Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Terčovci a skaláry v přírodním akváriu

V kategorii: Ostatní

Terčovci a skaláry v přírodním akváriu

 

Pokud se rozhodnete v přírodním akváriu chovat velké cichlidy jako skaláry a terčovce, je třeba jim zajistit velké akvárium s velkými a výkonými filtry. Není to pouze z důvodu jejich velikosti, ale hlavně z důvodu jejich požadavků na stravu. Jedí totiž hodně a často se dokrmují i živými červy. Pokud by byla nádrž malá a filtry slabé, brzy by se voda začala kazit a ztratila by svou průzračnost. Pamatujte si, že čím větší nádrž je, tím snadněji se udrží dobrá kvalita vody.

 

terčovec

 

Také dostatek rostlin přispívá ke správné kvalitě vody. Jsou to v podstatě takové malé filtry. Větší množství rostlin v layoutu je výhodou a ryby se budou také cítit lépe. Je třeba mít na paměti i to, že tyto ryby vyžadují velký prostor na plavání, proto tomu uzpůsobte i layout. V takovém případě je vhodné užít Echinodory nebo Microsorum, které se nemusí příliš často stříhat a navíc si budou terčovci a skaláry připadat jako v jejich domovině v Amazonii. Velké Echinodory také přispívají k lepší a čistější vodě.

 

skalary amazonske

 

Kvalita vody v nádrži na obrázku:

 

Teplota vody: 25°C

 

pH: 7.0

 

NH4: 0 mg/l

 

NO3 1mg/l

 

PO4 0.2 mg/l

 

(je důležité zajistit rostlinám vždy alespoň trochu NO3 a PO4, nikdy nedopusťte, aby se dostaly tyto dvě hodnoty na nulu)

 

Cichlidy

 

Na obrázcích jsou cichlidy, konkrétně terčovci, skaláry amazonské a zlaté.

 

terčovec zeleny skalara zlata tercovec skalara skalara amazonska

 

Přeloženo z www.aquajournal.net


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde