Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Problém s CO2

V kategorii: CO2 - oxid uhličitý

brambora - 18/03/2013

Čau lidi.
Mám trochu problém s co2. Dávkuju pomocí lipového dřívka v injekční stříkačce přímo do nasávání Hydor Koralia a v akva mám asi milion droboučkých bublinek což je podle místních diskuzí asi dobře , ale drop checker co2 vůbec nezaznamená nebo jen minimálně. Nevím kde může být problém. Drop checker je nový kupovaný nedávno na zdejším E shopu. Prosím o radu. Díky.

Gargamel - 18/03/2013

V tom případě je CO2 asi málo. Přidej a uvidíš, co udělá drop checker. Pamatuj ale, že chcecker reaguje s cca 3h zpožděním, takže pozor aby jsi si neotrávil ryby! Jo a pokud máš černé pozadí, tak za checker dej při odečítání barvy nějaký bílý kust plastu. Barva pak jde vidět o hodně lépe.

brambora - 18/03/2013

Ahoj. Bublám cca 3 - 4 bub/sec myslíš že je to málo ?. Ryby jsou v poho teda až na čichavce ty dejchaj občas u hladiny , ale někde jsem četl že to dělají ?. Černé pozadí mám s tím plastem to určitě vyzkouším. Myslíš že je lepší umístit drop checker poblíž místa kde dávkuju nebo na druhé straně akva kam jde proud ?.

stafflik - 18/03/2013

Jaky máš dno? Netvrdím že je tady ten problém, ale měl sem donedávna klasický štěrk a nemohl sem COčko pořádě do akva dostat. Bublinky se spočítat vůbec nedaly, byl to jednolitý proud. Vyměnil sem štěrk za Liapor a teť dávkuju tak 5bublinek/sec a dropchecker je najednou světle zelený až žlutý. Co v tom bylo za fintu netuším. V octě štěrk nešuměl, byl to klasický křemičitý...

brambora - 18/03/2013

Já mám černej z flexi obkladů + křemičitý tak 70 na 30 %.

brambora - 18/03/2013

Když říkáš liapor myslíš toto - http://www.liapor.cz/cz/keramicke-kamenivo-liapor

stafflik - 18/03/2013

Jo je to ono. Nemyslim ale že se diky Liaporu zlepší rozpouštění CO2, myslím tím jestli nebylo něco v tom starym dně co tomu naopak brání. Ale jak řikám, v octu ten písek nešuměl...

ID3525 - 18/03/2013

O liaporu tady trochu více. http://rybicky.net/clanky/1157-liapor-%E2%80%93-jeho-pouziti-jako-substratu-do-rostlinnych-akvarii Já mám Profi soil od Rataje, ale ten Liapor vypadá zajímavě.