🔥Osvětlení Sinkor v akci Více zde 02d 21h 23m 48s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

The Green Mountains

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Dejvwa - 27/05/2013

Zdravim =D rasy rostou krasne=D A jeleni roh se mi pred par tydny objevil taky a to hlavne primo v substratu v mistech, kde nejvic proudi voda, tj. u vyvodu z reaktoru CO2 a pridavnyho cerpadla, kterym rozvanim CO2 do akvaria. Taky mam celej bio filtr od ruduchy a nevim co s tim, protoze kdyz ji vytrhavam vem, bere s sebou kusy molitanu. A kdyz to vezmu savem, tak budu vrah vsech bakterii. Nevi nekdo co s tim?


Vyghum - 27/05/2013

Jo, to bych náhodou věděl.... vyměň ten molitan celej ;)


LaXo - 29/06/2013

@ Danyboy77
Ahoj, ja som mal potvoru menom "jeleni paroh" zatial iba raz. No je to riadny vopruz. Mal som taky "koberec" z Pogostemon helferi. Bolo to riadne huste, padal tam sajrajt od ryb. Ked som ten koberec vybral von hned mi bola jasna pricina jelenieho parohu. Tolko sajrajtu som este nevidel. Kazdopadne, po odstraneni tohoto ulozneho priestoru na bordel sa situacia zacala rapidne zlepsovat. Takze, skus si zistit kde sa ti drzi akykolvek bordel v akva. Napriklad pod HC sa tiez toho zmesi dost :) Normalne ho povysavaj pritlacenim odsavacieho zvonu na HC pocas odkalovania. Mozno budes prekvapeny, teda ak to nerobis :)
K tej GSA, mne sa robi zasadne na starych listoch rastlin ako su Staurogyne repens, alebo na starych listoch Cryptocoryn. Informacia o nutnosti pridat P do akva mi vobec nepomohla a nadovazok som sa dostal na hodnoty P cez 5. co si myslim ze je extra dost. Poznam uz par prikladov co im pridanie P nepomohlo, ale ze vobec nie. Takze tato fama je podla mna asi ojedinelym prikladom. Podotykam, ze hygiena je u mna na dost vysokej urovni. A rastie si kludne aj na miestach kde je excelentny prud a hodnoty CO2 detto.
Takze, momentalne riesim tento problem s GSA skusanim tzv Redfield Ratio.
Skus si pozriet tuto stranocku, mne sa celkom paci:
http://buddendo.home.xs4all.nl/aquarium/redfield_eng.htm#Buddy_ratio
Uf, snad som ti moc nezahltil vlakno :)
Nech sa dari.


danyboy77 - 29/06/2013

No u me byl pravdepodobne nejvetsi problem s nedostatkem co2 u dna. Mel jsem s nejvetsi pravdepodobnosti nepomer mezi co2 a svetlem. Kdyz se mi na HC objevila zelena flekovita, tak jsem HC pak ostrihal at se toho zbavim. Jenze byl porad u dna nedostatek co2 a nastoupila hneda rasa. Pridat co2 jsem uz nemohl protoze u hlsdiny uz ho bylo zase moc. Rozpoustel jsem pres atomizer a mel jsem jen klasicky vyvod z filtru. Rampa na zadni stene by vse vyresila, ale tu jsem nechtel kvuli vzhledu. Tak jsem si vyrobil pul metru vysoky co2 reaktor. V nem se co2 rozpousti uplne nadherne a predpokladam, ze se mi tak rozpustene co2 dostane uplne vsude v dostatecne koncentraci nez jako u bublinek z atomizeru. A HC na to zacalo kladne reagovat. Navic jsem samozrejme oddalil svetlo. Ale jelikoz jsem clovek netrpelivy :D tak jsem cca 75% zaraseneho HC vypral pryc a zbytek jsem ostrihal az na dno. Vyhozene HC jsem nahradil novym HC od Rataje. Ted je ve fazi zakoreneni a prechodu z emerzu na submerz tak jsem zvedavy jak to dopadne ted :D Ze stareho HC ktere jsem zastrihl az k substratu uz rasi nove krasne listecky. Jen mi to ted zatim prijde nejake pomale :(

Budu ted laborovat se svetlem. Chci najit idealni vysku tak aby rostlinky krasne rostly jen za pouziti klasickeho difuzoru a lily pipe tak jak to dela Amano. :D


Jinak s hygienou problem nemam taky jsem na to docela pedant :D


LaXo - 30/06/2013

No prave, tento problem ktory popisujes mam aj ja, aj v predoslom layoute aj teraz. Netvrdim ze dobra distribucia CO2 vsade je fajn napad, akurat mi to pride prehnana nutnost. Neviem ako to riesi Amano, ale nikde som si nevsimol, ze by pouzival rampy. Podla mna ani keby si netlacil do vody CO2, tak nebude rovnaka koncentracia CO2 vsade. Myslim ze tymito rozdielmi to nemusi byt. Ja som tiez postrihal Staurogyne raz za cas na stonky, chvilu som si hryzol nechty od nedockavosti a potom dorastli. A potom zase opet to iste. Mohol som prazit CO2 kolko som chcel, kazdy druhy mesiac 2kg flasa isla do plnicky, sila podla mna. DOkonca som si raz priotravil ryby. Ale GSA stale zije :)
Osobne tipujem na pomery N vs P, prave to skusam, tak som zvedavy ci to pomoze.


danyboy77 - 30/06/2013

Ja si myslim ze klic je hlavne svetlo. Od nej se podle me odviji vse ostatni. Skoda ze nemam vybojkove svetla abych mohl vyzkouset jen vybojky 50cm nad hladinou.


tonof - 30/06/2013

Dlho som išel podľa tabuľky pomeru N a P (asi dva roky), ale riasa bola stále v dobrej forme ako aj predtým tak aj teraz. Mám dve rampy. Jednu vzadu hore po celej dlžke, prúd ide po hladine, filter ktorý ju napája je upravený ako skimer. Druhu vpredu hore tiež po celej dlžke,prúd ide kolmo dole ku dnu, na vývod filtra ktorý ju napája je pripojený co2 reaktor. Prednu rampu som prekril čiernou páskou na nábytok nalepenou na vrchu skla. Myslím si, že prúd je ideálny 8 krát akva za hod. A aj tak sa riasa tvory najviac vpredu na nízkych rastlinách. Hnojím 3/4 EI. Svetlo je s juwel reflektorom, trubica T5 HO 39w 6500 kel,40 cm od dna, asi 30 až 40 par pri dne. CO2 okolo 20 až 30. Ostatné hodnoty sú podľa údajov EI. Odkaľujem 3/4 akva týždenne a pridávam enzímy Subio na podporu nitrifik. bactérii. Akva 80x40x35=112L. Neviem kde môže byť ešte chyba.


danyboy77 - 30/06/2013

A kolik trubic T5 39W tam mas? Podle ceho jsi usoudil ze bys mel mit 30-40Par u dna?


tonof - 30/06/2013

Písal som Marcelovy, tento údaj my dal on, platí pre jednu trubicu T5 HO 39w pri 40cm od dna.


danyboy77 - 30/06/2013

V Marcelove tabulce jsem nikde nenasel ze by meril zarivku 39W T5 HO. Mel moznost ji nekde zmerit kdyz jsi ho o to zadal? A byla to hodnota za sucha a nebo pod vodou? Je dost mozne ze 30-40Par u dna je uz dost malo pro kobercove rostliny a zvlast kdyz hnojis EI. Proc tady nemas prezentaci akva? Fotky by mohly pomoct ;)


tonof - 02/07/2013

Tých 30-40 par bol Marcelov odhad. Prezentaciu chcem urobiť až keď vyskúšam ešte pár druhov rastlin v mojom akva, aby som sa nemusel hanbiť za ten layout ktorý mám teraz :D.


danyboy77 - 06/07/2013

Myslim si ze se nema nikdo za sve akva stydet, kazdy porad neco zkousi a neni na tom nic spatneho kdyz se ti v akva zatim nedari tak jak by jsi chtel ;) A kazdemu bych doporucil si nekolikrat procist Marceluv web. Ja tam cerpam informace docela casto.


danyboy77 - 19/08/2013

Tak po dlouhe dobe pridavam par fotek. Po velkem a dlouhem boji s rasou a spatnym rustem rostlin diky me hlouposti, experimentu, netrpelivosti :D ale i nevedomosti se mi zacina konecne zelenat. Pridal jsem do akva mechy, java moss, christmas moss a flame moss, blyxu, riccii, staurogyne a jine. Nechavam ted akva trosku zarust do konce mesice. Pak posleze pujde blyxa pryc. Cekam az se mi vic rozroste HC se kterym jsem dlouho bojoval, ale vse se zacina v dobre obracet. Pridal jsem jeste jeden filtr do akva, snizil jsem davky co2 na 20-25mg/l , prerusil hnojeni. Svitim 10hod denne s toho 8hod svitim na plny vykon 4x54W ve vysce 32cm nad akva.Mechy se mi zacinaji koooonecne rozrustat :D


danyboy77 - 19/08/2013

Dalsi


grunda - 19/08/2013

pěkně se ti to zelená, moc pěkné


danyboy77 - 24/08/2013

Par dnesnich fotek z mobilu.


danyboy77 - 25/08/2013

Nevite nekdo co by to mohla mit ta Japonica v sobe? Nejaka nemoc nebo jikry?


Vyghum - 25/08/2013

Ano, to co má "na podvozku" jsou vajíčka...


danyboy77 - 25/08/2013

Diky Vyghume za info. Maji to u me dve krevetky.;)


Gargamel - 25/08/2013

Tak pH controler pomohl?


Předchozí stránka

Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde