🔥Probíhá akce Více zde 04d 10h 10m 21s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Podložené fakty o síle osvětlení

V kategorii: Osvětlení

sia333 - 23/08/2012

Zdravím Vás,
potřebuji konzultaci od zkušenějších:)
Mám akva 525 litrů 150*50*70 výška trubice 2*54w Narva LT 54wt5HQ 940 coolwhite výška od substrátu 66, je to ok? před tím 4*54w a po čase kytky v čudu, co se asi odčerpaly všechny živiny, ale dle testů nikdy NO3 + PO4 na nule.. Půjdou pod tímto světlem kytky typu limnophila aromatica či glossostigma ? CO2 z tlakové láhve cca 2 bublinky /sekunda hnojení easy life profito 14ml obden, + nitro a fosfo 10ml obden momentálně no3 10mg, po4 0,5 mg CT6, UT 3 řasa vesele frčí dál žádná pohroma ale na výstavu to taky není ;) Děkuji všem za názor a případnou odpověď


grunda - 23/08/2012

kytky půjdou, ale přitlač na CO2 začni na 6 bublinách za sekundu, časem uvidíš


sia333 - 23/08/2012

Díky za odpověď ,
jen dávám i tekutej uhlík a v akvárku jsou terčáci, tak se těch šesti bublinek trochu hrozím:o?


grunda - 23/08/2012

vůbec bych se toho nebál, taky mám terče, zatím ve 300 litrech a pouštím 6 bublin za sekundu. Zatím žádný problém(cca 2 roky), je třeba ze začátku pozorovat ryby, tekutý uhlík v tak velkém akva velkou parádu neudělá, spíš mi to přijde jako vyhozené peníze. Tady se můžeš mrknout na moji bažinu:D http://rybicky.net/nadrze/15005


Ardjuna - 23/08/2012

.


grunda - 23/08/2012

ono hodně záleží, jak jsou ty zářivy od sebe daleko, pokud jsou hned vedle sebe, tak to je opravdu 90 PAR, pokud je máš od sebe nějakých 10-15 cm, tak už se dostáváš někam k 50ti PAR


sia333 - 23/08/2012

Grunda:
Díky krásný akva a krásný ryby, zkusím přidat a uvidíme začnu na 4 a pak kdyžtak zvýším aby to nešlo skokově

Marcel :
Děkuju za podrobný výčet, moc mi to pomohlo, no jestli je to takhle, tak musím s easy life přestat, to by mě sežralo:P
Drop checker mám a je pravda že ta zelená je spíš tmavá než světlá, tak jak sem psal grundovi, přidáme a uvidíme.
Co se týče PMDD co ta namíchaná podoba od Planta Grow?
Tvůj názor a popřípně tvé dávkování pmdd na mojí nádrž, předpokládám míchat vše zvlášť..
Pánové oběma díky za Váš čas, evidentně mám ještě hluboké mezery a to jsem si myslel, že už jsem toho nastudoval dost, ale když vidím ty kytky, tak jsem jim dastatečný přísun živin evidetně nezajistil:@


grunda - 23/08/2012

je to jen klasické PMDD - pěkně zabalené, to si můžeš doma namíchat sám, jinak lepší je mít všechno zvlášť a dávat co je třeba - poměr NPK 20:3:30 mg/l a kolem 0,5 FE + mikro


Gargamel - 23/08/2012

Vyřešit živiny můžeš takto:

Koupíš si dusičnan draselný KNO3 50g
Obsah sáčku rozpusťte v 600 ml vody.
Přidáním 1 ml tohoto roztoku na 50 litrů akvarijní vody dodáte 1 mg/l NO3 (dusičnanů) a 0,6 mg/l K (draslíku).

Koupíš KH2PO4
Ze sáčku naberte jednu čajovou lžičku prášku (5g) a rozpusťte jej v 600 ml vody. Přidáním 1 ml tohoto roztoku na 50 litrů akvarijní vody dodáte 0,1 mg/l PO4 (fosforečnanů).

K2SO4 50g
Rozpusťte obsah sáčku v 800ml vody. Přidáním 1 ml tohoto roztoku na 50 litrů akvarijní vody dodáte 0,5 mg/l draslíku (K).

Tenso coktail
Rozpusťte 20 gramů (5 čajových lžiček) TENSO COCKTAILU v 250 ml vody. Přidáním 1 ml tohoto roztoku na 50 litrů akvarijní vody dodáte 0,05 mg/l Fe (železa).


sia333 - 23/08/2012

Grunda:
mám je cca 10 cm od sebe, takže cca těch 50par, děkuju.
Já to míchání nemám v lásce, ale asi to tak dopadne:D, šlo mi o to, že si jen usnadním život za pár kaček navíc, ale nebráním se míchání.

