FLOURISH EXCEL OPĚT SKLADEM!
:: Obecně o akvaristice a rostlinách :: Parametry vody, testy
PH TESTY   

hdonoceni
clen soukup_lukas napsal 2 příspěvků
hodiny 01/01/2017 20:44:58

Dobrý deň prosím o radu. Rád by som si upravil parametre vody pretože plánujem rastlinné akvárium. Kúpil som si Permanentné testy JBL a Seachem ako môžete vidieť na fotke, lenže obidva merajú diametrálne odlišné hodnoty. PH JBL - 7,9, PH Seachem 6,2. Neviem ktorému mám veriť a podľa toho upraviť hnojenie v kava. Parametre mojej vody sú Kh 8, Gh 10, NH3/NH4 0, NO2 0, NO3 20. Mám externý atomizér a CO2 pridávam v takom množstve že je vidno v akva veľmi veĺa miniatúrnych bubliniek čiže predpokladám že ho tam je až priveľa ale ryby sú zatiaľ ok, lenže podľa testu od JBL je evidentne CO2 nedostatok. Oba testy sú spustené naraz pred dvomi týždňami. Robím niekde chybu? viete mi niekto poradiť?

soukup_lukas   |   01/01/2017 20:44:58

Lávové skály
 Lávové skály

hdonoceni
clen Barlog napsal 28 příspěvků
hodiny 03/01/2017 09:38:12

podle mě to bude tak, že test od Seachem měří pH vody a ten dropchecker od JBL měří sice taky pH, ale pouze ovlivněným množstvím CO2, které se distribuje přes vzduchovou bublinu do kapaliny. Záleží na tom, jaké kH máte v dropcheckru.

• estimative index tablety npk+mikroprvky

hdonoceni
clen soukup_lukas napsal 2 příspěvků
hodiny 03/01/2017 13:29:33

To Kh neviem používam originál roztok na meranie CO2 od JBL. Tým že mám atomizér dosť naplno a akva plné mini bubliniek CO2, usudzujem že som znížil PH a veril by som v tomto prípade testu od Seachem. Je možné že zle reagujú nejakým spôsobom tie bublinky CO2 s roztokom v teste od JBL a ten nemerá korektne? Neviete ako by som oba testy nakalibroval pre rovnakú vodu?

Přejít na fórum:

Máte zájem abychom Vás informovali o nových článcích na webu, nových trendech v akvaristice a slevách? Tak se přihlašte do odběru novinek.

Table 'rostlinn_eshop2.fusion_errors' doesn't existTable 'rostlinn_eshop2.fusion_errors' doesn't exist