Akvárium s řasokoulemi Více zde 01d 09h 04m 12s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Pokus o Ameriku

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Gargamel - 15/08/2012

No zvyšovat dusičnany a fosforečnany tropicou není zrovna moc ekonomické ;) Tu bych dávkoval hlavně kvůli mikroprvkům. Ty budou dobře pořešené. NPK zvedej chemikáliema, obvzlášť v tak objemném akváriu by ses za komerční hnojiva nedoplatil. Jako základ bych používal chemikálie a doplněk tropicu. Však ona vydrží dlouho, není třeba jí tam za každou cenu nalít hned.

K chemikáliím: Na 500 litrové akvárium je roztok z 6g KNO3 jako plivnutí do moře. I kdyby jsi tam rovnou nasypal celý tento sáček, zvýšíš koncentraci NO3 jen o 7 mg/l! Pokud chceš upravovat dusičnany ve vodě, potřebuješ pracovat úplně s jinýma gramážema. Viz. můj příslěvek výše.


Javaharlal - 15/08/2012

Ok, veď z tej Tropicy s NP mám fakt už len 15ml, takže to tam hneď ráno vylejem a bude pokoj.
Tej bez NP mám ešte dosť a keď mi dôjde, nahradím tiež.

Takže si idem objednať KNO3 a KH3PO4 zo shopu.

Inak mám taký tip na sortiment do obchodu = 500ml (alebo 600, keďže uvádzaš také miery) fľaše s dávkovačom. Sú veľmi praktické, lebo netreba nič prelievať, iba stačíš fľašu, natečie 10ml a leješ.


Javaharlal - 17/09/2012

Takze hlavny zdroj neblaheho rastu rastlin som odstranil - Cichlazomy cervenookke som vratil do obchodu. Zrali snad uplne vsetky rastliny.

Teraz som zvedavy, ci sa mi zo zvysku HC, ktory zacal rast emerzne prichyteny na pozadie podari dopestovat kobercek.

CO2 mam ako v sodovke a tiez dost hnojim. Som zvedavy, ci mi bude stacit 160W svetla. Napr. take Sturogyne sa uz zretelne taha hore.


Gargamel - 17/09/2012

Určitě je lepší mít méně světla a mít situaci v akváriu pod kontrolou, než bláznit se světlem, aby mi rostl jeden druh rostlin. Na to už dojelo hodně lidí.


Javaharlal - 18/09/2012

Dnes som skratil dobu pustania CO2, lebo som ryby evidentne priotravil.

Uvidime, co to urobi :o


Gargamel - 18/09/2012

Chce to čeřit hladinu, potom k otravě nedojde.


Javaharlal - 24/09/2012

Aktualny stav. Rastliny pekne rastu :)


Gargamel - 24/09/2012

Super. Na HC ses vykašlal? Pěkný kobereček jde udělat i bez něj a jak už jsem psal, chtělo by u dna dost CO2, což není v tak hlubokém akváriu snadné dodat.


Javaharlal - 25/09/2012

Nevykaslal. V predu, kusok doprava od stredu rastu 3 kusky. Kedze boli ale nad hladinou, davam im cas.
CO2 mam u dna dost, tlacim ho tam takou skrutkou, ktora sa dava do morskych akvarii.

Este aj vsetok odpad sa mi zacal hromadit na 1 mieste (uplne vlavo dole) vdaka tomu novemu prudu.

Zda sa, ze vsetko je ako ma byt. ;)


arnie - 25/09/2012

Pěkný to máš;) Dal bych tam jeste nejaké nizsí echinodory. Ta spodni pulka akvaria je celkem prazdna.


Javaharlal - 25/09/2012

Suhlas. Dufam, ze sa mi podari rozbehnut dole HC.

A s tymi velkymi echinodormi mam samostatny problem - su obrovske a rastu prilis vysoko - mimo akvaria.

Jediny, ktory sa drzi v rozumnej velkosti je ten uchyteny na koreni - lebo nema korene v zemi.


Javaharlal - 25/09/2012

Takto vyzera momentalne HC.
Nema spravnu farbu, ale trochu rastie.


Javaharlal - 09/10/2012

vyzera to tak, ze s HC sa mozem naozaj rozlucit. Hold nemam dobre svetlo, alebo neviem natlacit dost CO2 tak hlboko.

Zda sa vsak, ze ulohu koberceka pekne zvladne staurogyne. Rastie pekne pomalicky, ale k mojej uplnej spokojnosti.

Este ma trapia riasy na prednom skle. Neviete niekto poradit nejaku dobru metodu? Btw. uz sa velmi tesim, az sa budu robit akvaria zo skla potiahnuteho extremne hydrofobnym materialom. Bude po riasach.


LaXo - 10/10/2012

Fíha, o akom materiáli to píšeš? Dáš bližšie info?


Javaharlal - 11/10/2012

Zatial v stadiu vyvoja, ale pevne verim, ze sa to coskoro dostane do sveta. Nieco ako toto>
http://www.youtube.com/watch?v=7is6r6zXFDc&feature=related

vieme si predstavit predne sklo zvnutra potiahnute niecim takymto?

:)


Předchozí stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde