🔥Probíhá akce Více zde 04d 01h 50m 15s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Otestovali jsme za vás (měření PAR metrem v praxi)

V kategorii: Osvětlení

Vyghum - 25/08/2013

Jak říkám, každá informace dobrá, snad bude čas ještě v měření pokračovat, aby se sešlo více informací z jednoho zdroje. PAR metr není levná záležitost a nemá k tomu každý přístup...


danyboy77 - 25/08/2013

Presne jak pises ;) Jeste ze mame toho Marcela :)


Burik - 25/08/2013

Já jsem ho taky prosil,jestli by se s tím PAR metrem nemohl dostavit..

aspoň bude víc údajů o typech a výkonech osvětlení


Ardjuna - 26/08/2013

Musím se teď všem zájemcům o měření omluvit, protože v současné době řešíme stěhování do nového (staršího) domku, a zároveň i prodej našeho bytu. To v praxi znamená, že mám teď někde PAR metr zabalený a bohužel nevím kde (prohrabávat všech cca 30 velkých krabic se mi moc nechce). Jakmile se nám podaří prodat byt, tak se opět vrhnu na akvaristiku. Teď je to bohužel víceméně u ledu. Mám také v plánu zjišťovat nároky na světlo u různých druhů rostlin, vč. fotodokumentace (alespoň u nějakých pár vybraných nejběžnějších druhů). Mám 4 naprosto stejná akvária (i s vybavením), takže by to mohlo dát pár zajímavých srovnání. Jak jsem ale zmínil, osobně to vidím až tak na přelom roku. Přece jen pár měsíců může trvat, než byt prodáme, přestěhujeme se do nového a já zase nainstaluju ty svoje akvárka. Tak prosím o trpělivost. Chtěl jsem si už také nechat udělat nějaké testy substrátů, ale kvůli výdajům na nové bydlení jsem to rovněž musel odložit. :|


danyboy77 - 26/08/2013

Nesmutni, vsak to zase posleze rozjedes ;)


Dejvwa - 28/08/2013

Na ty nároky na světlo různých druhů rostlin se fakt těším. Kdyby jsi vzpomněl, moc by se mi líbilo dozvědět se o nárocích stonkovek jako Rotala Wallichii, Rotundifolia, nebo Ludwigie, ale určitě bude zajimavej eleocharis, HC nebo Blyxa. :)


Burik - 31/08/2013

Zdravím..je teda možné brát naměřené výsledky té 150W HQI výbojky,které následně vydělím dvěma,když mám 70W o stejné teplotě?Bude to přibližně správné?


Předchozí stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde