Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Přechod z PMDD na Ferox

V kategorii: Hnojení

maculak - 11/04/2013

Ahoj všem, mám jeden dotaz - přešel jsem z hnojení PMDD - 12 ml denně na Ferox - 20 ml 3x týdně, hlavně z důvodu dávkování hnojiva 3x týdně. Začíná se mě ale více projevovat GSA a žloutnutí listů u některých rostlin. Nic jiného, kromě hnojení jsem neměnil. Dokáže někdo poradit, kde by mohl být problém? Dopředu upozorňuji, že nejsem žádný chemik, měřím ph a ostatní hodnoty proužkovým testem ESHA a fosoforečnany testem od JBL, Fosforečnany jsou skoro neměřitelné a ostatní ukazatele v normě. Jinak prezentace je tu http://rybicky.net/nadrze/15985 . Díky Pavel

kofejn - 11/04/2013

Měl jsem stejný problém, jen jsem nikdy nehnojil PMMD ani Feroxem a jedu bez CO2. Kvůli GSA jsem začal přidávat Fosfo Plus a i kvůli lepší kondici kytek Ferox. Když jsem koupil testy, zjistil jsem, že i NO3 je málo (10mg/l). Jednorázově jsem zvýši koncentraci na 25mg/l a snažím ji držet cca 15-25mg/l NO3.
Na kytkách je to krásně vidět, nové patro Ludwigie má snad o 1cm větší lístky a i růžkatec se začal zelenat a trochu se průměp štětky zvětšil.

GSA jsem řešil zde: http://rybicky.net/forum/18605-zelena-prisedla-rasa-gsa
Nová řasa na skle a jinde už neroste, na Anubiasu stagnuje. Jestli mě bude rozčilovat, anubias vyhodím na týden do květináče.
Poměr NO3/PO4 držet na 10/1 je asi správně a NO3 zvýšit tak, aby kytky nestrádaly a rybám neubližoval.
Nádrž mám na rybičkách.

Gargamel - 11/04/2013

Ferox záměrně neobsahuje dusičnany (NO3) a fosforečnany (PO4). V tomhle případě by to chtělo přihnojovat navíc pomocí KH2PO4 a KNO3.

maculak - 11/04/2013

no a já myslel, že si to zjednoduším...

maculak - 13/04/2013

Tak dusičnany zhruba 25 mg, fosforečnany 0,2 mg/l, při poměru 10:1 bych měl přidat 184 ml namíchaného KH2PO4 abych se dostal na poměr 10:1, uvažuji správně? Dodal jsem 40 ml a PO4 mezi 0,7 - 0,8 mg/l, budu pokračovat dál...

Gargamel - 14/04/2013

Já bych ty poměry tak neprožíval. Když budeš mít PO4 kolem 0,5 mg/l, bude to akorát.

maculak - 28/04/2013

tak zatím žádná reakce, nebo je to spíše horší, přemýšlím, že se vrátím k PMDD, přidal jsem ještě at 201 na posílení proudu tak uvidíme, za chvíli jdu testnout vodu...