AQUA-NOVA SKLADEM!
:: Články :: Problémy s rostlinami
Sinice   


 Zelené údolí

MODERÁTOR
hdonoceni
clen Gargamel napsal 924 příspěvků
hodiny 04/08/2011 22:54:28

Sinice

Název: Sinice

Obtížnost odstranění: Velmi snadná

Pravděpodobná příčina: Nadměrné osvětlení, málo dusičnanů

Charakteristika: Modro-zelený sliz

sinice

Sinice je modro-zelený povlak, který je tvořen bakteriemi. V přírodě se vyskytuje zejména v klidných a teplých přehradách a jezerech, kde je nadbytek světla a živin. Jakmile se objeví v akváriu, začne velice rychle zamořovat veškeré vybavení, dno a rostliny. Na dotek je tento povlak měkký a slizký.

Vyskytuje se v akváriích s předimenzovaným osvětlením. Zdá se, že se jí lépe daří růst pod žárovkami. Raději tedy použijte jiný druh osvětlení – zářivky, LED, výbojky.

bga

Tipy na odstranění

Léčba antibiotiky

Antibiotika jsou nejjistější cestou k tomu, jak se zbavit sinice. Přípravky jako Maracyn či erythomycin pomůžou, ale je to stále chemie. Proti sinici lze bojovat i jinak.

Ruční odstraňování

Není příliš složité tuto bakterii odstranit ručně. Při výměně vody se jí snažte co nejvíce manuálně odstranit. Nezapomeňte na následné vyčištění filtrů.

Přizpůsobení osvětlení

Velice účinnou metodou je zatemnění akvária na několik dní. Po této době vyměňte větší množství vody a sinice by se už neměla opět ukázat.

Živiny

Snažte se omezit krmení ryb, dělejte pravidelné výměny vody. Pomůže i přidání čerpadla na rozpohybování vody v nádrži. Pokud máte mnoho rostlin a váš test na NO3 ukazuje nulu, přidejte hnojivo obsahující dusičnany.

Prevence

Vysaďte hned po založení akvária velké množství rychle rostoucích rostlin, které pomůžou k rychlejší stabilizaci celé nádrže. Pokud se však přesto sinice vyskytne, zlikvidujte ji zatemněním akvária.

Přeloženo z www.aquascapingworld.com
hdonoceni
clen napsal příspěvků
hodiny 13/03/2012 14:09:15

hustyGrinDD Nano 30

hdonoceni
clen Danego78 napsal 29 příspěvků
hodiny 29/11/2017 07:41:58

Dobrý den!Chci se zeptat.Jelikož boj se sinicí zatím prohrávám.Co si myslíte o způsobu aplikace peroxidu vodíku??

Přejít na fórum:
 

Máte zájem abychom Vás informovali o nových článcích na webu, nových trendech v akvaristice a slevách? Tak se přihlašte do odběru novinek.

Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Table '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't exist