Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Rostlinna divocina

V kategorii: Deníky a diskuze našich

jtoman - 17/12/2012

ne je tam 30 neonek cervenych a ty prave se drzi u dna,ale jsou tam jen 3 dny tak treba se rozkoukavaji.

jtoman - 19/12/2012

Po 6.tydnech od zalozeni.

jtoman - 19/12/2012

pokracovani

grunda - 19/12/2012

moc pěkné, jen ty kobercovky moc nejdou

jtoman - 19/12/2012

Dik ze se libi,ty kobercovky moc nejdou,asi slabsi proud?ale moc se mi nechce pridavat zadne dalsi cerpadlo.No uvidime treba se proberou.Zacal jsem vice hnojit mikro a jde to poznat,tak snad.

jtoman - 20/12/2012

Je mozne,ze mi aquabasic plus a manado od jbl vstrebavaji fe dodavane z profita a ferra?

jtoman - 26/12/2012

Chci se zeptat,jak casto a jakym zpusobem cistite vnejsi filtry??

Ardjuna - 26/12/2012

Filtry se čistí podle potřeby. Nic ale asi nezkazíš, pokud je budeš čistit tak 1x měsíčně. Já filtr čistím zásadně po výměně vody. Starou vodu z akvária odčerpávám do sudu. Z filtru pak vyndám filtrační náplně a rozdělím si je podle druhu => zvlášť "Ehfimech", zvlášť "Substrat pro", zvlášť molitany. Každou biologickou náplň pak přesypu do sítka nebo punčochy a pořádně je protřepu v odkalené vodě (v sudu). Můžeš to udělat i tak, že si část odkalené vody přeliješ do kýble, a vysypeš tam jeden druh náplně ... a pak to rukou pořádně "propereš". Cílem je dostat z biologických náplní všechny hrubé nečistoty a hlavně kal. Náplně nemusí být úplně čisté (to většinou bez převaření ani nejde dosáhnout) ... to, že mají tmavší barvu znamená, že jsou v nich usazené užitečné bakterie. Neměli by být ale obalené kalem nebo jinými nečistotami ... žádné shnilé listy, kal, bordel, hrubé nečistoty, rozkládající se kousky ryb nebo krmiva, hlína apod. Až náplně důkladně propláchnu v odkalené vodě, dám je zase do filtru (hezky po vrstvách => jednotlivé materiály nesmíchávám, vždy je odděluju vrstvou molitanu). Také je dobré propláchnout samotnou plastovou nádobu filtru (to lze udělat i pod teplou vodou z kohoutku => zde nehrozí žádné nebezpečí úhynu užitečných bakterií).

grunda - 26/12/2012

já filtry čistím 1x měsíčně, vždy je pořádně properu v akvarijní vodě - dám celý koš do vany a prolévám vodou z akva

jtoman - 30/12/2012

Chci se zeptat,jestli nevite proc mam jemne mlecnou vodu.Muze to byt co2.

milosak - 30/12/2012

co2 by to být nemělo.

Já měl trochu mléčnou vodu po přidávání profita.

jtoman - 30/12/2012

profito pridavam tak je to mozne ze je to potom

milosak - 30/12/2012

Do večera ten zákal zmizel, ale já hnojil každý den takže s tím byl problem, hlavně když
byla náplň lahve v 2. polovině.

jtoman - 03/01/2013

Nevite cim by mohlo byt ze mi Limnophila sessiliflora a Hygrophila difformis zacinaji jakoby uhnivat,hnednout a celkove slabnout.Hnojim 1/3 davkami EI a dodavam profito 18ml tydne + ferro 7,5 ml tydne??Co by mohlo rostlinkam chybet?

jtoman - 09/02/2013

12.tyden

Předchozí stránka