Gargamel:
Díky moc za vyčerpávající rozborku:D
Jen si nejsem jist u toho NO3, vstupní parametry Praha z července: cca 25mg/L je pravda, že před výměnou vody dle testu (všechny testy JBL ) cca 10-15mg, takže kytky hodně papaj... Mám v těch 500 litrech jen osm terčáků, takže podle toho vypadá hnojení ze strany rybB) a moje krmení, takže tudy asi živin pro kytky moc nedorazí...
Týdně výměna cca 130 litrů a zapoměl jsem dodad, že mám cirkulák od Altmana 2000/hodina pro lepší distribuci, kdy co2 je napojeno na sání tohoto čerpadla, takže z něj lítaj docela slušný mikro bublinky, na druhou stranu ke dnu se toho asi moc nedostane, jelikož mám 3D pozadí, tudíž nemohu mít roztřikovací rampu na zadní stěně, ale mám jí na boku...
Jinak, jelikož jsem neměl tu čest se ještě k těmto stránkám vyjádřit, tak až nyní : hodně moc smekám a děkuju, každopádně dál uvítám jakoukoliv připomínku..


danyboy77 - 23/08/2012

Kluci nevite nekdo kolik cca procent pridaji zarivce T5 silu osvetleni kvalitni reflektory? Treba ty Juwel.


Ardjuna - 24/08/2012

.


budulinecek - 24/08/2012

Nemohu souhlasit s tím co tu zaznělo o komerčních hnojivech. Konkrétně toto: Pokud jde o hnojení, tak bych osobně také dost přidal: Aby rostliny nestrádaly, měl bys jim dodávat týdně kolem 30 mg/L NO3, 20 mg/L K, 3 mg/L PO4 a 0.5 mg/L Fe (+ nějaké ty mikroprvky). Pokud používáš EasyLife ProFito, tak bys měl týdně přidat 100 ml (abys měl železo v koncentraci 0.5 mg/L). EasyLife Nitro = 150 ml týdně (pokud tedy nemáš nějaké dusičnany už ve zdrojové vodě, což bývá celkem běžné). EasyLife Fosfo = 300 ml týdně (aby ses dostal na koncentraci 3 mg/L). A nikde nevidím žádný zdroj draslíku! Sám asi vidíš, že komerční hnojiva nejsou pro tak velká akvária příliš výhodná. Mnohem levněji by tě to vyšlo, kdyby sis to namíchal sám (není to nic těžkého).
Nebo tu také zazněla věta že komerční hnojiva jsou jen drahé PMDD.
1) Komerční hnojiva mají nějaké dávkování, které by se mělo dodržet.
2) Pokud se bavíme o produktech jako Profito, Bioflor apod. tak se nemusíme ptát kde je K. Ten je v nich také.
3) Když někde zjistíme obsah prvků v těchto hnojivech tak se divíme nad nízkými koncentracemi, ale jak to že i s nimi se dá provozovat rostlinné akva? No nejspíš to bude tím, jak jsou prvky uzpůsobeny k příjmu rostlinám. Pokud je to dobře uděláno, tak podle mě musí stačit i nižší koncentrace ke zdárnému růstu rostlin. Jak je to uděláno nevím - nejsem výrobce. Nad tím se můžeme jen dohadovat.
4) Naprosto souhlasím, ale s tím nepoužívat komerční produkty na dodání makroprvků N a P. Ty je opravdu levnější míchat z jinak nakoupených "chemikálií". Např zdrojem NO3 může být sanitr běžně k dostání v drogeriích tuším 70g za asi 10Kč. Jsou i větší balení v lepším poměru cena/množství.


danyboy77 - 24/08/2012

Marceli diky za info :-) Ptal jsem se proto,ze uvazuji o koupi osvetleni Blau Lumia T5 HO 4x54W a tam se pise o reflektorech toto "- špičkové reflektory od německé firmy Alanod zajišťují zvýšení světelného výkonu o 10% " Tak jsem s toho jelen
,ze by ty jejich reflektory tak malo zvysily vykon? Kdyz u tech co jsi psal je narust 150-300%.


grunda - 24/08/2012

těch 10% je míněno oproti standartním reflektorům


Gargamel - 24/08/2012

Budulinecek: V Profitu je tak málo K, že to nestojí ani za zmínku. Bioflor nevím.
Ano, menší dávkování u mnohých komerčních hnojiv stačí, protože obsahují kvalitní cheláty a správné stabilizátory, což většina lidí neumí doma namíchat, takže se jim polovina prvků "zreaguje a vypaří" už po namíchání. Platí to ale jen o mikroživinách. NPK většinou při použití těchto hnojiv chybí. (pokud se teď bavíme o akváriu, ve kterém hrají hlavní roli rostliny).


milosak - 24/08/2012

Pro Danyboy
O tom, že reflektory přidají 100% a více silně pochybuji.

Konkrétně u firmy Blau (vlastnim 2 druhy osv. rampy) je tak málo místa mezi trubicema, že funkci reflektorů subjektivně vidim na oněch
výrobcem udávaných 10%


danyboy77 - 24/08/2012

Milosaku a jsi s Blau spokojeny? Jak se tam nastavuje aby se mi kazdy par zarivek zapinal v ruznem case? Myslim to tak ze napr. v 1O hod se zapne 1par a ve 12hod. se zapne i druhy par,ktery se po dvou hodkach vypne a po dalsich dvou hodkach se vypne prvni par. Jak to maji vyresene jestli je tam jen jeden privodni kabel el. energie?


milosak - 24/08/2012

Momentálně jedna rampa jde na reklamaci (po zahřátí se vypne) :)

Teď testuju LED nano a ještě mám rampu 2x2 trubice T5 (bez problemová)

Ke kabelům : jsou dva , takže jedu na dvoje hodiny.


Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde