Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Rostliny pěstované metodou InVitro.

V kategorii: Akvarijní rostliny

anub - 26/09/2013

Ahoj,nemáte tady někdo zkušenosti s pěstováním rostlin InVitro ? Chtěl bych si nějaké pořídit,ale nevím,nikdy jsem je takhle pěstované neměl a tak nevím jak se v akvárku chytnou,jak je nechat dlouho v tom kelímku,nebo jaký je ppostup při pěstování tady těch rostlin ? A můžu na nich od začátku provádět EI metodu hnojení ? Pěstoval je někdo a ví jak na ně ?

danyboy77 - 26/09/2013

Ja v akva mam invitra. V kelimku jsou malinke a drobne, ale jak se dostanou pod vodu tak se normalne premeni z emerzni formy na submerzni. Tak ze nektere druhy uhnijou a jak zakoreni tak vyrasi nove uz submerzni. Jde jen o to, ze invitro je bez sneku atd. Neco jako rostlinky z laboratore a ne ze skleniku ;)

A k tomu EI. Chces zalozit uplne novou nadrz nebo pridat par kytek do uz zabehle nadrze?

anub - 27/09/2013

Děkuji,bylo by to do už zaběhnuté nádrži a vadilo by jim,kdyby to byla taky právě založená nádrž,nebo jak to je s tím in-vitro rostlinama ?

anub - 27/09/2013

A ještě by mě zajímalo,nechal jsi ty rostlinky nejdříve v tom kelímku než spotřebují všecek ten gel a nebo jsi je hnetka dal do akvárka? Jak v tom gelu můžou být dlouho ? A mají se ty rostlinky normálně rozdělit na 1 ks rostlinky a nebo jsi je tam dal tak jak byli v kelímku a až po nějaké době jsi je oddělil ? Možná se ptám blbě,ale opravdu nevím :-(

danyboy77 - 27/09/2013

Neptas se vubec blbe ;) No prodejci udavaji, ze rostlinka v tom kelimku vydrzi cca 3-4 tydny. Sadit muzes hned jak si ho prineses domu, nemusis na nic cekat. Nebo pokud mas situaci, ze ti rostlinky prijdou ve stredu a ty mas cas sadit az v sobotu tak ti rostlinky v kelimku v pohode vydrzi. Ten kelimek je neco podobneho jako klasicky kosicek na ktery jsi zvykly jen s tim rozdilem, ze je tam ten gel. Je nutne ten gel pred sazenim dukladne vymyt, pak rostlinky rozdelis na trsy nebo jednotlive kusy tak jak jsi zvykly z kosicku a sadis.

Na to EI jsem se ptal proto, ze kdyby jsi zalozil uplne novou nadrz, tak by nebylo moudre zacit hned naplno s EI. Pokud uz mas ale akva zajete a kytky v akva v pohode tak normalne dosad ty nove a hnojit muzes tak jak to mas . ;)

stafflik - 27/09/2013

Pro doplnění do již fungujícího akva mi to připadá jako zbytečnost. In vitro by měla být přednost že si nic nezatahnu do akva, ale pokud už tam mám rostiny třeba od kolegů, příadně i z normální pěstírny tak nevidím důvod brát laboratorní výpěstky.. Nebo je ještě nějaká výhoda rostlin z gelu??

danyboy77 - 27/09/2013

No muze to byt vyhodne v pomeru cena/mnozstvi.

anub - 27/09/2013

Jo je to tak - cena/množství .Jen doufám,že mi porostou.

danyboy77 - 27/09/2013

Co jsem mel in-vintro od Adama Votavy tak vsechny byly v pohode a kvalitni. Ted zkousimin-vintro z prirodni-akvaria.cz Hemianthus Micramonthoides se mi po tydnu zacina rozpadat (coz jsem cekal) tak uvidim jak se pak rozbehne, Rotala Walichi zatim drzia vypada, ze zacina rust.

anub - 01/10/2013

Ještě k tomu in-vintro.Mám ty rostlinky nechat až do doby než rostlinky s konzumují ten gel,nebo nebude jim vadit,že je tam nechám tak 4 dny ? A ještě můžu jim otevřít víko a nechat je tak ? Jak se vlastně pečuje o rostlinky in-vintro,před výsadbou ? Jedná se o Rotala Walichi,ale mě by to zajímalo celkově i o jiné rostliny in-vintro ? A nebo jak jde dosáhnout tady toho http://www.discusforums.com/forum/viewtopic.php?t=3825 je to taky in-vintro,ponecháno v tom kelímku s gelem ?

grunda - 01/10/2013

otevřít a rosit, pokud budou déle než týden v kelímku, tak rosit vodou z akva

anub - 01/10/2013

a pak v akva mají mít nějakou spešl péči a nebo,je to jako u jiných rostlin ? A za jak dlouho můžu po založení nového akva použít metodu hnojení EI při pěstování tady těch rostlinek ? Nezlob te se,ale nikde jsem se nic nedočetl o pěstování a nebo celkově něco o rostlinách in - vintro :-(

grunda - 01/10/2013

není žádný rozdíl mezi klasickou kytkou a kytkou pěstovanou na gelu, jen je třeba ten gel pořádně opláchnout z kořenů než je zasadíš a pak už jeď tak jak jsi zvyklý

anub - 20/12/2013

Tady k těm rostlinkám in-vintro bych se chtěl zeptat.Když jsou pěstovány tady tou metodou,neměl by být asi problém je pak po vyndání z kelímku jako emerz ? Docela by mě to zajímalo,mám volné 40 l akva a rád bych si to vyzkoušel.Nevíte někdo něco o tady tom,co a jak ? Zda by to mělo být provedeno jako při metodě suchého startu ? Má být to akva zaděláno,aby tam byla vlhkost a nebo to můžu nechat jen tak a nezadělávat akva ? Co pak hnojení ?

anub - 20/12/2013

Ještě k tomu akva,nevím jak to přesně udělat,měl jsem to namolované,abych to tady mohl ukázat jak,ale bohužel nejdou mi nahrát obrázky. Nevím jak to mám přesně udělat ohledně té cirkulace vody :-( jak by to asi bylo lepší,aby se mi tam netvořila plísen a něbo něco podobné.Tak jsem přemýšlel,že bych ty rostlinky in-vintro dal do akva kde by ve spod,byla zemina pro vodní rostliny a na to štěrk a to hlavní !to akva bych chtěl předělit přepážkou :
1. tá přepářka by byla až u dna a voda by se přes ní přílívala a pomocí čerpadla bych ji přečerpával na druhou stranu a tá voda by tam takhlé kolovala.
2. nebo bych tu přepářku tam přilepil asi dva mm nade dnem,aby tam vznikla mezera a tím by tá vodní hladila byla asi 1 cm pod úrovní šterku a zase bych to čerpadlem hnal na protější stranu a voda by vlastně kolovala jen v tom štěrku a na povrchu by voda nebyla
Hmm a ted co by bylo podle vás lepší a nebo máte jiný nápad a nebo vlastní zkušenost jak to udělat ?