Akvárium s řasokoulemi Více zde 01d 13h 24m 18s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

umístění el-mag ventilu

V kategorii: CO2 - oxid uhličitý

mikkal - 27/09/2012

Zdravím Vás,
rád bych se zeptal, mezi jaké členy umísťujete el-mag ventil.

CO2 sestava:

hasičák-red. ventil+jehl. ventil - počítadlo bublin se spirálou - výr. Rhinox- atomizer

Je jedlo, kde el-mag ventil umístím (zda mezi jehl ventil a počítadlo), nebo až za počítadlo, ale vždy po jeho zapnutí dojde k vychrstnutí vody pryč z počítadla - skoková změna tlaku. Řešilo by to tedy jiné počítadlo? Pokud používáte atomizéry, nevadí, že jej přes noc,když nejde CO2 zalije voda..? (UP CO2 atomizer

díky za odpověď


Gargamel - 27/09/2012

Já mám: flaška - redukčák - elmag. ventil - jehlový - počítadlo bublin - zpětný ventil - difuzor
Takhle by to mělo být. Atomizér nepoužívám.


mikkal - 25/10/2012

Ještě by mě zajímalo jaké používáte počítadlo bublin. U mnou používaného:

http://www.aquariumplantsandsupplies.com/images/rhinoxcounterki6.jpg

je problém v tom, že při každém spuštění el-mag. ventilu dojde k vychrstnutí vody do hadic - pochopitelně díky skokové změně tlaku v systému. Dá se toto nějakým způsobem obejít, konkrétně koupí jiného počítadla?


Gargamel - 25/10/2012

Tak dej z každé strany počítadla zpětný ventil. Nedostane se tam potom ani voda z akvária ani ti nevyteče voda z počítadla. Zpětný ventil seženeš za 20,-Kč.


mikkal - 25/10/2012

Tento problém to bohužel neřeší. Nejde o to, že se ti přes atomizer dostane voda zpětně, ale o náhlou změnu tlaku (skokovou), která vodu z počítadla vychrstne směrem do atomizeru a člověk pak nemá podle čeho regulovat bublinky...


Pepis - 25/10/2012

Mě se jako nejlepší řešení počítadla osvěčila malá PE lahev. Mám ji schovanou ve skříni s flaškou CO2. Mrkni na prezentasi nádrži jmenuje se Velká neznámá. Nemám s tím žádný problám.


Obko - 25/10/2012

Počítadlo používam od JBL, tiež mám atomizer a riešil som ho pretože ma doťahovacie konce pre hadičky a pevne drží aj pri väčšom tlaku. S tekutinou žiaden problém, vôbec sa nedostáva do hadičiek.


kovval - 01/11/2012

Si myslim, že za to tve vychrstnuti muže pravě ta tva vychytana spirala uvnitř. Když se otevře ventil pusti trochu větši mnozstvi plynu a ten vytlači vodu jako vrtak vynese sutiny při vrtaní. Ověřit by to šlo tak že bys zkusil jen na chvili pustit trochu vice plynu. a sleduj co se bude dít. Vyřešilo by to jakekoliv jednodužši počitadlo. Např.:https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/co2-do-akvaria/dennerle-co2-pocitadlo-bublinek


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde