Akvárium s řasokoulemi Více zde 01d 17h 28m 08s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Osmocote

V kategorii: Substráty, kameny a kořeny

Danego78 - 31/12/2012

Chci se zeptat,nemáte někdo zkušenosti s osmocote v subsrátu?Koupil jsem si ho na bonsaje,ale balení je dost velky,takže toho mám docela dost.Někde jsem četl,že ho někdo používá v akva,jako hnojení.Takže uvažuju,že bych to taky zkusil.Budu dělat Nano 60l a nevim kolik bych toho měl tak asi použít.Jestli jenom pocukrovat dno,nebo se nebát a nešetřit s tím??


kovval - 31/12/2012

Všude se doporučuje 3g osmocote na 1 L substratu :D


Danego78 - 31/12/2012

Jo,jo dík,nemusim to mít v tabletách,mužu ho normálně dát na volno?A ještě jedna věc,promíchat se substrátem,nebo ho nasypat na dno a substrát dát přes?:)


kovval - 31/12/2012

Se substratem to nemichej. Dej to pod. tady něco malo o substratu ma na sve strance Marcel.https://www.rostlinna-akvaria.cz Ale doporučuju si tyto stranky projit celé. Jsou nabity dobrymi radami.


Krejc - 07/01/2013

Chtěl bych se zeptat zda je možno použít tuto variantu (Osmocote Exact) hnojiva http://www.bohemiaseed.cz/wp-content/uploads/osmocote-obalova-hnojiva.pdf
Díky.


Ardjuna - 07/01/2013

.


stafflik - 07/01/2013

Párkrát se tu probírala životnost osmocote a problém se skladováním zbytku hnojiva. Tady sem narazil na prodejce co prodává Osmocote po 250g za 50kč. Třeba se to někomu šikne: http://www.synsy.cz/shop/hnojiva/300-osmocote-exact-standard-12-14-m-cena-za-250-g.html


Ardjuna - 07/01/2013

.


sratch1 - 07/01/2013

A ako to je s vydrzou ked som to kupil tu na webe v tych kapsuliach??


Gargamel - 07/01/2013

Spotřebuj to co nejdřív. Balíme to vždy čerstvé, cca 1x týdně otevřeme balení, rozprodáme to a takhle pořád dokola.


stafflik - 08/01/2013

Nějak nerozumím tomu v čem je problém při rozbalení. Vždyť je tam napsany že vlhkost nemá na nic vliv, pouze a jenom teplota okolí. A ta je snad stejná v origo balení, tak i v přebalenym, ne? V čem je teda ještě jiný problém?


Ardjuna - 08/01/2013

.


stafflik - 08/01/2013

Jo tak teď už tomu rozumim. Dík Marceli
A ještě jeden dotaz, po přidávání Osmocote do substrátu musím upravit hnojení EI a odpočítat jednotlivy položky podle té tvé tabulky, nebo se to v tomto případě nedělá a co je v substrátu se nepočítá??


sratch1 - 08/01/2013

Kurnik.. kedze ja som si to kupil ze to pouzijem tak za pol roka. Takze ak uz ich mam v tych kapsuliach dajme tomu mesiac a supnem do mraznicky bude to ok? Alebo ich mam vyhodit a kupit znova ked budem zakladat akvarium.


Gargamel - 08/01/2013

Podle mě to není tak divoké. Źiviny z Osmocote se pokud vím začínají uvolňovat podle vlhkosti. Jsou stavěné tak, že se dají do květináče a tím, že se květiny zalévají je půda vlhká a živiny se uvolňují. Vzdušná vlhkost má podle mě jen velmi malý vliv. Je to ale jen má domněnka, doplním do e-shopu alespoň nápis, že jsou určeny k okamžitému použití, jinak zamrazit. Určitě si nemyslím, že by po otevření sáčku během měsíce ztratily nějakou značnou část živin.


stafflik - 08/01/2013

Myslel sem si to taky tak. Co to hnojení? Má se to odečítat?


Gargamel - 08/01/2013

Nic se neodečítá. Je to taková rezerva.


stafflik - 08/01/2013

Bezva. Mám Osmocote v úmyslu použít , tak ať neudělám nějakou blbost...


Ardjuna - 08/01/2013

.


Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde