Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Testovací provoz "Prezentace nádrží"

V kategorii: Připomínky a náměty ke stránkám

Gargamel - 12/06/2012

Dnes byl spuštěn testovací provoz prezentací vašich nádrží. Toto téma otvíráme kvůi tomu, abychom odstranili chyby, kterých tam je opravdu dost. Pište prosím své náměty k vylepšení a nalezené chyby. Napište taky třeba, co si od založení prezentace akvária slibujete.
Původním záměrem je vytvořit komunitu lidí, kteří si navzájem budou radit v tom, co a jak v akváriu zlepšit. V deníku a diskuzi k akváriu se můžou řešit aktuální problémy nádrže, problémy s řasami apod. Můžou se tam taky psát plánované změny layoutu, techniky atd. aby mohli i ostatní pomoct při výběru techniky, rostlin apod.
Aktualizujte taky pravidelně prezentaci a parametry vody, aby potencionální rádci mohli po položení otázky rovnou odpovědět na problém.
Zdejší prezentace se liší od těch na ostatních serverech v tom, že má sloužit jako místo, kde se budou diskutovat problémy, změny a možná vylepšení tak, abychom vymáčkli z každého akvária to nejlepší. Každý má nějaké zkušenosti a když je spojíme všichni dohromady, budou snad podle toho potom vypadat i naše akvária. Nestyďte se vložit i vaše akvárium, ať už je rostlinné nebo jakékoliv a v jakémkoli stavu. V čím horší kondici je, tím lépe, aspoň půjde dobře vidět progres:)

https://www.rostlinna-akvaria.cz/deniky-akvarii.php

Vladik - 13/06/2012

Čau, dobrý nápad. Tohle tady chybělo. Celkový vzhled a designe se mě líbí, mám snad jenom pár drobností:
- vymazal bych tam ty nápisy "bez podrobností" protože to působi dost rušivě a člověk se v tom lehce ztratí. Prostě bych to celé osekal, aby tam zůstalo jen to důležité.
- nejde mi ohodnotit akvárko těma hvězdičkama - vůbec to nereaguje
Myslím že to hodně lidí jako pomoc využije, kdybych měl teďkom v provozu akva tak bych už prezntaci měl. Díky za to.

Venny - 13/06/2012

Přidal bych ještě popis akvária :)

Venny - 13/06/2012

Nejde mi ani přidat ryby do prezentace a správa foto a video je taky zmatená. Přidávám foto a přidá se mi video. Navíc nejde smazat. Nebo to dělám blbě :)

dravec - 13/06/2012

Zdravim, nejde mi zadat nazov nadrze a nedopatrenim sa tam dostalo dravec ako moj nick. Prosim o opravu na " Jardin tranquille ".

administrator - 13/06/2012

[quote]- vymazal bych tam ty nápisy "bez podrobností" protože to působi dost rušivě a člověk se v tom lehce ztratí. Prostě bych to celé osekal, aby tam zůstalo jen to důležité.[/quote]
Na tomto momentálně pracujeme a snad zítra už by mělo být vše hotovo.

[quote]- nejde mi ohodnotit akvárko těma hvězdičkama - vůbec to nereaguje[/quote]
Hodnocení je momentálně vypnuté, chceme počkat až bude na webu více prezentací.

VENNY: Poprosil bych o název internetového prohlížeče.

[quote]Zdravim, nejde mi zadat nazov nadrze a nedopatrenim sa tam dostalo dravec ako moj nick. Prosim o opravu na " Jardin tranquille ".[/quote]
Název jsem již změnil. Zajímalo by mě jestli po Vás při registraci nádrže byl požadován název. Předpokládám, ale že jste omylem klikl na uložit název a textové pole bylo prázdné, pokud se pletu tak mě prosím opravte.

Všem se omlouváme za způsobené potíže, zatím jsme v testovací fázi, kdy není ani spuštěno 100% funkcí co by měly fungovat v prezentacích. Za kžadou takovou nalezenou chybu budeme vděční.

