Akvárium s řasokoulemi Více zde 01d 09h 58m 18s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Stone Garden

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Ardjuna - 14/08/2012

Jak říkal Gargamel, ten Aquasoil (sám ho používám) to stejně skoro všechno natáhne do sebe (obzvlášť ze začátku se bude chovat jako vyhladovělá houba). Každopádě tím draslíkem nic nezkazíš. Od druhého až třetího týdne bych klidně těch 20 mg/l přidával. Přibližně po měsíci bych už asi přešel na standardní dávky podle EI (cca 20-30 mg/l NO3, 20-30 mg/l K, 3 mg/l PO4, 0.5 mg/l Fe + mikro). Když budeš hnojit do vodního sloupce, tak se ti substrát tolik nevyčerpá a budeš v něm mít zásobu pro případ nouze. Vzhledem k tomu, že koncentrace živin v substrátu se dá velmi špatně měřit, tak bych se spíše soustředil na hnojení do vody, kde to máš mnohem více pod kontrolou.


Venny - 14/08/2012

Včera vypuštěny tři kousky Caridina japonica :)


arnie - 15/08/2012

Těším se na další fotky :)


Venny - 27/09/2012

Dlouho jsem nic nepřidal do deníku, nějak nebyl čas. Akvárium je již plně zarostlé, bez větších problémů. Snad jen, že jsem podcenil dávkování draslíku. Komerční hnojiva ho obsahují velice málo a na listech Lilaeopsis novae-zelandiae to je hodně znát. Začátkem týdne jsem si namíchal draslík z PMDD balíčku, který jsem měl schovaný na tuto příležitost :). Teď mě spoustu z Vás nařkne z neskutečné partyzánštiny, ale já ho namíchal s destilkou podle oka :). Dávkuji taky každý den podle oka. Ale musím říct že se Lilaeopsis novae-zelandiae začíná zlepšovat. Vrátil jsem se k denní výměně cca 1/4 vody, tak aby z listů které u dna nezachráním nevznikal odpad. Jen co budu mít čas hodím foto :).


Gargamel - 27/09/2012

Já jsem kdysi ty prášky ani nemíchal do roztoku a rovnou jsem je sypal do akvária. Vždycky raději trochu víc, než míň :D


Venny - 27/09/2012

Tak to mě teda ani nenapadlo, příště :D


Venny - 16/10/2012

Pár rychlo fotek. Omlouvám se za znečištění mini pipe :), nemám čas to očistit ;)


Venny - 16/10/2012

Pár rychlo fotek. Omlouvám se za znečištění mini pipe :), nemám čas to očistit ;)


Venny - 16/10/2012

ještě jedna


Ardjuna - 16/10/2012

Musím ti to pochválit. Moc se mi to líbí. Podle mě jsi zvolil velmi dobrý design (layout), takže tam nic nepřekáží proudění = dobré distribuci živin. Opravdu moc pěkný příklad pro nano akvárko.


Gargamel - 18/10/2012

Paráda


Venny - 18/10/2012

Děkuju Vám oboum B)


dome - 30/10/2012

Velice,velice hezká,decentní a originální nádrž...
Mohu se zeptat z čeho jsi usoudil,že máš(rostlinky) málo draslíku?


Venny - 20/01/2013

Dnešní foto po sestřihu


Gargamel - 20/01/2013

Nechceš jít časem na něco většího? Taková dvoustovka s velkým hejnem rybek...


Předchozí stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde