Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Unikání CO2

V kategorii: CO2 - oxid uhličitý

Finch - 31/01/2013

ted to nevím přesně ohledně toho převozu ale jedna láhev zajištená proti pohybu je povolená a pouze ve Vodorovné Poloze!Kvuli padu a naslednemu možnému uražení ventilu (musí byt být během přepravy zajištena proti pohybu)ve vetším počtu tam musí být ocelový štít který chraní posádku a stejně nemuže být přepravována v kabině vozidla nejak tak jo je.

stafflik - 01/02/2013

Sice to sem nepatří, ale nedalo mi to: http://www.novinky.cz/koktejl/291919-zene-po-zmacknuti-dalkoveho-ovladani-explodovalo-auto.html :-D

Gargamel - 01/02/2013

CO2 není hořlavý a při náhlém přetlakování láhve například v důsledku extrémně vysoké teploty se jen uvolní bezpečnostní pojistka a CO2 vysyčí rychle ven. Jedinné, co by vás mohlo ohrozit je, pokud by koncentrace CO2 ve vzduchu byla nad 10%.

"3 % v ovzduší člověk nereaguje. 5 % způsobuje závratě, nouzi o dech, ospalost. 8-10 % bezvědomí a smrt. Při 20 % se člověk náhle zhroutí, smrt nastává do 5-10 minut.
Nebezpečí hrozí například v silážních či kanalizačních prostorech."

To byste museli být ale v uzavřeném prostoru a muselo by tam těch lahví být požehnaně. Párkrát mi rupla při manipulaci s lahví pojistka a stalo se jen to, že za velkého kraválu rychle plyn vysyčel.

stafflik - 01/02/2013

To s tym vybuchem sem sem nedával v souvislosti s CO2, ale přepravou plynů v autě, jen takový vtípek. Jinak je mě jasny že nehoří, vždyť se tím hasí. Sněhový hasičák....

tonof - 03/02/2013

Chlapi vďaka za rady, dnes sa mi podarilo naplniť malú 350g fľašu doplna z 6kg veľkej fľaše. Najprv som malú fľašu vložil na pol hodiny do mrazáku, potom som ju napojil na veľkú fľašu, ktorú som otočil hore dnom a pomaly, asi minútu som otváral ventil aby nezamrzol. Potom som to nechal asi pol hodiny pretekať. Po odpojení a zvážení som mal malú fľašu úplne plnú!

Vyghum - 03/02/2013

A jaký je konečný tlak malé lahvi?

tonof - 03/02/2013

Nemám budík na redukčnom ventile, takže neviem.

tonof - 02/04/2013

Opäť (po dvoch mesiacoch) som plnil CO2 malú 350g fľašu z vetšej 6kg. Tentokrát bola veľká fľaša plná, malú fľašu som už pred plnením nedával do mrazáku, ale hneď som ju napojil na veľkú a veľmi pomaly som otváral ventil (aby nezamrzol) na v.f. ktorá bola hore dnom. Po 15 min. som to odpojil a zvážil m.f. v ktorej som mal 520g (v plniarni ich plnia iba na 1/3 kvoli norme) z tohto dôvodu som vypustil 100g a napojil k akva. Nabudúce skúsim plniť kratšiu dobu asi 10min. aby som nemusel vypúšťať prebytok. Akva mám na múriku oddeľujúci chodbu od schodišťa v dome a nemám kde umiestniť veľkú techniku, preto používam malú fľašu.

stafflik - 02/04/2013

Nechápu proč upouštíš COčko podle váhy. Důležitý je pro tebe přece tlak, ne? Pokud nepřekročíš max. tlak a to podle mě bez předchozího podchlazení malé flašky snad ani nejde, tak to nech tak jak to je. Teplotu máš vyrovnanou, takže se tlak zvyšovat nebude.

tonof - 03/04/2013

Nemám budíky na fľašiach takže neviem zmerať tlak, preto sa riadim podľa hmotnosti fliaš. Stafflik, ak prekročím hmotnosť plnenia určenú výrobcom neprekročím aj tlak ?

stafflik - 03/04/2013

Pokud máš klasickou CO2 flašu, ne nějakou překopávku z něčeho jinyho, tak je předepsaný tlak určitě stejný jak u velké, což při plné flašce je tušim 50barů. Zkus se mrknout na flašku, jestli tam ten údaj někde není vyražený (měl by být) Pokud teda plníš z flašky o tlaku 50 barů a teplota je u obou flašek stejná, tak to naplníš na stejný tlak. Většího tlaku se dá dosáhnout právě tím že tu malou flašu podchladíš. Tak se do ní dostane víc plynu a jak se ti pak zahřeje, plyn se roztahuje a tak máš víc tlaku. Tak to aspoň chápu já.

tonof - 03/04/2013

Fľaša malá je vyrobená 05/99 pre 0,350kg (0,470L) kohlendioxid (CO2). Jediný údaj o tlaku je tam 250 bar. Teraz neviem čo to znamená, či to je maximálny tlak pri kontrolovaní fľaše, alebo ???

stafflik - 04/04/2013

Rozhodně to není tlak na který se to plní ;) Jojo, měl by to být tlak na který to je testovany. Naplň flašu a neřeš to, takové tlak tam sténě normálně nedostaneš. Škoda to vypouštět

tonof - 04/04/2013

Bojím sa len, aby mi pri manipulacii nebuchol poisťak. Raz sa mi to už stalo, keď som dlhšie držal fľašu v ruke asi som ju prehrial:D. Potom som u hasičov pýtal technika, či by tam nemohol ísť hrubší pliešok do poisťaku . Povedal že áno a vymenil mi to.

Předchozí stránka