Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Prestavba akvaria

V kategorii: Obecně o rostlinách a

dravec - 01/11/2012

Zaujimalo by ma ci je mozne a ci sa oplati prebudovat layout v zabehnutom akvarku. Potreboval by som presadit Echinodori, mam ich zasadene v manade a pod tym je aj vyzivny substrat od JBL. Zaujimalo by ma, ci tym nenarobim viac skody ako osohu. Pripadne mi poradte ako ich odtial mozem vybrat. Podla mna zaberaju korenmei cele dno.

LaXo - 01/11/2012

Kľudne ich môžeš vytiahnuť, ale opatrne ich najskôr zo strany na stranu vykývaj a zároveň jemne ťahaj smerom hore. Čím pomalšie, tým lepšie. No a následne veľká výmena vody by mala stačiť. Raz začas sa takéto veci robia vo veľkom snáď v každom akváriu takže myslím že sa báť nemusíš.

Pepis - 02/11/2012

Pak bych doporučil, alespoň já bych to udělal, propláchl bych filtr v akvarijní vodě.

grunda - 02/11/2012

já bych vzal nůž, ořezal kořeny v kruhu, tak 3cm od kytky a pak ji vytáhl. Zůstane ti dost kořenů pro přesazení a nerozryješ celé akva. Pak samozřejmě výměna vody atd.

dravec - 02/11/2012

Vdaka za rady, dam sa do toho, len co si to premyslim, pripadne zozeniem nieco zaujimave (kemene, korene). S tym orezanim je to super, nebude potom problem so zahnivajucimi zbytkami v dne akvaria?

grunda - 02/11/2012

nebude, ostatní kytky si to přeberou