🔥Probíhá akce Více zde 03d 01h 07m 19s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Stonkové rostliny

V kategorii: Akvarijní rostliny

Honzzin - 20/11/2012

Zdravím,

mám menší problém se stonkovými rostlinami. Sice krásně rostou, ale pořád vyhazují kořínky – skoro po celé délce stonku. Nevíte prosím někdo, co s tím?

Moc děkuju :)


grunda - 20/11/2012

studovat, kořínky jsou normální.


Gargamel - 20/11/2012

S tím nic nenaděláš.


peto1234 - 05/12/2012

to bud jedine rad,podle toho co vim to znamena ze mas perfektni vodu a ostatni podminky k rustu. jakmile se zhorsi podminky- hlavne kvalita vody tak rostliny uz tolik korinku nevyhazuji...


Ardjuna - 05/12/2012

To je naprosto normální chování některých stonkových rostlin. To, že něco podobného není vidět ve výstavních akváriích (např. ADA) znamená jediné ... že tyto kořínky z estetických důvodů někteří akvaristé důsledně odstřihávají.


Libcin - 30/12/2012

Zdravím, jak stříháte nebo jinak upravujete Limnophilu aromaticu, aby pěkně vypadala. Př. jak velký sestřih snese?Děkuji za odpověď.


grunda - 30/12/2012

stříhej podle libosti, ať se líbí tobě


Ardjuna - 30/12/2012

#6: Stříhám jí pár centimentrů nad substrátem (nechávám vždy několik pater lístků => stonkovky se nemají zastřihávat úplně u substrátu, protože je to pak prý "vysiluje"). Po zastřižení mi vždy do 1-2 týdnů (v závislosti na intenzitě světla) začnou u zástřihu rašit nové stonky (obvykle dva). Rostlinka tím tedy "houstne". Běžně se u stonkovek doporučuje zastřihávat je napoprvé pár cm nad substrátem, pak pár centimetrů nad tím, a pak dalších pár cm nad tím. Tím se vytvoří rozvětvený "strom". Když máš vedle sebe tak 5 takovýchto rostlinek, tak už budeš mít pořádné (nádherné) "houští".


BlackSilver - 21/12/2016

Viděla jsem to u kamarádky a mi řekla, že to je normální, takže tak jako psali výš, s tím se nic neudělá.


Wasek - 22/12/2016

Ahojte,
proč dochází u Egeria densa k zaslepování (zakrnění) špiček? Voda tvrdost 16 ph 7,5 teplota 24 světla dostatek z LED živorodky bez plynného co2 hnojiva Saechem Flourish i Trace. Rostliny mám nezasazené.


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde