Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Unikání CO2

V kategorii: CO2 - oxid uhličitý

stafflik - 25/10/2012

Nemáte někdo zkušenost s unikáním COčka přes ventil u flašky? Stává se mi pořád dokola že uteče celá flaška. Jak řešíte stary ventily u "hasičáku"? Na jedné flašce sem si to velmi dobře pohlidal, po otevření sem obublinkoval jarovou vodou místo kde to trošku prolínalo, utahl matku co je u hřídelky ventilu a drží těsnění a přesto ta mrcha po nějaké době vyfičela. To se to nikomu jinymu nestává? Zatím sem totiž nenašel žádnou diskusi co s tím..
edit: Nemám hasičák s páčkou, jde o normální ventil jaký je třena na acetylenových flaškách.

mikkal - 25/10/2012

Ahoj, já mám stejný systém jako Ty a toto se mi opravdu ještě nestalo :/. Nemáš v háji dosedací těsnění, které je mezi redučákem a ventilem na bombě?

stafflik - 25/10/2012

Nene jde o únik u hřídelky ventilu na flašce. Mám už několikátou bombu. Neplním si svoji, ale měním prázdnou za plnou. Docela jsem z toho nešťastný, prachy na zahrádce nepěstuju a 6kilová flaška mi vydrží třeba čtrnáct dní :-(

mikkal - 25/10/2012

Pokud je láhev a redučák těsný, nefouká Ti to třebas přes nějaké spoje u hadic? Co používáš na distribuci CO2? Atomizer/lip. dřívko/difuzor..?

Pepis - 25/10/2012

Šel bych do vlastní lahve. Kolik platíš za nájem lahve za den. Vlastní lahem si můžeš nachat přinejhorším přetěstnit. Ale je divné, že za 14 dní máš prázdnou lahev, to jsem ještě neslyšel, ani nečetl. Kupoval jsem lahev tak před měsísem + ostatní věci né jako set a nemám s tím žádný problém.

stafflik - 25/10/2012

Prvně jsem podrzříval redukčák, nebyl nic moc, sice od Rataje, ale byly s ním problémy. Tak jsem koupil nový a beze změny, zase to uteklo. Nemohl jsem na to dlouho přijít, až jsem si pohlídal jednu flašku. Všecko jsem obešel s jarovou vodou a zjistil jsem malý únik kolem hřídele ventilu, jinak mám všecko v cajku. Dotahl jsem tu matku která tlačí na těsnění a přestalo to. Asi po čtrnácti dnech mne v noci zbudil jakýsi zvuk a ejhle, syčela flaška. Celý ventil byl omrzlý, frčelo to už asi dlouho, a protože sem byl u toho jsem si jistý že to uchází kolem té hřídelky. Momentálně řeším přepouštěcí mezikus a budu si doma plnit malou flašku z Ratajova setu, nicméně mě docela zaráží že jsem na tento problém nikde nenarazil a mě se to stalo už u osumkrát.

Pepis - 25/10/2012

Asi tě zklamu. CO2 je v lahvi v tekutém stavu která se obpařuje. To same jako Propan-Butan, Acetilén atd. Ty sice natlakuješ druhou lahev, ale bude tam minimální množství plynu. To znamená, že budeš za pár hodin na suchu. A podle norem není dovoleno tyto plyny přepouštět. :|
Jinak, proč tu lahev nereklamuješ. Kolit stojí pronájem lahve?

Dejvwa - 25/10/2012

Taky bych šel určitě do vlastní láhve. Já sehnal 6Kg šedou tj. plnitelnou láhev za 800,- a plnění mě stojí 200,- jenže s takovým objemem počítam, že plnírnu navštívím nejdřím za rok. Kromě toho mít doma netěsnící tlakovou nádobu s mínusovým plynem - nic moc =D

stafflik - 26/10/2012

Pronájem nestojí nic. Neměním u LINDE. A nesklameš, vim jak je to u plynu. Dělal sem s tím dost dlouho. A věř že po přepuštění tam toho je dostatek :-)Ono to funguje trochu jinak. Plyny se přepouštět smí, nelze přepouštět a nesmí se přepouštět Acetylen. Pro jeho uskladnění není použit přetlak jak u jiných plynů, ale to už sme uplně jinde. Doufal jsem že to juž někdo řešil a ví jak tomu zabránit. No nic, doufám že bude brzo přepouštěcí mezikus a budu to muset řešit přepouštěním... :-( Díky za rady
Devwa já měl flašku svoji, jenomže tady mi ji nikdo nenaplní tím zpusobem že jim svoji donesu a odnesu si zase tu samou, plnou. Pouze výměna. Ale už taky pracuju na dodavateli který by mi naplnil a vrátil tu moji. Jenom ještě nevím cenu a čas jak by to dlouho trvalo...

Pepis - 26/10/2012

STAFFLIKU zkus se podívat na toto, možná ti to pomůže.
http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php?cisloclanku=2008042101

stafflik - 26/10/2012

svarforum znám. Znám i tento článek, proto vím že ve flašce je toho míň, ale celkem dostatek na provoz do akvárka. Myslím si že jednou za čtrnáct dní sejít do dílny naplnit flašku k akvárku mi žíly neskrátí ;) Pořád to ale neřeší problém s unikáním. Doufal jsem že existuje nějaká vychytávka, udělátko nebo něco čím se to dá pořešit. Nevěřím že jsem osamělý jedinec s tímhle problémem, tak jsem doufal že to už někdo řešil. Bohužel asi ne a zas mám pech jen já :o;)

Pepis - 26/10/2012

A nechat vyměnit uzavírací ventil by nešlo. Někde jsem četl, že měl ten samej problém a vyřešil to vž´ýměnou ventilu. Myslím, že ho to stálo necelé 400 Kč. Má pokoj.;)

stafflik - 27/10/2012

Šlo, ale já flašky měním. Takže bych vyměnil za 400 ventil a víc bych tu flašku neviděl. jediná možnost co vidim je fakt asi přepustit to do malé flašky, kde kdyš se něco stane a uteče to, tak to nebude taková hrůza a navíc je to poměrně nová flaška tak by to držet mělo. Prolizám internet co mě kde napadne a na žádnou vychytávku sem nenarazil :|

sia333 - 29/10/2012

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak dlouho by měla vydržet 1,5kg co2 při 300 bublinkách za minutu a 10 hodinách denně? Myslím, že mých 5 týdnu asi nebude ok co vy na to? Díky

grunda - 29/10/2012

podle mě, je to O.K.

sia333 - 29/10/2012

Tak teda jo:) všude na forech čtu jak jiným 500g vydrží při jedné bublince za sekundu i 7 měsíců, tak jsem si nebyl jistý. Díky

Gargamel - 29/10/2012

Byl jsem na tom podobně. Vyměnil jsem ji za 6kg od svářečů.
1,5kg je pro tvoje velké akvárko malá.

sia333 - 29/10/2012

No tušil jsem, že to asi nebude dostačující, jen sem si naivně myslel, že s ní tak 2-3 měsíce udělám, no budu asi muset začít schánět. Díky

tonof - 24/01/2013

Mohli by sme niektorí uviesť spotrebu CO2 na deň pre lepšiu orientáciu ostatných. Mne to vychádza 8g denne na 100L akva pri 1bub. za sekundu nonstop cez reaktor.Parametre vody sú Kh6, Gh9, Ph6,6, svetloT5 39w 12hod/deň,Par 30-40, CO2 20mg/l podľa DC, hnojenie EI, filtracia 600L/hod cez rampu, hladina iba mierne krúži.

Další stránka