Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Ruducha a Staghorn

V kategorii: Řasy

Gargamel - 10/07/2013

Trocha řasy proste více méně vždy, proto je dobré použít krevetky, parmičky černopruhé, šneky a podobné živočichy.

paja - 14/07/2013

Ještě mam jeden dotaz. Jak by jste mě doporučili rozmístit rozstřikovací rampu, sání filtru a případně pomocné čerpadlo. Ještě udělat něco pro lepší distribuci CO2. Děkuji.

Dejvwa - 15/07/2013

Co se týče rozmístění rozstřikovací rampy, popř. pomocného čerpadla, tedy zkvalitnění proudu je více než vhodné založit si tady nádrž se všemi rozměry, atd. Ale pokud budeš hledat buď tady na webu nebo např. na http://www.prirodni-akvarium.cz/ určitě toho spoustu najdeš. Za důležitý článek považuji tento: https://www.rostlinna-akvaria.cz/dulezitost-proudu-v-akvariu-80

paja - 21/07/2013

Ahoj všichni, tak pomalu začínám vyhrávat boj se staghornem i ruduchou. Hlavní problém byl že jsem používal tekutý uhlík od Rataje. Jak jsem začal dávat easycarbo začíná se vše lepšit. Jenom se mě stále nedaří zbavit se nazelenaleho zákalu vody a UV nepomáhá. Nevíte co ho může způsobovat? Díky.

Dejvwa - 10/09/2013

Ahoj všichni, je možné, že se staghorn tvoří i z důvodu nedostatku světla? Vím, že staghorn se objevuje při nedostatku CO2 v závislosti na intenzitě světla, ale může to být i naopak? Dlouhodobě totiž pouštím CO2 už 4 hodiny před světly s čeřením hladiny, abych se přiblížil Nonstop sycení CO2 a dávám 3 bub./s (120l AQ) takže jakmile se rozsvítí světla je dropchecker světle zelený. Mám poměrně slabé osvětlení: 2x18W zářivky T8 ve výšce 49cm nad substr. (0,3W/l). Na stonkovkách jde vidět, jak jsou u substr. malé lístky a postupně se zvětšují. Jenže jakmile přidám světlo okamžitě začne bujet stanghorn na eleocharisu a Blyxe a ruducha přímo na biofiltru. Takže je vidět, že by rostlinám prospělo více světla, zároveň ale jakmile ho přidám začne rychle růst všemožná řasa. Myslíte, že by stálo za to nechat silnější světlo až se začne lépe dařit rostlinám a pravidelně odstrańovat řasu? Pěstuji Lilaeopsis Nov. Zel. které vůbec neroste, nebo hrozně pomalu a když vyroste lístek, okamžitě je plný staghornu. Může někdo poradit, co by dělal na mým místě?

Tom K - 10/09/2013

Ten Staghorn mě také zajímá... Neměl jsem ho. Sílu osvětlení jsem neměnil (jen nové zářivky), CO2 pořád stejné. Objevil se až po dávkování hnojiva a to i na místech kde je slušný proude s CO2. Nebo spíše především kde je proud rozvádějící CO2. Takže to má nejspíše za dostiučinění i poměru látek hnojiva.
Nedával jsem PO4 v domněnce, že ho mám ndabitek, ale dnes jsem zjistit, že měřím dosodium fosfát z akvaregulátoru (více ve vlákně EI - v čem je trik?)

Předchozí stránka