drevo) a tým zabezpečuje dlhodobé púšťanie malých-mikro bubliniek. Rovnako vo vrchnáku je medzi drievkom a uzaverom voľný priestor, v ktorom sa ľahšie CO2 nahromadí, vytvorí potrebný tlak, ktorý rovnako "spolupracuje"pri tvorbe malých bubliniek. No a v neposlednom rade ak by bolo nutné drievko vymeniť, tak vymeníme do pripraveného hrdla bez ďaľších úprav. Želám spokojnosť s týmto difúzorom


cheron - 04/09/2011

Skvelý nápad !


milan666 - 06/09/2011

Ďakujem:)


kovval - 25/06/2012

nemate někdo videjko jak to facha?


tommate - 26/06/2012

http://youtu.be/6O81NuSehPc


kovval - 27/06/2012

JJ. Diky. tak jsem si to vyrobil a je to fakt super nápad. CO2 jen takova mlha :D


petr68 - 15/07/2012

Super článek a hlavně super nápad hned jsem si to vyrobil a funguje parádně!!!:D


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde