🔥Probíhá akce Více zde 03d 07h 22m 57s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

podkroví 72

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Gargamel - 29/09/2012

Jsi si jistý, že tam máš všech živin dostatek? (N,P,K,Mg,Fe)


milosak - 29/09/2012

Gargamel:

Teď už vím, že za rozhozenou rovnováhu stojí moje vysoké dávky fosforu 3 ml/denně
a špatná forma rostlin, které prohrály boj s řasami.

Samozřejmě i nastavení CO2 je určitě špatně.

Venny :

o draslíku vím, že je ho v Profitu málo a jakmile potlačím řasy pomocí MCI začnu
přidávat draslík z místního shopu.

S fosforem budu určitě hodně opatrný.


milosak - 29/09/2012

Momentálně jedu podle MCI a přidávám pouze 2 ml/denně EL Nitro


Gargamel - 29/09/2012

No pokud jedeš MCI, tak to pak ano. Jinak pokud by ses s tím nechtěl moc párat, normálně hnoj třeba 1/3 dávkami EI (v podstatě je to PPS Pro).
Když napíšeš, že hnojíš X ml hnojiva, tak je to nic neříkající, protože nevíme, jak koncentrovaný máš roztok. Pokud chceš, aby tomu ostatní rozuměli, musíš to uvádět v mg/l.


milosak - 29/09/2012

Pokud tomu rozumím mělo by to být 2 mg/l denně EL Nitro


Ardjuna - 29/09/2012

Ahoj Miloši,

pokud jsi provedl potřebné změny (zvýšení CO2 + přidání hnojiva), tak teď už nezbývá než pár týdnů počkat. Pokud bude všechno OK, tak by ti měly řasy přestat růst tak za 2-3 týdny. Chce to trpělivost. Moc ti přeju, aby se to zlepšilo a řasy ustoupily.

Jinak 2 ml hnojiva EasyLife Nitro by mělo dát 2,9 mg/L NO3. Takže pokud ty 2 ml přidáváš každý den, tak týdně ti to dělá asi 20 mg/L, což je OK. Pokud jde o draslík, tak tam bys měl dávkovat asi 35 ml EasyLife Potassium týdně (tj. 5 ml denně). U fosforu bys měl dávkovat cca 40 ml EasyLife Fosfo týdně (tj. necelých 6 ml denně). A u železa pak 14 ml EasyLife ProFito týdně (tj. 2 ml denně). To ale platí pro metodu EI. Pokud používáš jinou metodu, tak se to může lišit.

Marcel


milosak - 29/09/2012

Marceli teď za posledních 5 dnů používám MCI

Veškeré hnojení kromě dusíku jsem stopnul, ale pořád mám hroznou chuť přidávat EL Ferro

:)


Venny - 29/09/2012

Nevím jestli přestat hnojit je dobrá věc. EL Ferra bych se nebál :). Ono i záleží jak akvárium vypadá. Klidně hoď fotku. Eleocharis a ostatní rostliny které můžeš co nejvíc sestřihnout. Zbavíš se odumřelých listů + řas na listech a snáze se ti odstraní sinice. Rostlinky se krásně obnoví.


Gargamel - 29/09/2012

Když už začal MCI, tak ať ji i dokončí. Je to dobrá zkušenost.
Z dlouhodobého hlediska mě příjde ale daleko snazší hnojit podle toho, co tady popsal v předešlém příspěvku Marcel.


milosak - 29/09/2012

jj vše co se dalo jsem ostříhal.

Sinice je teď hlavně u dna tam už moc střihat nejde, tak jí v rámci možností lovim kartáčkem.
Je to úmorný !

Zítra koupim v OBI ještě jedny hodiny a nařídim předstih CO2 o 4 hodiny napřed.
Pořád mně přijde, že správná barva čidla je až pozdě odpoledne.

Je problem nasytit mojí vodu o 15 st. celkové tvrdosti a o Kh nemluvim pod 13 st. nejde


grunda - 30/09/2012

přidávej výluh z rašeliny, tvrdost půjde dolů


milosak - 30/09/2012

Musim to rozchodit i tak :)


milosak - 16/10/2012

Myslim, že stonkovky se už cítí o dost lépe. :)


milosak - 02/02/2013

Trochu aktualizace.


Bedna - 03/02/2013

ty lily pipes by chtěli trochu péče ;)


milosak - 03/02/2013

Výtokovou vyčistim, ale tu druhou mám strach z ní stáhnout hadici.


milosak - 17/02/2013

Menší předělávka popředí.


Předchozí stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde