Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

problem riasy

V kategorii: Řasy

roman - 23/12/2011

zdravim asi po 2 mesiacoch od zalozenia mi nabehla zelena riasa take male stetinky na listoch rastlin mam 30 litrove akvarium svietim 3 11w ziarivkami filtracia je aqua cler 20 co2 pridavam kvasenim drop ccheker ma svetlo zelenu farbu je tam 400l cerpadlo pre lepsiu distribuciu co2 tak si myslim ze co2 a prietok by mali byt v poriadku hnojim od ady steep 2 a pridavam dusicnany od seachem 1ml kazde 3 dni myslim si ze akvarium je dost osadene rastlinami mam tam 5 galaxi razbory gh je 6 ut 5 nemohlo by to byt deficitom fosforu neviem si s tym rady voda je tiez menena 50% nadrze kazdy tyzden diky


Gargamel - 24/12/2011

Při osvětlení více než 1 W/l je docela obtížné zajistit dostatek živin a CO2. Existují dvě možnosti, buď uberete na osvětlení nebo musíte přihnojit. Můžete taky udělat obojí.
ADA step 2 obsahuje jen železo a stopové prvky. Používá se hlavně v kombinaci e substráty od ADY, které jsou obohacené i makroprvky, takže už to nemusíte dodávat do vodního sloupce. V ale předpokládám máte obyč. štěrk nebo nějaký neobohacený substrát, proto je nutné tyto makroprvky zajistit hnojením do vodního sloupce. Druhou možností je vyhnojit dno nějakými tabletkami obsahující NPK - buď komerční nebo nějaké volně dostupné v zahradnictvích, které se pomalu uvolňují.
Nevím, co přesně obsahuje to hnojivo od Seachem, ale pravděpodobně bych se i tak zaměřil na dodání dusičnanů, draslíku a fosforu.
Pokud bubláte CO2 z kvasnic, doporučil bych nainstalovat ještě jednu flašku a spojit je T-spojkou. Vždycky jednou za 3 dny vyměníte jednu a pak zase druhou. Dosáhnete vyrovnanější hladiny CO2 a nebude to tak skákat.