AQUA-NOVA SKLADEM!
:: Obecně o akvaristice a rostlinách :: Živočichové
Několik zkušeností s chovem krevetek   

hdonoceni
clen sronin napsal 1 příspěvků
hodiny 05/11/2017 18:53:18

Po mnoha letech provozování klasického společenského akvária jsem zkusil krevetky. Po úplné rekonstrukci jsem letos na jaře pořídil asi 10 ks Neocaridina heteropoda var. Red cherry, protože jsem se dočetl, že jsou vhodné pro začátečníky. Vzal jsem také 2 ks krevetek moluckých.
Akvárium má 550 litrů, rostlin nic moc, velké kořeny ... Byl to v podstatě experiment. Podotýkám, že dalšími obyvateli byli a jsou: 3 ks ancistrus,
1 ks nějaký sumeček a asi 30 gupek ....
Po vypuštění byly krevetky jako závodníci na dlouhé trati .... stále plavaly kolem dokola celého akvária ... Já jsem pak moc času přes léto neměl, sotva tak na vyčištění a krmení. Víc jsem se začal akvárku věnovat cca od konce září ...
Sleduji, že : ancistrusi jsou velcí asi 8 cm, sumeček tak 10-14, možná víc, pavích oček je tak 50 ks, krevetka molucká jen jedna ... nebo druhou nemůžu najít a červených krevetek tak 100 !
Ryby jim vůbec nic nedělají, dokonce mám fotky, jak krevetka sedí na hlavě sumečka nebo těsně u ancistruse ... nevylézají z akvárka, jak se často uvádí, nebojí se a také nejsou v hejnech, jak čtu, ale jsou rozlezlé po celém akvárku. Když akvárko čistím, musím je odhánět, abych je nevysál ...
25.11. se chystám do Olomouce a pořídím další barevné variace .... možná i další filtrující krevetky. Rostlin trochu přibylo, ale pořád jich moc není.
Pořídil jsem nějaké fotografie pro dokreslení ... Voda je zakalená, protože když nasypu krmení, ancistrusi a sumeček docela řádí ... zkusím jiné foto s čistou vodou, ale to jsou zase zalezlí ...

Přejít na fórum:

Máte zájem abychom Vás informovali o nových článcích na webu, nových trendech v akvaristice a slevách? Tak se přihlašte do odběru novinek.

Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Table '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't exist