Akvárium s řasokoulemi Více zde 05d 15h 06m 58s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Nedostatok niecoho

V kategorii: Hnojení

Benkroft - 12/11/2016

Akva ma 240l,je zalozene cca.6 rokov.Osadenstvo taketo:Tetra neonova 25x,mrenka siamska 3x,prisavnik 2x a cca. 30 krevetiek.Meral som hodnoty vody v akva,voda bola vymena pred 3.dnami.Vysledky ma poriedne prekvapili.
NO3:nemeratelne cca 80mg/l
PO4:nemeratelne cca nad 3mg/l
FE:som nemeral,dosiel test.
Cize rychlo vymena polovice vody,hodnoty o noieco spadli,ale stale je vela.Zajtra znovu vymena polovice vody,budem sa snazit drzat hodnoty vody na takej urovni ako si pisal.Mohli tieto moje extremne hodnoty sposobovat odhnivanie a pomaly rast rastlin?Dakujem


Feri - 13/11/2016

Osazenstvo máš OK.
Ještě bych zvážil chybu testu (hlavně u toho NO3). Na druhou stranu ty tvoje problémy z něčeho plynou. Toto měření zřejmě odhaluje nepoměr mezi prvky - resp. nadbytek některých prvků, může blokovat příjem jiných.
Já bych udělal několik velkých výměn vody, abych stav živin resetoval - srazil na minimum a pořádně si hlídal hnojení.

Hnojit spíše PPS PRO než EI. Pokud EI tak spíše poloviční množství, u PPS PRO klidně dávkovat dvounásobek doporučené dávky, než si to sedne a pak to přizpůsobit spotřebě tvojí nádrže. Ta může být oproti doporučení poloviční, nebo i násobně vyšší. Prostě hlídat množství živin v nádrži, poměry prvků. Pokud by se ti to v nádrži začínalo kumulovat, tak hnojit zase spíše méně a postupně se dostat na nějakou hladinu živin, kterou budu ve vodě udržovat (pro ten didiplis spíše nižší)...

Ať se daří a dáš to do kupy.


Benkroft - 22/11/2016

Ahoj.Takze vyskusam to takto.Nastrkam do dna tablety NPK,okolo kazdej rastliny aspon 4 kusy.Upravim hnojenie,musim davkovat vsetko zvlast aby som sa dostal na hodnoty ako sme sa bavili predtym.Zatial ti dakujem za rady a hlavne tvoj cas,dam po case dam vadiet ako som dopadol,musim vsetko vytrhat a nanovo vysadit len vrcholky,nakolko su odspodu uplne odhnite,takze chvilu to potrva.Prajem vela zdaru a hlavne AT TO ROSTE!!!


Benkroft - 21/12/2016

Ubehol nejaky cas a ako som slubil,tak odpovedam.Nastrkal som do dna NPK talety plus ADA multi bottom.Prvy tyzden ziadna zmena ale potom sa rastliny vspruzili a zacalirast ako o zivot.Diandra je nadherna,blyxa tak isto,staurogyne repens uzasne,vsetko rastie paradne.Davkovanie hnojiva do vody som ubral s povodneho EI na 1/3 davky a aj tak je podla testu trosku vo vode viacej.Ryby O:K rastliny rastu,zatial nic nebudem menit.Takze skusim len podat dobru radu zacinajucim rastlinkarom,aj ked je to tu spominane mnohokrat.Pokial mate v akva len strk,mozte liat do vody litre hnojiva,rastliny budu rast len uboho.Substrat je prvorady.A pokial ste v situacii ako ja,napichajte do dna tabletky a do dvoch tyzdnov budete vidiet vysledky.Akurat ze to bude treba opakovat kazdych cca. 5 mesiacov,zalezi od intezity svetla.Pri zakladani akva nesetrit na substrate,radsej lacnejsi filter a vyhnojene dno,ako ako najdrahsi Eheim a spodok len strk.Predidete mnohym trapeniam s rastlinami.Aj ja dakujem za rady,bez tohto fora som strateni,ale ako sa hovori,clovek sa uci cely zivot


momisko - 07/04/2017

Caute vsetci,
Mam problem s rastlinami. Na fotkach je to vidiet, vsetkym rastlinam sa krutia listy vacsinou po krajoch a echinodorus co mam, tak mlade listy rastu deformovane a zakrpatene. Hnojim: mikro: seachem flourish makro: pridavam draslik a trochu fosforu. Svetla mam na tieto rastliny dost (chihiros led) a pridavam aj co2. Listy som mal take iste aj predtym, ked som svietil menej a nepridaval co2, teraz sa krutia este viac sa mi zda. Podla toho, co som zatial nasiel, by to mohol byt nedostatok Ca alebo Boru. Chcem sa spytat, ci mozem mat nedostatok vapnika, ked mam tvrdost vody okolo 20 stupnov a pravidelne musim vyzrazany kamen umyvat zo skiel? Dakujem za pomoc.


Sagittariusi - 09/04/2017

[size=12]To MOMISKO: Ahoj veľka pravdepodobnosť je keď máš takú tvrdú vodu okolo 20°dGH tak nedostatok vápnika nehrozí. Túto tvrdosť uřcuje pomer Ca + Mg a prevažná väčšina vodovodných kohútikov ak sa nemýlim má keď tak omnoho viac Ca a nedostatok Mg. Bolo by dobré aby si napísal na vodárne e - mail alebo cez stránky zistil čo tvoja vstupná voda obsahuje. Pri tak tvrdej vode môže byť Ca tak vysoké že môže blokovať príjem iných látok hlavne čo sa týka mikroprvkov. Takže buď skúsiť zvýšiť hnojenie MIKRO prvkami aby sa zvýšila šanca že sa cez ten vápnik niečo k rastlinám dostane. A druhou možnosťou je poriadne vyživiť dno a keď nezabere ani to tak popremýšľať nad reverznou osmózou. Odporúčam stránku - http://maniakva.sweb.cz/odkazy.htm.

GH (Ca + Mg) - 1 mmol = 2 mval = 5,6°dGH (údaj ktorý by mal byť v tabulkách vodární)
- 1 °dGH = 7.2 mg/l Ca++
- 1 °dGH = 4.3 mg/l Mg++


Snaď nikde nešírim dezinformácie a keď tak poprosím o reakciu a opravu :-)[/size]


momisko - 11/04/2017

Vďaka Sagittariusi za odpoved. Co som našiel na nete, tak parametre vody su podľa vodarenskej spoločnosti 3.5 mmol tvrdosť vody a obsah vápnika je 96 - 108 mg/l. Obsah horčíka neuvádzajú. Vyhnojt dno by mi neriesilo anubiasi a microsorum a RO pri 400 l akváriu do toho sa mi veľmi nechce pravdupovediac. Skúsim zvýšiť hnojenie mikro prvkami, prípadne doplniť ten bor samostatne, má podobné príznaky nedostatku ako chlór a býva ho málo v tvrdej vode údajne. Našiel som že samostatne sa dá kúpiť h3bo3, nemá s tým niekto skúsenosť?


Předchozí stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde