Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Pěna na hladině

V kategorii: Filtrace a pohyby vody

kovval - 05/01/2013

Zdravim. Akva Jsem teď tyden neviděl. Ale to co se mi za tem tyden stalo to jsem nečekal :) Všude Gda:@ Ale to by nebylo to nejhorši. Nejvice mi ale vrta hlavou ta pěna. A voda smrdi jak bolavá noha:P Před odjezdem jsem dělal udržbu, ostřihal jsem Lilaeopsis. Taky jsem tam hodil 13Ks maličkých ampularii od kamarada. Cely tyden se nehnojilo. Co2 jelo normalně. Tak nevim co tu pěnu mohlo zpusobit. Mam Aq 80L a filtr Tetra Ex 700. Chystam se do nej dat zeolit tak uvidim. Ještě mě napadlo že jsem ještě přidal vzduchovaní zapinane přes noc.

Angus - 05/01/2013

Nechcípl ti nějaký živočich? Na svém akva jsem vypozoroval, že pěna je většinu indikátorem znečištění... u mě platilo pěna=řasy... ted se mi akva trošku stabilizovala a i pěna ustoupila...

Vyghum - 05/01/2013

Ano, pěna bude nejspíše z důvodu nějakého rozkladu v akva. Ty ampulárky jsou živé? Pokud jich pár "zakalilo" tak by to mohlo ten hnilobný pach a pěnu způsobit. Je potřeba rychlá reakce, než to pochcípá všechno!

kovval - 05/01/2013

JJ. Udělal jsem vyměnu vody a jen tak ze zajimavosti jsem do filtru hodil 2 L zeolitu. 3 ampularky jsem našel KO :( tak šly ven. ještě čekam na EI baliček pač mi došlo. Tak to snad bude vše ok. dik

kovval - 19/01/2013

No tak jsem se po vyměně vody z čisteho aq těšil jen asi 4 dný. Ke konci EI cyklu je voda Tak nějak zelena a pěna na hladině. V aq žije 9 ampularek a 4 piskořky. Moje otazky jsou nasledujíci. 1. jsou ampularky čuňata? mohly by za znečištěni? Jsou asi 1 cm velke? 2. mohu čistit filtr každy týden? Alespoň trochu?