🔥Probíhá akce Více zde 03d 01h 59m 20s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Rozdiel layoutov

V kategorii: Obecně o aquascapingu

stephans - 22/11/2012

Zdravím,
Mám doma 120L akvárium.
Po rozbehnutí môjho 30L nano, keď všetko dobre dopadne pustil by som sa do tej 120L.
Mám vyhliadnuté dva layouty, ktoré sa mi veľmi páčia a určite sa budem jedným z nich inšpirovať. Neviem sa rozhodnúť na ktorú stranu sa prikloniť.
Sú úplne odlišné a preto chcem s Vami podiskutovať o rozdieloch, náročnosti prevedenia, ktoé z nich je náročnejšie atď.
Keď dobre dopadne moje nano založené DSM-kom, uvažoval by som o tom aj tu. Či je to vôbec možné?
Mám doma v skrini :) nádrž 120L, osvetlenie 159W T5 865, Eheim professional 3, CO2, Ada PowerSand, Ada Amazonia new.
Chcem počuť Vaše názory :)


stephans - 25/11/2012

Táto téma sa moc neujala :)
Tak ešte jedna otázka:
Neviete resp. nemáte skúsenosti, kto na Slovensku robí OptiWhite akvária?


grunda - 25/11/2012

k těm layoutům, ten první je přesně to, na co jsi nachystaný s vybavením, je hodně náročný na vytvoření i na udržení, ten druhý typ je spíš lowtech akva


LaXo - 25/11/2012

Ten prvy tipujem na cca 350l minimalne, takze zmestit sa do 120tky to nebude easy. Ale ako vzor to je parada, rad si pozriem vysledok, ak sa rozhodnes pre cislo 1 tak sa tesim na dokument.


Gargamel - 25/11/2012

1) 240l - http://bubblesaquarium.com/Aquascape/Gallery2008/Gallery2008_MomentsofTranquility.htm
2) Už jsem ho viděl, ale na link si nevzpomenu.


LaXo - 26/11/2012

Ano, ano to je on. Krasne to ma porobene. Sekol som sa ale aj tak je o dost vecsie ako 120l. Ale o to vecsia vyzva to bude. Aj v Toyote hovoria ze nic nie je nemozne ;) Tak drzim palce.


stephans - 26/11/2012

Vidíte a to som si myslel, že to zarastené bude náročnejšie.
V tom prvom má hlavne hemianthus a ten v DSM rástol celkom fajn.
Hore je eleocharis parvula a s tým som mal svojho času dosť problém, vôbec sa mu nechcelo rásť.
No uvidím, dlho sa mi páčilo práve to prvé, ale nedávno som si objednal Book of ADA a tam je zopár zarastených kúskov a celkom sa mi to pozdávalo.
Tam by mohol byť problém s ideálnym prúdením vody.


Pepis - 27/11/2012

Tady je to druhé video. konečně jsem ho našel.:)
http://www.youtube.com/watch?v=7QQsOZnxuic&feature=autoplay&list=PLDCDCD8E979555C59&index=103&playnext=2


Danego78 - 01/01/2013

Mě osobně se teda o hodně víc líbí to první,i když je jasný,že tohle už nebude vůbec sranda udělat,ale jak psal Laxo,nic není nemožné.Jinak co se týče toho optiwhite akva,já znám akorát firmu u nás,ale musím říct,že když mi poslali cenovou nabídku,byl jsem mile překvapenej.Každopádně držim palce,at budeš dělat cokoli:)


dravec - 26/02/2013

Tie layouty su super. Uz sa ti nieco podarilo? CO sa tyka optwhite ako aj ostatnej techniky zaujimave su ceny v PL napr.: http://www.aquariumsklep.pl/akwaria-ze-szkla-opti-white-full-wersja-c21.html


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde