Hnojiva INVITAL

Popis nádrže

Deník a diskuze

Spoločenske akvarium   

MAJITEL NÁDRŽE

clen David007 napsal 9 příspěvků
hodiny 18/09/2016 19:09:06

Dne 18.09.2016 v 18:09 byla založena prezentace akvária Spoločenske akvarium.

MAJITEL NÁDRŽE

hodiny 18/09/2016 19:12:07

Mám problémy z hnedou riasou, po pridani nitrifikačných baktérii sa stav zlepšil ale celkom nezmizla a neviem co s tým.

Two worlds

clen grunda napsal 852 příspěvků
hodiny 22/09/2016 21:52:35

moc světla a čerstvé akva, tip od boku bez fotek a bližšího stavu

MAJITEL NÁDRŽE

hodiny 09/10/2016 15:29:13

Postupne pridám dalšie fotky

MAJITEL NÁDRŽE

hodiny 09/06/2017 21:53:40

Aktualne

David007   |   09/06/2017 21:53:40

MAJITEL NÁDRŽE

hodiny 11/06/2017 17:21:53

pomaly sa rozrastaCool

David007   |   11/06/2017 17:21:53

MAJITEL NÁDRŽE

hodiny 20/08/2017 20:30:11

Nevie niekto preco ma rotala cierne stonky?

David007   |   20/08/2017 20:30:11

clen Feri napsal 12 příspěvků
hodiny 22/08/2017 13:21:55

Jak hnojíš? Co vše a v jakých koncentracích liješ do akva?
Uhnívající stonky stonkovek jsou většinou důsledkem přehnojení draslíkem...

MAJITEL NÁDRŽE

hodiny 23/09/2017 22:30:05

Nepozna niekto tuto ciernu riasu? No3 20mg/l Po4 0,5 mg/l , svetlo 0,7w/l 9hodin denne, co2 pustam 2 hodiny pred zapnutim svetiel,

David007   |   23/09/2017 22:30:05

Velká neznámá
 Druhá šance

clen Pepis napsal 184 příspěvků
hodiny 24/09/2017 16:59:06

Ruducha

MAJITEL NÁDRŽE

hodiny 24/09/2017 18:38:10

Podľa mňa to nieje raducha,nie všetko čo je čierne je raducha, nemá žiadne stetiny a dá sa ľahko odstrániť z listov
O pár príspevkov vyššie som pridal fotku rotaly na ktorej je tiež táto riasa, nie je to hniloba

Netherlands - battle with algae
 Layout 4

clen Dejvwa napsal 113 příspěvků
hodiny 24/09/2017 20:57:39

Správná otázka možná není "co je to za řasu?" ale spíše "Proč se nedaří rostlinám???" Zásada radí: "dodejte rostlinám vše, aby dobře prosperovaly a nebudete mít problém s řasou". Pokud jsem to dobře poznal, tak na obr. je řasou napadený Staurogyne a černá řasa na okrajích listů je s největší pravděpodobností opravdu ruducha, jak píše @pepis. Jakou metodou hnojíte? Zkuste v AQ zlepšit proud a postarejte se o stabilní CO2, protože většina problémů s řasou nějak souvisí s CO2 resp. světlem. Máte 200l AQ, tak zkuste CO2 pouštět ještě dříve před světly, aby už byl drop checker zelený, když se zapnou a je dobré čeřit hladinu tak, aby jste udržoval stabilní hodnotu CO2, která se během cyklu světla nebude měnit. Staurogyne je středně náročná rostlina a možná dole u něj není dostatečná koncentrace CO2. Nicméně na kondici rostlin je vidět, že nějakým způsobem strádají, zkuste zjistit , zda rostlinám dodáváte vše potřebné. Napadá mě ještě jak hnojíte "K" kolik mg/l týdně dodáváte?
Co se týče černých stonků rotaly, tak to vypadá na nějakou sinici. Koukněte sem na články : https://www.rostl...-rasami-12

MAJITEL NÁDRŽE

hodiny 24/09/2017 21:25:21

Dakujem za reakciu, pridal som viac co2 budem sa snazit to nstavit na najvyssiu moznu koncentraciu aby som neotravil ryby, mam filter s prietokom 700l/ hod a cepraciu hlavu s prietokom 600l/hod ale asi kupim nieco silnejsie
A k drasliku, pridavam ho pomocou kno3 ale nemeriam ho no3 mam 20mg/l

Layout 4

hodiny 24/09/2017 21:43:21

Koncentrace živin dodávaných do AQ si zkontrolujte zde na kalkulačce:
https://www.rostl...tu-hnojiva
Nevím kolik KNO3 týdně dodáváte, ale divil bych se, že draslík dodávaný pouze z KNO3 bude stačit, no raději si týdenní koncentrace překontrolujte.
Pročtěte si metody hnojení:
https://www.rostl...ky/hnojeni
a zkuste svoje hnojení přiblížit některé z popsaných metod, např. PMDD, PPS Pro, EI, aby jste si byl jistý, že rostliny dostávají co potřebují.
A co se týče proudu v akváriu, zkuste se inspirovat zde:
https://www.rostl...akvariu-80

clen patizon napsal 1 příspěvků
hodiny 13/10/2017 13:50:43

-to čierne je sinica na 100% mal som ju rovnako,skrátil som dobu osvetlenia a pridával som viac no3-čisty bez K ,ustúpila až po cca 6 mesiacov.A to som mal no3 na 20,šiel som postupne až na 30.Ale skúšaj možno to bolo niečím iným,neviem ,tiež so pridal teplejšie ledsvietidlo,ale myslím že to spektrum svetla neovplivnilo.

clen Tlustoch napsal 2 příspěvků
hodiny 15/10/2017 21:05:23

S touto řasou se potýkám cca rok, od doby co jsem začal přihnojovat CO2. Je to sinice. Plave ve vodním sloupci jako nitky a nemůžu nikde najít jak ji zničit. Stoprocentně ji pomáhá přihnojování CO2, protože když pH roste vysoko nad 7 začně převládat zelená řasa a tahle potvora mizí. Snížení osvitu je bez efektu když se nevypne CO2. UV lampa efekt nula. BlueExit nula. Poslední dobou mi začíná ustupovat, podařilo se mi dát rostliny dopořádku, ale stále je jí dost. Nejprve explodoval růst, když jsem začal používat měkkou vodu a nedodával jsem vápník. Pak, když jsem přihnojoval PPMD - tak byl limitním prvkem Fe - všimněte si, že v balíčcích, které jsou prodávány je ho sotva 2%. Zkusil jsem spočítat kolik musím dodat abych byl na množství EI - na 0,5mg/l je potřeba dvojnásobné maximální denní dávkování.
Jeden návod na zničení už tady na forech proběhl - měnit každé ráno polovinu vody - během noci se rozpadá a uvloňuje se do vodního sloupce.
Za mě doporučení - mít všeho dostatek - CO2 i živin a čisté filtry! Konečně mi začíná z akvária mizet - tak brzo plánuju zničení pomocí výše uvedené metody.

Layout 4

hodiny 17/10/2017 21:15:51

Souhlasím s tvrzením "mít všeho dostatek - CO2 i živin a čisté filtry!" a k CO2 bych doplnil mít tuto hodnotu CO2 stabilní, aby během dne nekolísala. Ale že sinici pomáhá přihnojování CO2 to se mi nezdá dost dobré tvrzení. Ve vašem AQ při PH nad 7 zřejmě nastupuje zelená řasa a sinice ustupuje, ale myslím, že toto trvzení nejde zobecnit na všechny nádrže jako návod. Navíc pokud přestanete hnojit CO2 bude to pro rostliny mnohem větší rána. Jinak nechápu proč se při hnojení PMDD snažíte dostat na hodnoty železa metody EI. To jsou přece naprosto odlišné metody. U EI je koncentrace Fe tak vysoká, aby nikdy nenastalo, že bude limitní, ale u PMDD může být o tolik nižší právě proto, že než dojde Fe, tak mnohem dříve rotliny spotřebují PO4. V PMDD balíčcích je tedy "Fe" dostatek, aby všechny rostliny bez problému rostly. Při metodě hnojení PMDD totiž limitujete rostliny PO4, nikoli železem! jak píšete. Pokud totiž máte vysoké hodnoty PO4 v akváriu, tak už se nejedná o hnojení PMDD a metoda vám nebude fungovat, jelikož limitní rázem bude jiný prvek z hnojiva nebo CO2. Rostliny se totiž celkem snadno smíří s nízkou koncentrací PO4, max. začne trochu růst GSA, ale s tou se dá pohrát zvýšením PO4, nicméně např. limitní CO2, NO3, .... rostliny nesnesou.

clen Tlustoch napsal 2 příspěvků
hodiny 21/10/2017 00:00:02

Zdravím. Pomáhá. Ale třeba specificky jen tomuto druhu. CO2 15-20mg/l z 8-10mg/l při osvitu 0,35W/l T5 - to způsobilo hotovou explozi. Hnojil jsem na maximum PPMD - tzn. necelá 1/2 EI, dusičnany okolo 20 (kvůli sinici) a PO4 do 0,1. Vzápětí se začly kroutit listy - nedostatek Ca - ať relativní nebo absolutní (přidán CaCO3), následně světlé drobné listy a zelenání červených rostlin - nedostatek Fe.
V jednom vláknu zde, to bylo v podobných hodnotách (CO2 a vápník) a tato sinice rostla dobře.
Jinak snažím se dostat na hodnoty téměř EI, právě kvůli této sinici. Snažil jsem se jet jako začátečník podle PPMD, ale hrozně mi lítaly PO4 - a rostliny rostly skokově...(byť byl rozdíl v přidávání 20% týdně (na štěrku podotýkám) Do toho výše uvedené. Tak jsem hodil PPMD za hlavu a dodělávám jen balíčky s tenso coktailem, který má poloviční koncentraci Fe, než ten, který se zde prodává.

Jinak dávat návod na zvýšení pH v akváriu - tak jsem to nemyslel. Spíš jako specifikum této sinice. Dříve mi dobře sinice rostly i v akváriu s pH okolo 8, ale ty pravé modrozelenéWink Na tudle potvoru platí mít všeho dostatek - můj osobní typ je, že jí dávají konkurenční výhodu křemičitany z vodovodu nebo sírany z hnojiv. Od posledního příspěvku už mi téměř vymizela z vodního sloupce. Kolegovi s podobným problém bych doporučil ještě jednou všechno projít - Fe; Mg a Ca a jejich poměr, makroživiny (vyšší hodnoty PO4 a NO3 ji neovlivňují - vyzkoušeno) a dostatek K - někde bude neobjevená chyba. Já ji našel s kalkulačkou, trojčlenkou a s články o tvrdosti z maniakva.sweb.cz, navíc jsem pro jistotu přidal CO2 v dobrém proudu.
Upravil/a Tlustoch dne 22/10/2017 21:36:46

Spoločenské akvarium

plusbileObjem: 200 l
plusbileRozměry: 100cm x 40cm x 50cm
plusbileDatum založení 10.8.2016
plusbileFotografií: 0
plusbileVideí: 0
  obrazek
Další informace

Osvětlení: 0.69 W/l

Filtrace: tetratec ex 700+ cerpadlo eheim

CO2 sycení:

Co2 flaša

Ryby Počet
mrenka machova 5
tetra cierna 7
tetra medena 7
tetra cervenohlava 5
helenky 2

Rostliny: pogostemon erectus
ludvigia repens
rotala rotundifolia green
cryptocoryne wendti brown
nymphea lotus
staurogyne repens
hemianthus micranthemoides
proserpinaca palustris
rotala macrandra

Máte zájem abychom Vás informovali o nových článcích na webu, nových trendech v akvaristice a slevách? Tak se přihlašte do odběru novinek.

Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Table '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't exist