🔥Probíhá akce Více zde 03d 04h 55m 47s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Plant lab

V kategorii: Deníky a diskuze našich

ecsr - 15/01/2013

Dne 15.01.2013 v 22:55 byla založena prezentace akvária Plant lab.


ecsr - 15/01/2013

Zalozeno jako testovaci nadrz, abych mel predstavu jak ktera rostlinka vypada a jak roste a abych si mel s cim hrat :)


ecsr - 15/01/2013

http://www.youtube.com/watch?v=8gHZoK5Hgl4

Stav pred sestrihanim...


Gargamel - 16/01/2013

Paráda!


ecsr - 16/01/2013

Diky :) Bylo to natocene po navratu domu z vanoc a silvestra, kdy jsem doma nebyl asi dva tydny a tak si to nerusene rostlo...


LaXo - 16/01/2013

Parada, tie rybky su Hyphessobrycon eques ?
Pekne zdrave rastlinky, super! Sledujem.


ecsr - 17/01/2013

Jsem rad, ze se libi. Ano, rybky jsou Hyphessobrycon eques. Jeste je tam Otocinclus affinis x4 a SAE x2 plus udrzbarska ceta krevetek Cherry :) Hodne jsem vahal prave mezi Hyphessobrycon eques a Paracheirodon axelrodi, ale vzhledem k tomu, ze v druhem akvarku uz neonky mam (byt jsou to innesi), tak vyhraly tetry krvave...


LaXo - 17/01/2013

Perfektne sa tam hodia, robia pekny kontrast zelenej.


mikkal - 17/01/2013

Moc pěkná nádrž:). Mohu jen vědět jaký je přesný název rostliny uprostřed?

Děkuji!


LaXo - 17/01/2013

Nebude to Hydrocotyle japan?


ecsr - 17/01/2013

Ahoj, ano je to Hydrocotyle tripartita (japan). Uzasna, krasna rostlinka, sam jsem byl prekvapeny, jak rychle se po dne rozrostla. Ted jsem ji musel sestrihat, uz rostla asi v pate vrstve na sobe....

Do fotografii nadrze pridam jeste pro uplnost fotku nadrze s legendou....jen co zjistim jak :) Nejak tady v tom tapu trochu zatim...


mikkal - 17/01/2013

Ahoj, díky za odpověď, danou rostlinku jsem nemyslel (mám ji mimochodem také a je úžasná...). Měl jsem na mysli tu nad ní uprostřed...:)


ecsr - 17/01/2013

Videl jsem ji u tebe v nadrzi a tak jsem se podivoval, ze se na ni ptas :)

Takze nez se mi podari rozchodit vkladani dalsich fotek k nadrzi, tak alespon takhle:

[img]http://ecsr.sweb.cz/2013_01_06.jpg[/img]

[img]http://ecsr.sweb.cz/2013_01_06_species.jpeg[/img]

Takze uprostred je budto R.rotundifolia nebo uprostred pres kamen preteka kus R. sp. Green...


mikkal - 17/01/2013

ahoj, diky!!!!


ecsr - 28/01/2013

Tak dalsi video (tentokrat konecne uz v HD), aby bylo videt, jak se nadrz v case vyviji a jak se rostliny sebraly po poslednim (dost silnem) sestrihu :)

http://www.youtube.com/watch?v=0YjdOr0i3qI


Gargamel - 28/01/2013

Krásné, asi taky do akvária přidám hydrocotyle, protože můj poslední pokus s HC nevyšel. Všechno jsem pečlivě zasadil, odjel z domu a za dva dny se vrátil. Všechno plavalo na hladině, čichavci a skaláry zase úřadovaly. Už na to nemám nervy a tohle by mohla být dobrá bezúdržbová alternativa. Stříháš to hodně často? Potřeboval bych jen aby se mi to plazilo po dně.


LaXo - 28/01/2013

Krasne akvarko, pekne zdrave, palec hore!


milosak - 28/01/2013

Velice zajímavé.

V jedné nádrži se snažim držet zelenou rotalu takto při zemi a nestačí ji ani mých 1,6 w/l
Hydrocotyle je na tom s plazením po dně o trochu lépe.

Prostě co je špatně ?? :)


ecsr - 28/01/2013

Ahoj,

hydrocotyle se plazi po dne uplne krasne, az jsem byl prekvapeny. Zastrihavam ji prubezne...ty vyhonky, co vykouknou prilis nahoru, ale moc jich neni. Velky sestrih podle potreby, ale charakterizoval bych ji spis jako bezudrzbovou :) No, zhruba co mesic asi. Hydrocotyle se mi drzi bez problemu pri dne i v druhem akvarku a to pri osvetleni 0.36W/l pri vysce sloupce 50cm....cili rekl bych velmi slabe osvetleni.

Co se tyka rotaly green, z praxe mam takovy pocit, ze na to, aby se drzela nizko a lehala si, potrebuje mit pobliz objekt, pres ktery by mohla takhle "pretekat". Tam, kde chci, aby na efekt lezela, tak ty, co tahnou nahoru zastrihnu a ty, co "pretekaji", necham."


Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde