🔥Probíhá akce Více zde 04d 16h 48m 35s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

The Green Mountains

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Burik - 14/09/2013

jinak jsem teda rozmíchal poloviční dávku z EI NPK balíčku...37,5g ve 275ml vody..

dle kalkulačky bych měl přidávat 4ml 3xtýdně

ale co mikro?Můžu ho dodávat pomocí Easy Life Profito?1ml na 50L vody 5x týdně?


danyboy77 - 14/09/2013

Ja byt tebou tak vse davkuju denne.


Burik - 14/09/2013

však ano..jeden den makro další den mikro..nebo myslíš snžit dávky a denně dávat makro i mikro?


danyboy77 - 14/09/2013

No mozna je to jedno, ale podle me kdyz si predstavim ze bych mel jist jeden den jen bilkoviny a druhy den jen sacharidy tak bych asi moc neporostl :D Ale kdyz budu mit denne vyvazenou stravu tak rostu krasne :D Tak si myslim, ze i rostlinky by mely mit denne vseho dostatek ;) A kdyz uz jsou v hnojivech stabilizatory atd tak spolu nezreaguji. Co myslis ty?


danyboy77 - 15/09/2013

Tak to vypada, ze ten muj problem byl asi vazne v tom nedostatku zeleza. Protoze to vypada, ze se mi rozpad listku HC zastavil. Sice jsem pridal i fosfor, ale dulezite pro me je, ze jsem to zastavil tak se v nasledujicich dnech ukaze jak moc se vse zlepsi.

Jinak jsem dnes byl na aquaburze OV a prikoupil jsem 30 krevetek,10 Danio Galaxy (byly za hodne dobrou cenu) a dva nove mechy Willow moss a Phoenix moss tak jsem zvedavy jak se jim povede :)


danyboy77 - 26/09/2013

Prosim o radu. Jak je to pri zmene metody hnojeni s rostlinkama? Nastava opadavani a uhnivani starych listu? Christmas moss mi misty zhnednul. Jak dlouho zhruba trva nez se vse stabilizuje? Diky za info. ;)


grunda - 26/09/2013

dost záleží jaké kytky - cryptošky většinou na větší změnu reagují rozpadem listů (jedno jakou), echynáčům je to celkem jedno, dokud mají živiny, stonkovky reagují hodně rychle - rozpad listů(málo živin) nebo zvětšení rozestupů mezi patry, při přidání živin je naopak vidět rychle nové přírůstky, mechům je to obecně jedno, pokud nezvedáš teplotu. Jinak kytky se většinou stabilizují cca za měsíc.


danyboy77 - 26/09/2013

Diky za info Honzo. Teplotu jsem zvedl z 25 na 27. A presel jsem na ten ferox s npk. Trochu mi zhnedlo eleo a Helferi, HC a ten jeden mech. Tak jim zkusim prilit trosku vic papani nez jak je napsano v navodu :D


grunda - 26/09/2013

není zač Dane, ten mech má na svědomí teplota, časem se ale spraví, já mám v akva 28 stabilně a mechy rostou všechny


danyboy77 - 26/09/2013

No Javsky mech to zvlada v pohode, ale ten Christmas moc ne, tak snad se brzo zveti. A jak se dari tvemu akva, budou zase fotky? ;)


grunda - 26/09/2013

až bude čas, tak asi jo :D


danyboy77 - 26/09/2013

:D ty jsi lenoch :D


grunda - 26/09/2013

ani ne, ale připravit akva na focení chce pár hodin volného času. A ty zatím nemám:o


danyboy77 - 26/09/2013

Ja vim ;)


danyboy77 - 28/10/2013

Akva po vetsim sestrihu.


grunda - 29/10/2013

pěkně jsi to oholil


danyboy77 - 29/10/2013

Jojo potrebuju to trosku "zrestartovat" :D tak snad to dobre dopadne.


danyboy77 - 20/11/2013

Moje dve televize :D


grunda - 20/11/2013

:D


danyboy77 - 20/11/2013

Chtelo by to vetsi telku :-D ...koukam ze uz se ti to zase zelena ;-)


Předchozí stránka

Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde