Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.) Přihlásit se
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Osmocote

V kategorii: Hnojení

ceklis - 27/10/2012

zdravim po dlhom hladani mojho problemu som asi nasiel pricinu vyskytu velkeho mnozstva hnedych vlaknitych rias a tou je Osmocote podla tohto co tu pisu http://www.akva.wu.cz/index.php?id=hnojiva NH4: 605 mg/kg = 12.1 mg/20g = 4.23 mg/kg NH4 týdně ja som použil 120g podla navodu 3g na L substratu ja mam cca 40L mi visiel vyslehok 25,30mg/kg tyzdene co je podla mna dost čpavku mozno sa mylim???

Gargamel - 27/10/2012

Problém je, že jsi na dno nasypal KNO3 a ještě něco, už si to nepamatuju.
Osmocote se právě pomalu uvolňuje, proto nemůže dojít k přehnojení. V tom je jeho hlavní výhoda.

Woltix - 29/10/2012

Zdravím, chtěl bych se zeptat.. koupil jsem si hnojivo osmocote (multicote) 6M, ale je to Univerzální hnojivo, má otázka zní, jestli je nějaký rozdíl mezi Dům a Balkon a tím Univerzálním myslím ve složení. Mám strach, ať něco nepokazím no spíše, ať tam není něčeho moc a nebo aby tam nebylo něco, co tam nepatří dík moc za odpovědí. ( lítal jsem po městě a osmocote Dům a Balkon nemají nikde )

jtoman - 29/10/2012

mylsite ze by slo hnojivo osmocote dat jako spodni vrstvu pod aquabasic plus a manado jbl.Nebo je to zbytecne

Ardjuna - 29/10/2012

#3 (Woltix): Předně, "Multicote 6 M" není totéž, co "Osmocote" !!! Co přesně obsahuje hnojivo Multicote a na jakém principu vlastně funguje, netuším. Musel by ses na to zeptat výrobce, což je česká firma Agro CS. Osobně jsem si prověřoval pouze hnojivo Osmocote, které vyrábí holandská firma Everris ... a v ČR získala licenci na balení tohoto hnojiva pouze firma Bohemiaseed. Hnojivo Osmocote je řadu let prověřené hnojivo, které je bez problémů možné používat i v akvaristice (to mi potvrdil i manažer firmy Everris). Uvolňování živin u tohoto hnojiva závisí pouze a jedině na okolní teplotě (je tedy jedno, jestli je hnojivo v půdě, ve vodě nebo na vzduchu - jediné, co má vliv na rychlost uvolňování živin, je okolní teplota. Kromě toho je složení tohoto hnojiva velmi dobře zdokumentované a zdokumentovaný je i princip jeho fungování (což se bohužel nedá říct o hnojivu Multicote (na svých stránkách o něm firma Agro CS uvádí jen velmi obecné (značně povrchní) informace. Není tedy například známo, jaké formy dusíku hnojivo Multicote obsahuje (zda obsahuje dusík ve formě NO3 nebo také NH4) ... a jakým způsobem se tyto živiny uvolňují do okolí. Je docela možné, že principielně bude nakonec velmi podobné hnojivu Osmocote. Jak už jsem ale řekl, to by sis musel ověřit u výrobce. Každopádně dávat si do nádrže neprověřené hnojivo je celkem velký risk.

#4 (jtoman): Substráty JBL Aqua Basic ani Manado žádné větší množství živin neobsahují. Aqua Basic obsahuje tak maximálně nějaké stopové prvky (pokud ale vím, tak neobsahuje žádné NPK). Manado pak neobsahuje zhola nic. Takže použití hnojiva Osmocote bych v tomto případě jenom doporučil. Každopádně ho zamíchej do toho zásobního substrátu (Aqua Basic) ... pod Manado.

marko41b - 24/11/2012

Mozem pouzit tento druh Osmocote do nadrze a zmiesat ho s Dennerle deponitmix 4.8kg ?http://obchod.takacs.sk/?content=TVRDETAIL&nparams=kod_id;1867 a ak ano, kolko mam pouzit na dno rozmerov 95x33cm?
DIK

Ardjuna - 24/11/2012

Myslím, že ho použít můžeš (je to originál Osmocote). Každopádně seženeš u vás na Slovensku i menší 300g balení:
http://elektro.sme.sk/produkt/substral-Osmocote-pro-dum-a-balkon-300g-p4307240.html. Používá se 3g na 1L substrátu (záleží tedy na tom, kolik substrátu použiješ). Pokud bys použil asi 7cm vrstvu, tak to vychází na cca 20L (95x33x7/1000), tj. 20 x 3g = 60g.

marko41b - 24/11/2012

Mam zakupene 4.8 dennerle a 20l rataj Aquaclay Ground(cca 6-7cm). Takze asi tak. Dik moc velmi si to cenim...

stz - 20/02/2013

Ahoj, nemate nekdo tip na nakup v Praze? Nasel jsem to jen na e-shopech a doba dodani docela dlouha... Predem diky za info

Sentinel - 21/02/2013

Pokud máš auto (s MHD jsem to nezkoumal) tak si zajeď přímo k dodavateli za letiště do Dobrovíze viz web http://www.substral-shop.cz/page/kontakt
Doporučuji si nakliknout objednávku na netu s vyzvednutím na pobočce, mohlo by to urychlit proces předání (spíše řečeno mělo, ale ja tam přijel brzo ráno a neměli ještě vytišněný dodáky :))

kofejn - 21/02/2013

Osmocote mají v OBI. Alespoň v Kolíně, ale předpokládám, že sortiment je po republice stejný.

Sentinel - 21/02/2013

KOFEJN#11 jo, kéž by to tak bylo, ptal jsem se na to kolem vánoc, a po celý Plzni k sehnání nebyl, specialka ho zrovna neměla a zahradnictví a květinářství že prý jen v sezóně... tak nevim no.. jak jsem psal utoho dodavatele ho mají asi za 99kč.

stz - 21/02/2013

Diky za rady :) Na toho dodavatele jsem koukal, ale nekoukal jsem na mapu a Dobroviz je kousek od kraje Prahy.... zastavim se tam.

PS: v OBI jsem byl v praze ve dvou... prosek a modrany nic :/

kus - 21/02/2013

ve Psárech (kousek od Prahy na Vídeňské výpadovce, dostupnost 332) ho mají v malým zahradnictví vedle krámu. Teď jsem ho tam kupoval, dům a balkon stál 78 očí a mají tam i růže a ještě snad jedno. Jestli chceš stav se a prodám Ti skoro celej balíček. Odsypal jsem akorát 50 tobolek zrovna včera. Nebo můžu přivést v neděli na Pankrác na burzu.

stz - 21/02/2013

Diky za nabidku, na burzu zrovna v nedeli asi jedu. Kolega jel okolo tech Dobroviz a uz ho ma u sebe....nastesti ta castka za cele baleni neni dramaticka :) Presto diky.