Administrátor Rostlinna-akvaria.cz

Venny - 13/06/2012

Admin: Používám Chrome, ale nejde mi to ani u Exploreru. Na druhou stranu u Chrome neodpovím ani v deníku na dotaz a teď jsem nemohl ani tady v diskuzi. Další věcí je vkládání foto a video. Vložím foto jpg a mám z toho video. Nejde pak smazat. Snad to brzo pofrčí :)

danyboy77 - 13/06/2012

S tema fotkama mam taky problem. Taky jsem vyplnil kolonku aplikaci CO2 a v prezentaci se to neobjevilo. To same i pro filtracni naplne. Jinak jupiiiii a diiiky vam kluci ze uz jste to rozjeli :-)

Gargamel - 13/06/2012

No chyb tam je ještě dost. Do neděle se na tom bude dělat a snad to všechno vychytáme. Ještě nejsou všechny funkce spuštěné. Pište všechny vaše výtky a klidně i náměty na to, co ještě přidat, dokud se v tom vrtáme.
[quote]Přidal bych ještě popis akvária[/quote]
Venny: To jsi myslel kam? Nebo co by jsi do něj psal? Ono původně to bylo myšleno tak, že ta prezentace by bylo jen představení techniky, parametrů vody atd. a popisy s diskuzí by se psaly normálně do diskuze/deníku tak jako na zahraničních fórech.
Taky upravíme fórum a u každého uživatele se bude objevovat odkaz na jeho akvárium. Celkově teď na tomto chceme zapracovat, aby se tu dobře psalo a mohli se tu všichni snadno zorientovat.
Já zrovna akvárko komplet předělávám, takže nemám co vložit, ale brzo si prezentaci založím a pokusím se to popisovat den za dnem, jak to probíhá, popíšu problémy, které mě potkají a pokusím se je nějak vyřešit.

Ardjuna - 15/06/2012

Chtěl bych upozornit na to, že se mi nedaří uložit některé údaje v prezentaci. Už asi po páté jsem zkoušel uložit info o osvětlení, ale vždy, když to uložím, tak to zmizí. Stejně tak jsem se patlal i s vyplňováním rostlinek a ryb, abych nakonec zjistil, že se po uložení skoro všechno "vypařilo". Vím, že je to nové, takže chápu, že je to třeba ještě vyladit. Každopádně je to ale SUPER nápad. Doufám, že se tohle fórum brzy hodně rozroste, a taky, že si uchová vysokou kvalitu (bez spousty otravných reklam).

Ardjuna - 15/06/2012

PS: Ještě jsem zapomněl zmínit, že mi nefunguje hodnocení. Chtěl jsem ohodnotit plným počtem hvězdiček akvárko DRAVCE (vypadá fakt dobře!), ale po kliknutí na pátou (nebo jakoukoli jinou) hvězdičku se nic neděje - stav se nijak neaktulizuje. Zkoušel jsem to ve Firefoxu 12 i v Internet Exploreru 9, ale nikde to nefungovalo.

administrator - 15/06/2012

Hodnocení je momentálně vypnuté, chceme počkat až bude na webu více prezentací. Mohl bych poprosit o název internetového prohlížeče ve které jste upravoval Vaše akvárium + se chci zeptat, jestli byl problém s vyplnění nebo až s odesláním (po vyplnění se nic neuložilo). Děkuji

Venny - 15/06/2012

Mám také úplně stejný problém + nemůžu vkládat fotky. Načte se jako video a nenabídne zvlášť foto či video.

A jakou příponu/typ fotografií používáte?

Venny - 15/06/2012

Klasické jpg. Pak nad funkcí uložit mám obdélníková okénka. Klidně to PrtSc a pošlu na mejla :)

Nad uložením byly okénka odstraněny, tam jste nic měnit neměl, byla to chyba z naší strany, že jsme je neskryli. Ještě by mě zajímalo jestli v názvu fotografie nebyly nějaké nepovolené znaky, jako například tečka (kromě místa před příponou). A fungují Vám na stránce ostatní javascripty? Například když kliknete na změnit hlavní fotografii vyskočí tmavé pozadí? Nebo když kliknete přidat další osvětlení objeví se nový řádek v tabulce?

+ předpokládám, že Váš operační systém je Linux, nebo Windows a nemáte změněné některé interní nastaví prohlížečů a javascriptu. Pokud se mýlím, tak mě prosím opravte.

Venny - 15/06/2012

Vše mi právě funguje a java je ok. Chrome by mi to zahlásil kdyby ne. Okénka už tam nejsou :), ale fotku neuložím. Navíc když přidám rybku, tak se mi to také neuloží. Formát a název fotky je DSCN1048.jpg, takže v tomhle problém není. Navíc to je fotka kterou jsem nahrál jako hlavní :)

Venny - 15/06/2012

Tak už jsem tu fotku pořešil :). Ale ty informace stále neuložím ...

Další stránka