🔥Osvětlení Sinkor v akci Více zde 02d 13h 21m 51s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Tanaka

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Ardjuna - 04/01/2014

#17: Zkus mrknout třeba sem: http://www.advancedaquarist.com/2008/2/review. Je tam dole tabulka "Lux to PAR Conversion Factors". Pro převod z LUX na PAR to stačí vydělit číslem 75 (+-) ... tedy pokud používáš zářivky. U výbojek apod. bude to číslo jiné. Takže je to tak, jak psal Grunda (kolem 30 µmol PAR).


anub - 05/01/2014

Tak jsem se díval na ty stránky,ale moc mi to nedalo,není tam T5 a když to vemu podle toho,co naměřil Marcel,při svém měření PAR metrem při Juwel T5 HO 2x28W (bez reflektorů) - Osvětlovací těleso Juwel (resp. trubice v originálním krytu) je v nádrži Juwel Rio 125L přesně 46 cm nade dnem. Za předpokladu, že byste měli vrstvu substrátu o výšce 6 cm, by byla vzdálenost od substrátu ke světlu přesně 40 cm, což vám dá s reflektory přibližně 60 μmol PAR (u substrátu). - Tak u mě je výška ta samá,ale s tím,že ja mám T5 2x54W -což je dvakrát tak velká watáž - tak nemůžu mít taky 30 par a s leflektorem 60 par. Nevím,ale při 2x takové watáži,bych měl mít "podle mě" víc - ale je možné,že to tak není ikdyž se mi to nezdá :-(


Vyghum - 05/01/2014

To nemůžeš tak brát. U zářivek je ta vyšší watáž rozprostřená na větší délce!


Ardjuna - 06/01/2014

#21: O něco vyšší intenzitu osvětlení to mít určitě bude, ale rozhodně to nebude dvojnásobek. Jak píše Vyghum, vyšší wattáž je rozprostřena na větší vzdálenost, ale na druhou stranu bude na dno s delší zářivky dopadat o něco více světla než z kratší zářivky, protože světlo z jednoho konce zářivky ti dosvítí (částečně) i do protějšího rohu akvária. Kromě toho je třeba myslet na to, že údaje, které mám na stránkách, platí pro světlo mimo vodní prostředí (tj. na vzduchu). Ve vodě se podle mých zkušeností intenzita ještě zvýší. Někdy až o 1,7-násobek! Mám v plánu v těch měření pokračovat a zaměřit se také na srovnání měření na vzduchu a ve vodě, ale jsem momentálně omezen časem a také penězi. Určitě se k tomu ale časem dostanu. ;)


Vyghum - 06/01/2014

Anube, celkem bych chtěl vidět video s proudem z té FX5 ve 240 litrech. Kdybys měl čas, tak to prosím zkus natočit. FX5 jsem viděl v kubíkové nádrži, ve čtvrtinovém akvárku to musí být hukot...


anub - 07/01/2014

VYGHUM #24
Ahoj,jo natočím ti to,jak jen budu mít čas,ale nečekej nějakej hukot aj mě samotného to překvapilo.Nic méně jsem na něm udělal nějaké malé změny,vyndal jsem koše a zasypal jsem ho pomalu celý lávovou drtí.Natočím to a sám uvidíš.


danyboy77 - 07/01/2014

No me by to taky zajimalo :D mam ve 240litrech dva filtry o papirovem vykonu 1600+1200l/h plus skimer toci 350l/h. Voda se hybe ale tornado to neni :D


Předchozí stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde