Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

tetratec ex 700

V kategorii: Filtrace a pohyby vody

peto1234 - 07/12/2012

mate nekdo filtr tetratec ex 700? potreboval bych zjistit jaky ma realny prutok vody. pisou 700l max,ale jestli to je pravda... a jak to vypada s prutokem po naplneni medii? neklesa moc ten prutok? mam tedkom atman cf 800 ale s prutokem u neho to neni slavne. max nejakych 350 l/h. dival jsem se i po silnejsich,ale z duvodu omezeneho prostoru ve skrince pod akvariem je vetsina silnejsich filtru moc velkych a do skrinky by se mi nevlezly... dik za rady.

tommate - 07/12/2012

reálně to bude tak polovina udávaného průtoku, tzn. to bude podobné jako u Atmanu...

pro zvýšení proudění se dá využít reef čerpadlo, filtrace pak může být pomalejší a pohyb vody nebude závislý jen na filtru

peto1234 - 07/12/2012

tak to bych si nepomoh... skoda ze na silnejsi filtr nemam dost mista. potreboval jsem silnejsi filtr nejen kvuli proudeni,ale i kvuli vykonnejsi filtraci. mam tercovce a ty holt neco sezerou. ;-) budu se asi muset spokojit s dosavadnim resenim,a to vnejsi filtr+kostka bioakvacitu s hlavou od atmanu...

tommate - 08/12/2012

tak filtr naplnit nějakým speciálním bio-materiálem

peto1234 - 08/12/2012

no mam tam keramiku. nejakych 1000m2/l ,ale spise se mi jedna o to aby mi co jak nejdriv vtahlo veskere necistoty dovnitr. v mem druhem 50l akvarku mam filtr s nejakyma 500l/hod a jsem absolutne spokojeny. jedine to pak poresit druhym externim filtrem.... skoda ze vsechny silnejsi filtry se mi nevlezou do skrine pod akvisko. uz jsem uvazoval i nad takovym silenym napadem napojit meho atmana na cerpaci hlavu s velkym vykonem tim zpusobem zebych atmana ani nezapinal,na hlavu hodil predfiltr a napojil bych ji na saci trubku od externiho filtru a ta by vodu prohanela prez filtr...

tommate - 09/12/2012

tak v tom případě poslouží reef čerpadlo, jak jsem psal, kal se nebude usazovat, ale proud jej bude unášet po akváriu a postupně jej sebere filtr :)

amrtin - 15/12/2013

Já mám částečnou odpověď a rovnou jí doplnim otázkou:průtok samotného filtru neklesne nijak dramaticky,ale já mám na sání nasazený molitan ze starého filtru a musim ho týdně prát,průtok klesá kvůli němu.A s tím souvisí má otázka:co by bylo nejlepší na sání nasadit?Jde mi o krevetky...

Hopeful - 15/12/2013

Prodávají se originál nerezové sací košíky 16 a 22 mm, nebo něco zbastlit.

optimas - 17/12/2013

Tak ty košíky by mě taky zajímaly. máš nějaký odkaz kde to mají?

Hopeful - 17/12/2013

Máš v soukromé zprávě.

Vyghum - 17/12/2013

Hm, v soukromé zprávě... ostatní by to možná také zajímalo ...

Hopeful - 18/12/2013

Bral jsem to jako reklamu na jiný veb, ale dobře tady je odkaz, třeba to bude podnět k zařazení do zdejšího e-shopu
http://www.aquario.pl/155-dla-krewetek?p=3