🔥Probíhá akce Více zde 03d 23h 52m 34s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Tanaka

V kategorii: Deníky a diskuze našich

anub - 17/11/2013

Dne 17.11.2013 v 16:22 byla založena prezentace akvária Tanaka.


Burik - 17/11/2013

To bude moc pěkné;)


anub - 18/11/2013

Rostlinky :
Microsorum cca 100ks

Microsorum pteropus 'Windelov'
Microsorum pteropus 'Narrow'
Microsorum pteropus

Anubias cca 300ks

Anubias afzelii
Anubias barteri 'Coffeefolia'
Anubias barteri var. barteri
Anubias barteri var. nana
Anubias barteri var. nana 'Petite'
Anubias hastifolia


anub - 18/11/2013

Měření světla 2 x T5 Juwel,jsem měřil Lux-metrem.Svěla jsou ode dna vzdálané 42cm a naměřil jsem:
Obě dvě zářivky - po stranách 2070 lux - střed 2400 lux
Obě dvě zářivky +1 reflektor - po stranách 3000 lux - střed 3500 lux
Jen jedna zářivka - po stranách 1200 lux - střed 1400 lux
Pro upřesnění,měření jsem prováděl jenom uprostřed akvária ( na šířku )
Nyní mám tu první variantu.
Bohužel sám nevím kolik to je Par :-(


anub - 18/11/2013

Akva jsem musel celé předělat.Po hnojení EI a CO2 tlaková láhev = invaze hnědé řasy ( děs a hrůza ) upustil jsem od EI a CO2.Nyní hnojím jenom Feroxem a PMFE vše dle návodu,ve dnu nad substrátem pro bahenní rostliny je 300g Osmocote.Ikdyž sám jsem nevěřil jak při metodě hnojení EI a neomezeného CO2+PMFE ( dvojitá dávka )+osvětlení s jedním reflektorem,jak rychle roste anubias,neuvěřitelné.Až na tu hnědou řasu :-(.


grunda - 20/11/2013

EI pro hnědovky a anubiasy je zbytečné, stejně jako CO2. Prostě uber na světle a máš klid. Hnědá řasa není vždy z nedostatku světla


anub - 21/11/2013

Ahoj možná jo a možná ne.Mám navážené EI zvlášt dávky na každý jeden den a přemýšlím,že bych dávkoval EI jenom 1/15 původní denní dávky,ale už bez CO2 z tlakové láhve,ale jenom ve formě tekutého uhlíku.


anub - 21/11/2013

Rozbor vodovodní vody :



Parametr-----------------------------------------Hodnota-------------Limit-------------Jednotka
Clostridium perfringens-------------------------------0------------max. 0 (MH)-------KTJ/100ml
Escherichia coli---------------------------------------0-------------max. 0 (NMH)-----KTJ/100ml
Koliformní bakterie-----------------------------------0-------------max. 0 (MH)-------KTJ/100ml
Mikroskopický obraz - abioseston------------------<1------------max. 10 (MH)----------%
Mikroskopický obraz- celkový počet organizmů-----0 ------------max. 50 (MH)-------jedinci/ml
Mikroskopický obraz- živé organizmy----------------0------------max. 0 (MH)--------jedinci/ml
Kultivovatelné mikroorganismy při 22--------------162-----------max. 200 (MH)-------KTJ/ml
Kultivovatelné mikroorganismy při 36----------------0-------------max. 20 (MH)--------KTJ/ml
Amonné ionty--------------------------------------<0,05-----------max. 0,5 (MH)------- mg/l
Barva------------------------------------------------<5------------max. 20 (MH)--------mg/l Pt
Dusičnany-------------------------------------------38,5-----------max. 50 (NMH)-------mg/l
Dusitany-------------------------------------------<0,010----------max. 0,5 (NMH)-------mg/l
CHSK manganistanem--------------------------------1,0-----------max. 3 (MH)-----------mg/l
Chlor volný*----------------------------------------<,01-----------max. 0,3 (MH)---------mg/l
Chuť*-------------------------------------------------- 0------------max. 2 (MH)---------stupeň
Elektrická konduktivita-------------------------------36,6-----------max. 125 (MH)-------mS/m
Mangan---------------------------------------------<0,01-----------max. 0,05 (MH)-------mg/l
Pach*--------------------------------------------------0-------------max. 2 (MH)---------stupeň
Zákal-----------------------------------------------<1,0-------------max. 5 (MH)----------ZFt
Železo-----------------------------------------------0,14------------max. 0,2 (MH)--------mg/l
Fosfor celkový---------------------------------------1,51------------------------------------mg/l
pH ( 25-----------------------------------------------7,7------------6,5 - 9,5 (MH)


anub - 22/11/2013

Nevíte někdo,kde bych našel přesný převod Lux na Par ? Zajímalo by mě,jaké mám opravdu silné osvětlení -
Měření světla 2 x T5 Juwel,jsem měřil Lux-metrem.Svěla jsou ode dna vzdálané 42cm a naměřil jsem:
Obě dvě zářivky - po stranách 2070 lux - střed 2400 lux


anub - 22/11/2013

Je škoda,že jsem si dřív nezjistil vstupní vodu do akva :-( když se tak na to dívám,při metodě hnojení EI - jsou dusičnany týdně na hodnotě - 24 mg/l
vodovodní voda má sama o sobě - 38 mg/l
a to samé fosforečnanů - 3 mg/l
vodovodní voda má - 1.5 mg/l
Já tam vlastně při týdenní výměně vody měl : dusičnanů 62 mg/l a fosforečnanů 4.5 mg/l - možná taky proto tá řasa.Ted si myslím,že ten Ferox mi při tady těch hodnotách úplně bohatě stačí.Ikdyž jsem něco z EI přidávat chtěl kvůli microsoriu,tak nakonec né,ty hodnoty si myslím,že musí stačit.Je škoda,že nejde nějak vypočítat a nebo zjistit,kolik ty rostlinky jsou schopní za týden využít živin,aby na ty zhruba přes 400 rostlin nebylo málo živin,když dávám jen Ferox - dávkováni jsem si nakonec trocha upravil a dávkuji každý den 5ml.Na 200l je jedná dávka 10 ml - 3 x týdně,bych tam měl dodat 30ml Feroxu a já ho tam dodám 35ml.Co vy na to ?


danyboy77 - 23/11/2013

Nejlepsi to bude vyzkouset a uvidis jak na to kytky zareaguji. Kazdopadne tobe urcite staci hnojit jen mikrem. Kdyz tak pisni Grundovi jak snizuje z vody N pomoci Pistie ;-)


Dejvwa - 23/11/2013

Myslím, že Pistia a všechny plovoucí rostliny v zimě nerostou, aspoň mi to tak v pěstírně Aqua-daho říkali, že na zimu odumírá z důvodu nedostatku světla a na zimu se dávají do hlíny. Tak přes zimu snad jedině reverzní osmoza. Ale já mám ve vstupní vodě 47,3 mg/l NO3 a svítím do toho 4xT8 18W s reflektory a z počátku jsem taky měl hnědou řasu, ale jak se začne dařit rostlinám a funguje dobře filtrace, tak přestane růst i hnědá řasa. A vzhledem k tomu, že máš 1,5 mg/l PO4, což je dost, tak bych nepodceňoval CO2.


anub - 23/11/2013

Ahoj,ted už hnědou řasu vůbec nemám,teda zatím.Ohledně toho CO2 co jsem si tak přečetl a na to co mám za rostliny,tak by tekutý uhlík mohl stačit ( teda podle mě,no nevím ) To co jsem se dočetl,tak CO2 z tlakové bomby rostliny využijí jen 15 mg/L a zbytek je pryč. U toho tekutého uhlíku je to samo,že mín 2-4 mg/L. Ikdyž jsem se setkal na různých zahraničních forech,že spousta lidí už ustupuje od tekutého uhlíku a to proto,že to ubíjí bakterie a rostlinky mín rostou ( no kdo ví,možná jo a možné ) zase nevěřím aby tady ty firmy do toho šli,když by to tady to dělalo.Nebo že to zvyšuje organický bordel,neví,ale používá to hromadu lidí a vyrábějí se další a další hnojiva na základě glutaraldehydu.Možná co udělám pro trocha zvýšení CO2,že pomalu a o trochu zvýším dávkováni glutaraldehydu ( ikdyž jsem měj v akva rybičky a dávkoval jsem 2 x větší dávku,na rybách jsem nic nepozoroval,aby jim to vadilo a rostlinkám taky ne.Bylo to po dobu 2 měsíců,každý den ) Na akva.sk jsem četl,že to může vadit právě microsoriu,ale na tom jsem taky nic špatného nepozoroval.A co se týče hubení bakterii v akva,nebo ve filtru,tak to nevím.Jestli někdo na to nějako pryšel a vypozoroval,tak asi jo a ohledně toho zvyšování organického bordelu,to taky netuším.A ohledně toho vysokého NO3,tak bych jenom možná prodloužil výměny vody na jednou za dva týdny,abych tam každý týden neládoval tolik NO3.


Dejvwa - 23/11/2013

No s tekutým uhlíkem zkušenosti nemám, ale to co jsi psal je zajímavý, asi si o tom něco přečtu. Já teda hnojím jenom CSM+B a K2SO4 a rostlinám se nikdy nedařilo lépe. Přecházel jsem z EI, takže ze začátku se tvořila GSA, protože rostliny byly zvyklý na víc PO4, ale teď už je všechno Ok. Akorát se bojím, že pokud bych měnil vodu po dvou týdnech, byla by nádrž hodně znečištěná, už po jednom je to dost.


anub - 24/11/2013

Škoda,že nejde přidat více fotek :-(


anub - 08/12/2013

Ahoj chtěl bych se Vás tady zeptat,zda nevíte co může způsobovat hnědnutí a koneční rozpad microsoria.Je divné,že některé rostlinky microsoria jsou v pohodě a rostou a jiné se mi rozpadají :-( Svítím 11 hodin denně,hnojím jenom feroxem,zbytek mám ve vstupní vodě.Anubias je úplně v pohodě,bez řas a jiných známek něčeho špatného.Nemůže to být tekutým uhlíkem,už několikrát jsem četl,že právě tekutý uhlík špatně snáší microsorium a to samé pozoruji na Hygrophila pinnatifida.Co se týče hnojení,tak si myslím ,že bych tam měl mít všeho dost.Dost jsem četl na foréch ohledně toho microsoria a docela dost jsem se setkal s tím, ( že potřebují hodně železa a taky dusíku ) Tím,že hnojím Feroxem,tak jsem ty dávky upravil podle sebe a dávkuji ho každý den 5ml.Vodu měním každý druhý den 20l.Je škoda,že nemám testy,abych si změřil kolik čeho tam mám :-( Ale při tak časté výměně vody a hnojením Feroxu,by tam toho mělo být dost.Ještě mě napadá,že někdo někde na foré psal,že zeolit může do sebe vtahovat nějaké živiny a ty pak můžou rostlinkám chybět a vzhledem k tomu,že mám 80% filtru zeolit,bylo by to možné ?Světlo si myslím,že nemám taky ani silné a ani slabé,když se podívám na různe fotky akvarií,kde je microsorium opravdu velké a sítě zelené,tak si říkám,co mi chybí ???Nevíte někdo poradit,proč tak nenáročná a nezničitelná rotlinka jako je microsorium takhle,hnědne-ikdyž je hnědovka - a nakonec celá odumře ? Co je potřeba,aby táto rostlinka byla sítě zelená,hmm :-( ?


anub - 03/01/2014

Opravdu nevíte kolik je to PAR -
Měření světla 2 x T5 Juwel,jsem měřil Lux-metrem.Svěla jsou ode dna vzdálané 42cm a naměřil jsem:
Obě dvě zářivky - po stranách 2070 lux - střed 2400 lux
Docela by mě to zajímalo,ale na netu jsem nikde nic nesehnal :-(


danyboy77 - 03/01/2014

Na tohle bude tezke odpovedet,protoze jediny kdo ma PAR metr je Marcel a myslim,ze asi neprovadel porovnani s Lux metrem.


grunda - 04/01/2014

ale prováděl, těch 2400 lux je cca 30 PAR + -


Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde