Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Přemnožení šneků

V kategorii: Živočichové

Angus - 15/01/2013

Zdravím všechny,

mám založenu nádrž Iwagumi cca 2 měsíce a poslední dobou se mi objevuje čím dál tím více šnečků - je to způsobeno nějakým detritem či tak něco? V jiném akváriu je nemám... nebo ne tak přemnožené.

Co způsobuje jejich přemnožení a jak se jich zbavit?

Děkuji

grunda - 15/01/2013

přemnožení způsobuje dostatek potravy. zbavit se jich v podstatě nedá, ale můžeš jejich množství regulovat množstvím žrádla, které dáváš do akva

Pepis - 15/01/2013

pokus se dát na dno malej talířek nebo víčko od zavařeniny dnem vzhůru a na něj dej tabletu žrádla pro sumečky,nebo kousek masa, který zatížíš kamenem. Akva večer brzy zhasni. Tak po 2-3 hodinách zapni světlo. Nalezlé šneky na talířku ( víčku) seber a opakuj několikrát. Po čase, nevím přesně jakým je nutno opakovat, protože se vyklubou noví šneci z vajiček nakladených na listech. Už jsem to několikrát dělal a dobrý. V literatuře píší, bílý talířek. Nevím proč bílý.;)

danyboy77 - 15/01/2013

No sneky jsis tam mohl zatahnout z nejake rostliny co jsis koupil,ani jsi o tom nemusel vedet. Na sneky je pry dobra Helena ...to je snek ktery zere sneky. Ten by ti to mohl vycistit. Kolega z prace ji pouziva.

Tom K - 16/01/2013

Ano přesně tak. Clea helena na burze kolem 25 Kč. Někdy se dá sehant i za méně. Já ji nasadil dokonce i na piskořky, které po zlikvidování většiny okružáku zbyly na jídelníčku. A to mi říkali, že je nějak zásadně nežerou jen když už není co. Hold hlad je hlad. Pomocník je to dobrý nicméně pokud jich je moc tak na to stačit nebude. Nebo né v přiměřeném množstí. Druhou možností nebo kombinací je mirak Cambarellus patzcuarensis. Všichni prodejci tvrdí, že si rád dá okružáka apod. Já to nikdy neviděl na lovu, ale to může být tím, že jsem jich tam nikdy moc neměl. Možná to je ale i kvůli němu. Viděl jsem ale jak se snažil dostat na piskořku. Na tu se ale blbě dostával a po chvili točení s ní šel dál.
Včera když jsem chvíli před zhasnutím akvária nakrmil tak se v akváriu vyrojilo spousty piskořek. Tak jsem vzal odkalovač a jel. takže třetí možnost.
Možností je spousta, ale jak psal danyboy77. Definitivně se jich asi nezbavíš. Ale ono je stačí udržet v přiměženém množstí. Šneci jsou taky užiteční pokud jich není moc.

LaXo - 16/01/2013

Ja len doplním Grundu, Helena je dobrý pomocník, ale problém s premnožením primárne nerieši. Neprekrmovať a po pár mesiacoch ich budeš musieť hľadať aby si nejakého našiel. Toto radia starí akvaristi, mám to úspešne odskúšané, funguje ;)